Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus elitéli azt,...

W_Gyuri kérdése:

Jézus Krisztus elitéli azt, hogy naponta netezek meg játszok?

Figyelt kérdés

Netezek hétköznap gépen és hétvégén is, ha a nagymamámnál vagyok akkor pedig mobilnetet használok.

Játszani játszok pc-s és androidos játékokkal is, de a netezéshez képest jóval kevesebbet, a játékokat inkább csak kipróbálom(belelkesülök), játszok vele 1-2 órát és nem folytatom.

Kb. 2 hete imádkoztam Jézushoz és kértem a szabadítását a letöltés, műszaki eszközök függőségemből, és ezután pár imádkozás után szakítottam a letöltéssel pár napig, de most újra netezek órákon át.

Érett keresztények válaszát szívesen várom.



2015. dec. 16. 17:35
1 2
 1/12 anonim válasza:
76%
nem tudom hogy ezt csak hülyeségből írtad e ki de én komolyan válaszolok rá hogy az nem bűn ha gépezel (még ha sokat akkor se) :D
2015. dec. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Jézus meghalt. Szóval aligha ítél el bármit.

A függőségen meg más hobbi, esetleg szakember segít. A példád alapján úgy tűnik, az imádkozás nem.

2015. dec. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Nem a netezéssel és nem is a játékkal van probléma, hanem a függőséggel.


A függőségnél sem mindegy, hogy valójában mekkora függőségről is lenne szó. Csak egyszerű jellemhibáról van-e szó, ami könnyen korrigálható, vagy pedig súlyosabb mentális zavarral állunk szemben, amihez szakember segítsége is szükséges, még ima mellett is. Ez az, amit neked kell felmérni.


Az imával kapcsolatban pedig nem úgy működik a dolog, hogy beveszem az aszpirint, aztán megszűnik a náthám. Isten nem gyógyszerautomata. :)


A RENDSZERES és RENGETEG ima viszont mindenféleképpen segíteni fog. Tulajdonképpen az lenne a legegyszerűbb, ha azt a napi 1-2 óra játékidőt megszüntetnéd, vagy lecsökkentenéd fél órára és napi egy-másfél órát imádkoznál. Mondjuk naponta elimádkozol 15-25 zsoltárt, és így hetente végigimádkozod mind a 150-et.


Komoly "érett keresztények" mind az tanácsolják, hogy egy hívőnek legalább napi egy órát kéne imával töltenie.

2015. dec. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

17:49-es válaszoló.

A mondatod kb. félig igaz, mert Jézus meghalt a keresztfán, de letette az életét(ezt ki is jelentette a tanítványainak, hogy hatalmamban áll letenni az életemet és visszavenni is azt), a Biblia úgy írja hogy kilehelte az életét, és három nap múlva az Atya Szelleme feltámasztotta a halálból.


És minden Krisztus hívő kereszténynek ez ad reménységet.

És hogy meg lássák és részük legyen a halottak feltámadásában természetesen az Isten országában.

Ha valamire rosszul emlékszek, vagy pontatlanul adom vissza Isten kijelentését akkor javítsatok ki.

És a hit mindenképpen szükséges imádkozás közben is.

2015. dec. 16. 18:15
 5/12 anonim válasza:
38%
Nem tudom miért hagyod hogy egy kitalált alak befolyásoljon... na jó, de tegyük fel létezik, mert te hiszel benne, akkor sem gondolom, hogy emiatt elítélne téged. :)
2015. dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Azt tudtad, hogy Isten a szívbe lát? :)

Nna ehhez tartsd magad és ne foglalkozz a piti próblémákkal.. :)

2015. dec. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
45%
Igen elítéli. Hagyd ezt abba, mert a pokol tűzén fogsz égni.
2015. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, a válaszod elég tömör és nem is olyan kedves...
2015. dec. 16. 19:35
 9/12 anonim válasza:
0%

Nem vagyok vallás gyakorló.

Maga a játék nem bűn, de azt sem gondolom, hogy az imádkozás önmagában bármilyen jelentőséggel bírna.

Viszont ha helyesen akarsz cselekedni az internet az utolsó a listádon. Tehát ha nagyidnál vagy, előbb beszélgess vele, segíts neki és ha már ezekkel megvagy teljesen normális ha netezel. Persze nem csak a nagyidnál hanem máshol is így viselkedj. :)

Az imádkozással is figyelj oda, hogy ha figyelsz másokra az már többet jelent mint egy ima. Aztán én ugyan hithű nem vagyok, de ha az lennék magamért sosem imádkoznék mindig csak másokért.

2015. dec. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# 9


"Aztán én ugyan hithű nem vagyok, de ha az lennék magamért sosem imádkoznék mindig csak másokért."


Kár, hogy nem vagy hívő, mert pont ilyen hívőkre van szükség. Ha meggondolnád magad, szóljál :)

2015. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!