Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus elitéli azt,...

W_Gyuri kérdése:

Jézus Krisztus elitéli azt, hogy naponta netezek meg játszok?

Figyelt kérdés

Netezek hétköznap gépen és hétvégén is, ha a nagymamámnál vagyok akkor pedig mobilnetet használok.

Játszani játszok pc-s és androidos játékokkal is, de a netezéshez képest jóval kevesebbet, a játékokat inkább csak kipróbálom(belelkesülök), játszok vele 1-2 órát és nem folytatom.

Kb. 2 hete imádkoztam Jézushoz és kértem a szabadítását a letöltés, műszaki eszközök függőségemből, és ezután pár imádkozás után szakítottam a letöltéssel pár napig, de most újra netezek órákon át.

Érett keresztények válaszát szívesen várom.



2015. dec. 16. 17:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A netezéssel nincs addig baj, amíg mértékletességet tartassz, és nem látogatsz olyan oldalakat, amelyek nem valóak egy keresztény embernek (gondolom érted).


A játékokkal is hasonló a helyzet de megjegyezném, hogy a játékok túlnyomó többsége az agresszióra van alapozva. Legyen szó csupán egy autóversenyzős játékról, még ott is ott van az agresszió, leszorítani az ellenfelet. A háborús és öldöklős játékok pedig már teljesen át vannak itatva sátán természetével.

Én évekig voltam a rabja az online lövöldözős játékoknak. Órákat töltöttem azzal, hogy lövöldöztem másokat. Még pénzt is költöttem arra, hogy jobb fegyvereket vásárolhassam abban a lökött virtuális világban. Nagyon megbántam, hogy ilyeneket játszottam. Teljes mértékben értelmetlen és káros minden személyre! Táplálja az agressziót és egy olyan képet alkot a gyilkoságról az emberben, ami sátántól ered. Az erre rászokott személyek bálványozzák a fegyvereket. Minden vágyuk az, hogy katonák legyenek és szív nélkül öljenek.

Bevallom én is ilyen voltam! De Isten megmutatta, hogy ez helytelen.


Nem azt írom, hogy ne játsz! Vannak olyan játékok, amelyek még hasznosak is lehetnek. Én például kedvelem a logikai játékokat, vagy a horgászást. Játsz te is bátran ha ahoz van kedved, csupán tartsd szem előtt Istent akkor, amikor kiválasztassz egy játékot.

Nem hinném, hogy egy olyan játék neki tetszik amiben ölni kell.


Remélem tudtam némi tanáccsal szolgálni.

Üdv!

2015. dec. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

LOL



Segítsd magadon, akaraterő, miegymás. Az ókori értelmezés szerint ez már majdnem bálványimádás, de mindenképpen az emberi kapcsolatok háttérbe helyezése. Amúgy, ha hívő vagy, akkor tudhatnád, hogy Jézus Krisztus semmiért nem ítél el. Azt majd megteszi a társadalom.


Amúgy hány éves vagy? A kérdésed alapján még nem tölthetted be a tizennyolcat.

2017. febr. 7. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!