Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kényes téma; Jézus e a megtest...

Kényes téma; Jézus e a megtestesült Isten?

Figyelt kérdés

2016. febr. 16. 03:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Jézus örök királyságáról a Biblia, de nyugodtan mondj ellent, majd ha elé kerülsz, akkor majd neki is megmagyarázod. Az, Hogy a többi tényt is gúnyolód, az jól mutatja, hogy jó helyen vagy, nem kell több kérdést kiírnod majd rá. Gondolom szeretnél majd valami magasabb pozíciót is, ugye? Már most látod magadat egy nagyobb rangban. Na igen, a többi egyház nem adja könnyen a karriert és a hatalmat, ott tanulni kell és Isten elhivása is fontos. Itt megkapod majd könnyen, a szíved állapota megfelelő hozzá.
2016. febr. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
How??? Milyen helyen, hol, rangsor? Miről beszélsz???
2016. febr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Az, hogy valamit a Bibliából meg lehet cáfolni, az nem gúnyolódás szerintem.
2016. febr. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Én a Bibliából idéztem, te pedig a saját elképzelésed szerint igyekeztél cáfolni. Ez azért kevés. Az, hogy az őrtorony úgy adta el neked a lehetséges, feltételezhető és minden bizonnyal szavakat, hogy ez Isten kinyilatkoztatása, az egy dolog, ahogy az is, hogy te valamiért egy állandóan tanítást változtató szervezet összes álláspontját elfogadod. A te döntésed. Gondolom azt sem hiszed, hogy Isten Szelleme mindenkié és bárki megértheti a Bibliát Isten segítségével és semmiféle kommunikációs csatorna nem kell hozzá. Vagy annyira bénának hiszed Istent, hogy nem képes veled megértetni valamit, ha te azt kéred tőle?

A karrierről való álmodozás, hogy feltekintsen rád a többi tanú, pedig már rég kitűnt az írásodból. De ezzel is neked kell majd elszámolni. Nekem édes mindegy, hogy mit hiszel, én maradok a Bibliánál, nekem Isten kell, nem pedig egy havilap, ami megmondja, hogy mit és hogyan higgyek.

Leírtam mit ír a Biblia és ezen az oldalon már milliószor meg is lett magyarázva. Ha te benne maradsz a sötétségben, az is a te döntésed. Én biztos, hogy nem foglak győzködni, nem az én tisztem. Szerintem jó helyen vagy, ahol vagy, viszont ha hazugságot írtok, azt ahogy idáig is, meg fogom cáfolni. Volt idő, amikor sajnáltam a tanúkat, mert nem ismerik a Krisztusban levő közösséget Istennel, sem a szabadságot. De ma már nem érdekel, mert meg kellett értenem, hogy ez a szabad akarat. A szívben benne van minden, akié tiszta, az megmenekül. A többi pedig marad a hamisban.

2016. febr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
17%
Nem. Isten és Jézus két különálló személy. Csak akaratban egyek.
2016. febr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 szp72 ***** válasza:

@ Ahogy azt is mondta, hogy legyünk mi is egyek, ahogy ők, és legyünk bennük, ahogy ő van az atyában. Akkor most nem is szentháromság van, hanem szentsokaság?


A Szentháromság minden egység forrása. Természetesen olyan egységben, mint a Szentháromság soha nem lehetünk, mert az teremtetlen és örök egység. Viszont valóban meghívást kaptunk a Szentháromság életébe és olyan egységbe jutunk az Istennel, hogy azt el se tudjuk képzelni:


"Szeretteim, most Isten gyermekei vagyunk, de még nem nyilvánvaló, hogy mik leszünk. Azt tudjuk, hogy ha megjelenik, hozzá leszünk hasonlók, mert látni fogjuk, amint van." (1Jn 3,2)


"Ha pedig gyermekei, akkor örökösei is: Istennek örökösei, Krisztusnak társörökösei." (Róm 8,17)


"A győztest magam mellé ültetem a trónra, ahogy én is győztem, és együtt ülök Atyámmal a trónon." (Jel 3,31)

2016. febr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

#14

Nem vagyok tanú. De ha már ilyen szépen mellélőttél, én is tippelnék egyet. Te hit gyűlis vagy?

Amúgy ha visszaolvasnád, láthatnád, hogy egyetlen ellenérvem sem volt, amit ne a Bibliából érveltem volna. :)

2016. febr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 szp72 ***** válasza:

@ Tehát kapta... És a Biblia szerint vissza is fogja adni... :)


"Azután következik a vég, amikor is (Krisztus) átadja az Istennek, az Atyának az uralmat, miután minden felsőbbséget, hatalmat és erőt megsemmisített." (1Kor 15,24)


Ez természetesen nem azt jelenti, hogy Krisztus elveszti az alattvalókat vagy a királyságot. Ez óriási hülyeség. Egyszerűen csak arról van szó, hogy Krisztus a megszerzett hatalmát az Atya alá rendeli, vagyis nem ő lesz a főkirály hanem az alkirály.


Krisztus helyreállító királysága egyszer véget ér, de uralma az Atya fősége alatt soha nem ér véget.


Nagy lesz ő és a Magasságbeli Fiának fogják hívni. Az Úr Isten neki adja atyjának, Dávidnak trónját, és uralkodni fog Jákob házán örökké, s országának nem lesz vége. (Lk 1,32-33)

2016. febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Jézus szolgája ***** válasza:

"néki adatot minden hatalom menyben és földön"


Tehát kapta... És a Biblia szerint vissza is fogja adni... :)


tévesen ítéled meg,

1,kapta,igen ez a jutalma,hogy Isten legyen az atya jobbján.

a miniszterünk hogyan lett miniszter?

mi választottunk,tehát kapta a hatalmat,és?ettől már nem is miniszter?

dehogy nem,csak azzal a különbséggel hogy ez emberi és vissza is vehető sőt még lehet akár hibás döntés is,szóval bármi lehet benne jó vagy rossz is.

de Jézus esete Isteni,ami azt jelenti hogy tévedhetetlen tökéletes és örök,mert az öröktől való.

és ezzel a válaszod második felére is megadtam a választ.

tehát Jézus uralkodása az öröktől való és őrökké tartó is lesz.

vagy is Istensége öröké tartó.

amit minden ember látni fog.....

2016. febr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem kényes téma. Jézus Krisztus az emberként megtestesült Isten.


Bővebben lásd: Újszövetség. Pontosan azért írták, hogy Jézus istensége mellet tanúságot tegyenek.

2016. febr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!