Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kényes téma; Jézus e a megtest...

Kényes téma; Jézus e a megtestesült Isten?

Figyelt kérdés

2016. febr. 16. 03:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen. Maga a Szentírás tesz bizonyságot róla:

"Annak okáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is, aki, mikor Istennek formájában volt, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő, hanem önmagát megüresítette, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes volt halálig, még pedig a keresztfának haláláig. Annak okáért az Isten is felmagasztalta őt, és ajándékozott néki oly nevet, amely minden név fölött való, hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké, és minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére." (Fil. 2:5-11).


Üdv. Péter

2016. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
53%

"mert egyedül ő tudta kifizetni a mi bűneink miatt a váltságot. "


"Ezt pontosan hogyan tette meg? Hiszen pont úgy halt meg, ahogy mindannyian meghalunk. Pár nap múlva fel is támadt, tehát konkrétan nem halott. Akkor miképpen?"


Jézus nem pontosan úgy halt meg, mint mi mindannyian. A Biblia azt mondja, hogy "a bűn zsoldja halál" (Rm 6,23). Vagyis az ember a bűn miatt hal meg. Akkor hogy lehet, hogy olyanok is meghalnak, akiknek még nem volt alkalmuk vétkezni? Úgy, hogy a bűn nem azonos a bűnös cselekedettel, hanem az egy az ember személyiségébe kódolt szellemi valóság, aminek a következményei a bűnös cselekedetek, amit az ember feltétlenül el is követ, amikor eléri az alkalmas életkort. Ám a bűn következményei, éppen a jelenléte miatt már akkor is elérik az embert, amikor még nem követett el bűnös cselekedetet, ugyanis a bűn következményeinek a bűn jelenléte az oka, nem pedig a manifesztációja.


Mivel a bűnös természetet az apa örökíti át a gyermekre, Jézus mentes volt az eredendő bűntől, ami Ádám által jött be az emberi természetbe, mivel Ő nem tartozott az Ádámi vonalhoz, csak az anyja által. Jézus nemcsak mentes volt az eredendő bűntől, de teljes életében tiszta is maradt. Éppen ezért nem volt joga a Halálnak arra, hogy rátegye a kezét Jézusra, mégis megtette, és így olyan adósságba került Isten felé, amit sehogy sem tud törleszteni. A halál jogszerűtlenségét éppen az igazolja, hogy Jézus feltámadhatott a halálból. Ha ugyanis beszennyezte volna magát, az az Ő számára is az örök bukást jelentette volna, ugyanis az, hogy Önmagát megüresítette, semmivé alacsonyította (Fil 2,7), azt jelenti, hogy nem csupán úgy csinált, mintha emberré vált volna, de megőrizte titokban az isteni természetét, hanem azt, hogy valóságosan lemondott minden hatalmáról és dicsőségéről, és mindössze a személyazonosságát őrizte meg Jézus, de semmiféle természetfeletti hatalmat nem hozott magával a mennyből. Ehelyett teljesen emberré vált, olyanná, mint mi mindnyájan, kivéve azt, hogy Benne nem volt bűn, és a tisztaságát megőrizte teljes életében.


Amikor egy bűnös ember meghal, akkor az ő vére alkalmatlan bárki más életének a visszavásárlására, ugyanis a halál csupán érvényesítette a tulajdonjogát, ami már addig is megvolt. Jézus azonban ezt mondta: "jön a világ fejedelme: és én bennem nincsen semmije" (Jn 14,30). Ez azt jelenti, hogy a Sátán semmilyen fogást nem talált Jézuson, ami alapján magáénak követelhette volna, mégis ugyanúgy rátette a kezét, mint egy bűnös emberre. Jézus azt mondta, hogy ezt azért tudta megtenni, mert Ő letette az életét. De az, hogy Jézus odaadta magát a vádlóinak, még nem jogosította fel a Sátánt arra, hogy megölje Jézust, mégis megtette. Ezáltal pedig olyan jogtalanságot követett el, ami alapján Isten minden foglyot visszakövetelhet tőle, aki Jézus Krisztus engesztelő halálára, eltemettetésére és feltámadására hivatkozva kéri ezt. Erre pedig egyetlen bűnös ember halála sem biztosíthatná a jogalapot, de ez az egész igényel némi jogi érzéket. A megváltás hatékonyságából semmit sem vesz el az a tény, hogy Jézus Krisztus nem maradt a halál hatalmában, hanem feltámadt. Ugyanis a megváltás nem azt jelenti, hogy a Megváltó ott marad túszul a megváltottak helyett, hanem csak azt, hogy a Megváltó odaadja váltságul az életét az emberért, azaz kiszolgáltatja magát, de nem marad a foglya, hiszen Ő maga tiszta és szent. A túszejtő - azaz a Sátán - az ember által elkövetett jogtalanságra hivatkozva, a jog védelmezőjeként fellépve tartott fogva minden bűnös embert, mint az igazság bajnoka. Ám azzal, hogy a bűntelen Jézusra ugyanúgy rátette a kezét, mint egy közönséges bűnös emberre, egyben leleplezte a tulajdon gonoszságát, és ő maga is jogtalanul járt el, elveszítve ezzel a saját hivatkozási alapját. Ezért mondja Pál apostol, hogy:


"Bölcseséget pedig a tökéletesek között szólunk; ámde nem e világnak, sem e világ veszendő fejedelmeinek bölcseségét; Hanem Istennek titkon való bölcseségét szóljuk, azt az elrejtettet, melyet öröktől fogva elrendelt az Isten a mi dicsőségünkre; Melyet e világ fejedelmei közül senki sem ismert, mert ha megismerték volna, nem feszítették volna meg a dicsőség Urát" (1Kor 2,6-8)


Amikor a Biblia a világ fejedelmeiről beszél, akkor nem emberekről beszél, hanem gonosz szellemi lényekről, akik az embereket irányítva uralják a világot.

2016. febr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Pár mondatban én is le szeretném írni azt amiben hiszek és amit gondolok erről a kérdésről.

Igen, hiszem azt, hogy Isten öltött testet Jézus személyében.

Itt néhányan azt írják, hogy "majd" egyszer vissza adja a hatalmat az Atyának.

Én bevallom, hogy sokat gondolkodtam ezen a kérdésen mert egy darabig nem állt össze a kép. Isten misztériumát, talán nem írok hülyeséget ha azt írom, hogy egész teljességében mi halandók nem tudjuk megérteni, gondolom ezzel mindenki egyetért.

Én úgy értettem meg azt, hogy "majd egyszer visszaadja a hatalmát", hogy Jézus akkor "született" meg amikor az Atya tehát a Teremtő eldöntötte, hogy az embert nem hagyja a halál markába örökre hanem megváltsa a saját vére által.

Tehát Jézus Isten tervének része, amíg van ellenség és gonosz addig Jézust királyként ismerjük, viszont mikor vége lesz mindennek és élérkezünk Isten tervének a végéhez Jézus vagyis a Fiú újra egy lesz az Atyával.

Amikor megtörtént a bűnbeesés Ádámék egy olyan "adósságot" hagytak ránk örökségűl amit mi halandók nem tudunk megfizetni és ekkor született meg Isten terve és ezt tudatta is akkor rögtön.

Biztos emlékeztek rá;

1Móz 3:15

"És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod."


Én valahogy így értettem meg azt, hogy "kapta, visszaadja".

Tulajdonképpen nem kellett kapnia, és nem is kell visszaadnia semmit ez azt jelenti csupán, hogy egy terv kezdetét és végét tudatja velünk a Biblia.

Jézus szerepe a terv végén megszűnik és átveszi a helyét újra a Fiú aki bizony Egy az Atyával.

Mindannyian egy igazságos Istenről beszélünk, igaz?

Ha ez így van akkor én bele sem merek gondolni abba, hogy Isten egy másik teremtményét küldje a szenvedésbe és a halálba azért, hogy megmentse teremtményeit.

Nem!-ez igazságtalan és szeretetlenség lenne Isten részéről, amit én nem tudok elfogadni.

Isten saját vére által váltott meg bennünket, én ebben hiszek.

Persze mindenkinek joga van abban hinni amiben akar de igazság csak egy van, és ha Istent egy igazságos és szerető Istennek fogadjuk el akkor azt is be kell látnunk, hogy a megváltás tervét csak Ő maga vihette végbe és senki más.

Gondolom, hogy a Szentháromság legádázabb ellenségei a Jehova Tanúi, de még ők is be kell lássák, hogy a megváltás terve nem csak egy egyszerű kedvesség Isten részéről hanem annál jóval több ami az egész emberiség megváltását és egy szörnyű adósság aluli felmentését "kifizetését" jelenti.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat mindenkinek és a továbbiakban is szívesen részt veszek értelmes eszmecserében. Persze ha valaki nem ért velem egyet akkor nyugodtan megcáfolhatja mindazt amit írtam. Azt szokták mondani, hogy egy jó pap mindig tanul.. :)

Kellemes délutánt!

2016. febr. 16. 13:09
 24/32 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező,


Ez a téma maximum Jehova Tanúinak és a többi ariánus vallásnak ajánlott:


[megjegyzés: az Egyház már az ókorban elítélte az arianizmust mint tévtanítást, eretnekséget]


A kereszténység 2000 éves tanítása szerint a mi Urunkban, Jézusban maga Isten lett testé. Ha átolvasod az ókeresztény dokumentumokat, akkor ezt fogod találni benne. Csak egy példa:


"Nem vagyunk bolondok, görög férfiak, nem is locsogunk balgaságokat, azt hirdetjük, hogy Isten emberi alakban megjelent." [Tatianosz: Beszéd a görögök ellen, 21. (Kr. u. 175)]


A fenti kijelentés 175-ből való, ami még nagyon a kereszténység eleje. Van azonban korábbról is Krisztus istenségének bizonyságáról szóló dokumentumunk.


Szóval IGEN, Krisztis a megtestesült Isten, az Egyház 2000 éve ezt hiszi.

2016. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Mármint Jehova Tanúinak és a többi ariánus vallásnak kényes. :D
2016. febr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ezek szerint te is megcsináltad a saját kis egyszemélyes vallásodat. Gratulálok!
2016. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Jézus szolgája ***** válasza:
100%

a Szentháromság legádázabb ellenségei a Jehova Tanúi.


nem dehogy is,hisz ők is a felebarátaink,és ugyan azt az Istent szolgáljuk csak más módon.

tehát nem szabad egymást bántani,tiszteletben kel tartani az ő hitüket és nekik is a mienket.

bár ha Jézust nem is de az atyának megadják az öt megillető dicsőséget.

mi megadjuk az atyának is és Jézusnak is.

ők is szeretik Jézust,csak nem tartják Istennek,ami hatalmas hiba.

de mint azt mondtam,tartsuk tiszteletben a hitet.


és még egyszer Jézus e a megtestesült Isten?

igen.........

2016. febr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"ha valaki nem ért velem egyet akkor nyugodtan megcáfolhatja mindazt amit írtam"

Minden nap meg vagy cáfolva, ma is megtörtént, de téged nem érdekel. Akkor meg mit akarsz? Vitatkozni? Azt hiszed nálad az igazság, akkor legyél boldog vele, csak épp vigyázz, hogy ne maradjon így a halálod pillanatában, mert Jézus számon fogja rajtad kérni. És ez csak jótanács, mindenki tudja, aki olvassa a Bibliát.

Az üdvösségnek nem az a feltétele, hogy kántálj egy nevet, vagy egy szervezethez csatlakozz, sem az, hogy álldogálj az utcán hirdetve a jw.org-ot. Hanem az, hogy fogadd be Jézust.

2016. febr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

Szerintem nem, van aki szerint igen. Ez HIT kerdese.

....de ha engem kerdezel, akkor termeszetesen NEM ! Jezus egy profeta volt.

2016. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Jézus nem csak egy "próféta volt"


Hanem a Teremtő első "keze munkája", műve,

S mivel Isten nem tud meghalni, mert Ő halhatatlan és nem is ölthet fizikai testet, ezért kellett valaki, aki erre képes

Mint tudjuk az angyalok képesek ilyesmire, és sajnos engedély nélkül tettek is ilyet. aminek a következménye lett az Özönvíz.



Annyira szerette az embereket, hogy vállalta ezt a feladatot.

2016. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!