Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lát valaki az alábbi képen...

Lát valaki az alábbi képen egyetlen Bibliát?

Figyelt kérdés

[link]


Jehova Tanúiról van szó és a honlapukon a következő olvasható;


"Mi, Jehova Tanúi hetente kétszer tartunk összejöveteleket (Héberek 10:24, 25). Ezeken az alkalmakon megvizsgáljuk, hogy mit tanít a Biblia, és hogyan tudjuk alkalmazni a tanácsait az életünkben. Az összejöveteleinken bárki részt vehet."


Én nem látok egyetlen Bibliát sem a képen, de annál inkább látok Őrtornyokat.



2016. márc. 3. 23:07
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
2016. márc. 3. 23:10
 2/22 A kérdező kommentje:

Elnézést :) látok egy Bibliát a széken a kép alján a műsorvezetőtől jobbra...

Hát tévedtem sajnos.

2016. márc. 3. 23:13
 3/22 anonim ***** válasza:
nem feltétlen kéne legyen, álltalában az ilyen jellegű kérdésekre az a válasz, hogy kiadványokban is benne vannak a bibliai idézetek amik épp kellenek, ez végső soron még igaz is...
2016. márc. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Én akár azt is megérteném csakhogy nem ennyire egyszerű mert az ige ami a kiadványokban van az meg is van "magyarázva" a szervezet szájíze szerint. Vagyis az az ember aki a Bibliát szeretné megismerni nem igazán azt fogja megkapni hanem inkább azt amit a társulat elébe tesz. És ami a leg sajnálatosabb ebben, az az, hogy ennek a személynek el kell fogadnia mert ha véletlenül megkérdőjelezi a társulat tanítását nagy az esélye annak, hogy a gyülekezet kiközösíti.
2016. márc. 3. 23:35
 5/22 A kérdező kommentje:

A másik sajnálatos dolog meg az, hogy a Szentírásnak nem félredobva hanyagul egy széken lenne a helye mert mégiscsak Isten szaváról beszélünk.

Egy ortodox templomban vagy egy katolikus vagy református templomban azért a Bibliákat egy kicsit nagyobb becsben kezelik, megadják a kellő tiszteletet Isten szavának.

Legalábbis én így tudom.

2016. márc. 3. 23:42
 6/22 anonim ***** válasza:

az ,hogy alapvetően hol van maga a könyv, noss nem a könyvet magát tiszteljük, a papírt meg a tintát, hanem a jelentését, szóval szerintem nem olyan nagy ház ha félre van téve, az ortodoxoknál és a katolikusoknál a könyv iránti tisztelet Isten iránti tisztelet kifejezése, kicsit összefüggésben a képtisztelettel (ahol szintén nem magát az ábrázolást tisztelik), de még a képtiszteletet durván elutasító reformátusoknál is van egyfajta tisztelete a nyomtatott bibliának


mind a két szempontból a szándék a fontos


viszont jehova tanúi szerint az állandó ihletettség alatt álló egyedüli legitim és hiteles vezető és értelmező csoport az ő vezetőik tehát felesleges attól félni hogy kontextusból kiragadott szöveget olvasnánk ,hiszen a lényeg nem maga a szöveg, hanem annak a megértése, pl idegen nyelvű bibliával amit nm értünk semmire nem megyünk ,de ha valaki elmondja mi van oda írva és ezt hogy kell értelmezni akkor ugyan azt kapjuk mintha elolvastuk volna, legalbbis jehova tanúi szerint, és szerintük a kizárólag hiteles magyarázat az ő vezetőiktől származik, tehát még jobb mis mint az egyéni olvasás, esetleg félreérthetnénk valamit (pl nem arra a következtetésre jutunk amire jehova tanúi, hanem amire minden más egyház egyhangúlag jutott). Maga C.T. Russal (mondhatnánk jehova tanúi közösségének alapítója) is azon a véleményen volt, hogy ha valaki csak a bibliát olvassa akkor elvész de ha csak a magyarázatokat akkor bár kimarad valami szép dologból de végső soron tökéletesen elég számára.

2016. márc. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Mi a garancia arra, hogy a széken fekvő könyv egy Biblia? Nem látom tisztán, így ez csak feltételezés.
2016. márc. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 -a- ***** válasza:

Ha nagyítod a képet, akkor látható vsz a szemüveges úr ölében, és a néger fiatalember jobb combján is, ill a széken(dupla sávos oldalbeosztás ált a Biblia). Ebből azt valószínűsítem, hogy mindenkinél van, csak a többieknél takarásban van az ölük.

[link]


(Egyébként találkoztam már JT-vel, aki őrtornyot osztogatott az utcán, de adnom kellett neki B-t, mert az nem volt nála.)

2016. márc. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én két Bibliát is látok. Nem kellene rögtön kritizálni a Tanúkat!!!!
2016. márc. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Én két Bibliát is látok. Nem kellene rögtön kritizálni a Tanúkat!!!!"


Kérlek pontosíts, te az Őrtorony Zrt sajátos fordítású "Bibliáját" látod, ha olvastad a Bibliát, akkor tudod, hogy mekkora bűnt követ el az, aki saját szájíze szerint átírja a benne levő dolgokat.

2016. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!