Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lát valaki az alábbi képen...

Lát valaki az alábbi képen egyetlen Bibliát?

Figyelt kérdés

[link]


Jehova Tanúiról van szó és a honlapukon a következő olvasható;


"Mi, Jehova Tanúi hetente kétszer tartunk összejöveteleket (Héberek 10:24, 25). Ezeken az alkalmakon megvizsgáljuk, hogy mit tanít a Biblia, és hogyan tudjuk alkalmazni a tanácsait az életünkben. Az összejöveteleinken bárki részt vehet."


Én nem látok egyetlen Bibliát sem a képen, de annál inkább látok Őrtornyokat.



2016. márc. 3. 23:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Jt-nél nem volt az utcán biblia? :O ezen csodálkozom, pedig egy alapvető módszerük, hogy a beszélgetés közben ha a számos bemagolt igehely közül valamelyik odaillik szerintük akkor megemlítik, hogy erről eszükbe jutott egy rész a bibliában, de nem akarnak pontatlanul idézni, felapozzák ,esetleg még 1-2 másodpercig úgy iscsinálnak mintha keresgetnék, hogy azt a látszatot keltsék, hogy nekik spontán jutott eszükbe, nem magolták, ezzel azt az illúziót keltik ,hogy ők annyira ismerik a bibliát, hogy vaslami tartalmilag eszükbe jut akkor azt 1-2 vers pontossággal tudják ,hogy hol van
2016. márc. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

" Jt-nél nem volt az utcán biblia? :O ezen csodálkozom, pedig egy alapvető módszerük, hogy a beszélgetés közben ha a számos bemagolt igehely közül valamelyik odaillik szerintük akkor megemlítik, hogy erről eszükbe jutott egy rész a bibliában, de nem akarnak pontatlanul idézni, felapozzák ,esetleg még 1-2 másodpercig úgy iscsinálnak mintha keresgetnék, hogy azt a látszatot keltsék, hogy nekik spontán jutott eszükbe, nem magolták, ezzel azt az illúziót keltik ,hogy ők annyira ismerik a bibliát, hogy vaslami tartalmilag eszükbe jut akkor azt 1-2 vers pontossággal tudják ,hogy hol van"


Persze, hogy úgy csinálnak, mivel szituációs gyakorlatba tanítják nekik hogyan beszéljenek, mit mondjanak, milyen kitérő válaszokat adjanak, és azt is megtanítják neki, hogy ha olyan kérdést kapnak amire nem tudnak válaszolni, akkor hogyan tereljék el a szót, én egyszer beszélgettem egy idős tanúval, és feltettem egy olyan kérdést, amire azt mondta, hogy erre most sajnos hírtelen nem tud választ adni, várjak és a következő beszélgetésre megkérdezi, hogy pontosan mi is a válasz. Ha valamelyik tanú elkezdi erre azt mondani, hogy kitaláltam, akkor ki fogom írnia nevét a tanúnak. Szóval borzalom ami ott megy.

2016. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
19%

8 nál az igazság, én is kinagyítottam.


10! a kérdés nem arra vonatkozott - szerintem -, hogy a te bibliádat látja valaki.

Minden vallásnak meg van a fordítása: Károli, katolikus, ökumenikus...., ilyen alapon mindet tilthatnánk, csak a tiédet nem.

2016. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"8 nál az igazság, én is kinagyítottam.


10! a kérdés nem arra vonatkozott - szerintem -, hogy a te bibliádat látja valaki.

Minden vallásnak meg van a fordítása: Károli, katolikus, ökumenikus...., ilyen alapon mindet tilthatnánk, csak a tiédet nem."


Látom ismét megjelentek a megtélyedett Jehova Tanúk pártolók, a Magyar Biblia társulat teljes mértékben elutasítja, és elhatárolódik a Tanúk "Bibliájától" és nem csak Magyarország van ez, ha nem rengeteg más ország sem fogadja el, a képzetlen, és a személyiségüket nem vállaló, teljesen tévesen megírt "Bibliát"


Szóval maradjuk annyiban mielőtt nagyon feligzatnád magad, hogy a Biblia akkor nevezhető Bibliának, ha az az eredeti szövegkörnyezetet a lehető legtökéltesebben visszaadja, ez sajnos ebben az esetben nem mondható el.

2016. márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Már elnézést kérek de ha egy Biblia órán nagyítóval kell keresni a bibliát ott már igencsak bajok vannak. :)

Érdekes, hogy a kezükben különböző őrtorony kiadványokat lobogtatnak, miközben ők tulajdonképpen biblia tanulmányozást folytatnak.

Hát persze az igéket meg kell érteni és kell hozzá az őrtorony magyarázata, de vajon mi történne akkor ha valaki megkérdőjelezne egy magyarázatot?

Tudtommal azt hiszem nem igazán néznék azt jó szemmel.

Én nem kerestem nagyítóval bibliát a képen de amit a képen látok az önmagáért beszél. :)

2016. márc. 4. 18:26
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

de náluk ez a bibliatanulmányozás, hogy amit olvastak az őrtoronyban a bibliáról azt átbeszélik, kérdéseket tehetnek fel ha valakinek valami nem világos, ez persze nem kritikai kérdés, hanem mondjuk "én nem ezt a hasonlatot" vagy "nem világos, hogy mit jelent az a kifejezés hogy..." stb stb, ne úgy képzeld el mint mondjuk egy katolikus vagy református bibliaórát, ahol az emberek személyes véleményüket mondhatják el és vitatkozhatnak, ezt a "szintű" bibliatanulmányozást már helyettük elvégezte az őrtorony, ami ugye ihletett


ha valaki megkérdőjelezi az őrtornyot a következő történik: figyelmeztetik ,hogy kizárást vonhat ez maga után, majd próbálják meggyőzni, ez csak az adott közösségtől függ hogy mennyire, ez egy valóban komoly érvelés is lehet, de lehet anyi is, hogy rászólnak ,hogy ha nem marad csendben kiközösítik


ha továbra is folytatja, akkor kiközösítik

2016. márc. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
10-nek:Te a katolikus KFT bálványimádatra létrehozott hazugságait látod, es mondjad igyvan-e?
2016. márc. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%
Én alapból kettő Bibliát látok, de biztos vagyok benne, hogy mindenkinek ott van az ölében legalább egy Biblia. Egyébként a Biblia az alapja a tanításunknak, de attól, hogy nem mindig a Bibliából olvasunk, a Bibliát tanulmányozzuk...
2016. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

En két bibliát látok ugy,hogy nemjött be neked.Légy figyelmesebb!

Jt.a bibliát tanulmányozzák a segédeszközökkel.Egyszer Menj el es győződj meg,szivesen fogadnak!

2016. márc. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
10-nek:A te bibliad lábjegyzete van a saját szájad ize szerint irva.Azért,hogy megvedd a tisztitotüzet,háromságot,Isten Fia egy isten,pokol amivel az ártatlan embereket ijeszgeted.Ezek a hazugságok de az ítélet az Istené.Jézus nem ítélkezett én se teszem.
2016. márc. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!