Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jó dokumentum és történelmi...

Jó dokumentum és történelmi filmek/sorozatok a vallásokról?

Figyelt kérdés
Leginkább olyat keresek amik a vallástudományra, valláskutatásra alapoznak és nem a teológiai nézőpontokra.

2016. márc. 6. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:

baromi nehéz ilyet találni, mivel a többsége csak bulvár, és nagyon de nagyon csúnyán ferdítenek vagy hazudnak, fagyh a korrektebbek akkor is annyira megalapozatlan feltevésekből vonnak le messzemenő következtetéseket hogy az elképesztő, az ostoba tévénéző proli "lelepleztem a nagy összeesküvést" vágyára alapoznak, hasonló szégyen mint pl a NatGeo ufo-s áldokumentumfilmjei


de hogy valami választ is kapj:


https://www.youtube.com/watch?v=pzBpnx2Yzr8


ez a sorozat is tele van amúgy pontatlanságokkal ,de ez legalább nem csak pofátlanul nézettségre megy


[link]


ezt pedig egy kiváló történész csinálta, de nagyon látszik hogy egyrészt kevés ideje volt, másrészt azért itt is rendesen beleugattak a producerek, neki is inkáb a könyveit érdemes olvasni

2016. márc. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 KZitus ***** válasza:

Pár évvel ezelőtt volt(már nem emlékezem melyiken) egy tv csatornán egy sorozat, amelynek ez volt a címe:"A Biblia őai titkai"

Nekem megvan DVD-n, onnan írtam ki a sorozat címét. Pro és kontra arról, mennyire hitelesek a Bibliában leírt csodák és események - tudományosan.

Megemlít a videó borítója két könyvet:

David W.Balsinger, a "Noé bárkájának keresése" (1976) és szintén tőle a "Noé bárkájának hihetetlem felfedezése" (1995) kiadás.

Nem tudom, tudtam-e segíteni, talán ezek az adatok a segítségedre lesznek.

2016. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves első válaszoló, a Vallások és hitek című sorozatot ismerem. És igazad van a pontatlanságával kapcsolatban. De azért kiindulási pontnak nagyon jó tud lenni szerintem.


A kereszténység története c. mű pedig igen jónak ígérkezik.

Így az első rész nesztoriánus "utazása" után. És ahogy nézem minden főbb irányzat külön-külön kitárgyalásra kerül a továbbiakban.

2016. márc. 9. 18:46
 4/8 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm kedves KZitus.


Utánanézek azoknak amiket említettél.

Bár elsősorban még olyat keresek amik bemutatják a különféle vallásokat, és az irányzataikat, a történelmüket, fejlődésüket. Mint az első válaszoló linkjei.



Ha még valaki esetleg tud jó műveket akkor írjon, köszönöm!

2016. márc. 9. 18:52
 5/8 anonim ***** válasza:

azért szerintem McCulloch elég rendesen neki megy a katolikusoknak, egyrészt bizonyos dolgokat felnagyítva, és egyidejűleg más dolgokat nem említ


az ortodoxiáról szóló rész is kb egy 20%-ban bizánci 80%-ban orosz törióra, magáról az ortodoxiáról rendkívül keveset beszél


alapvetően az a baj ezzel a sorozattal ,hogy mint a legtöbb ilyen "dokumentumfilm sorozat" a rendkívül ostoba ember igényeire játszik, ezért kb egy felekezetet sem, se azok történetét nem mutatja be, de még az átfogó történelmet sem, pl a nestoriánusokról sem derül ki ,hogy miben is olyan mások ők mint az ortodoxok


pont csak a lényeg marad ki, de azért érdemes megnézni


szerintem amúgy McCulloch csak áldozat abban hogy ilyen gyér lett a sorozat tartalmi szempontból, ő egy jó történész

2016. márc. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

amúgy ha esetleg olvasnál is inkáb, akkor kereszténység témában inkáb ezt olvasd el: [link]


itt közérthetően elmagyarázzák mi miért és hogyan történt, igaz itt is röviden, érezni hogy az író protestáns, de szerintem jól kiszúrható mi az ami tény és mi az ami vélemény, szóval ezt a könyvet tényleg csak ajánlani lehet

2016. márc. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az olvasás is rendben van, és megnézem az általad linkelt könyvet is.

Most éppen Az öt világvallás c. könyvet fogom elkezdeni. Ezt Helmuth von Glasenapp valláskutató írta.


Egyébként Liptay Lothar művein is gondolkodom. Tőle ezeket találtam:


[link]


[link]


[link]


Szerinted?

2016. márc. 10. 09:24
 8/8 anonim ***** válasza:

ezeket a könyveket sajnos még nem ismerem, az öt világvallást bár érdemes elolvasni de szerintem, bár nem ír butaságokat(annyira), de mégsem igazán leszűrhető ,hogy mi az adott vallás lényege, valaki miért csatlakozik hozzá


szerintem leginkáb úgy tudod megismerni az adott vallást, ha elmész egy szertartásra, beszélsz ott emberekkel ,emg a teologusaikkal, persze mellé jó olvasni is


ez kicsit olyan mint mikor egy várost madártávlatból készült fotókon nézel meg, illetve elmész oda, egész mást fogsz látni :D

2016. márc. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!