Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Legjobb barátom nagypapája...

Legjobb barátom nagypapája meghalt, írtok Bibliából vigasztaló idézetet?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Uram!


Tégy engem a Te békéd eszközévé,

Hogy ahol gyűlölet van, oda szeretetet vigyek,

Ahol sérelem, oda megbocsájtást,

Ahol széthúzás, oda egyetértést,

Ahol tévedés, oda igazságot,

Ahol kétség, oda hitet,

Ahol kétségbeesés, oda reményt,

Ahol sötétség, oda világosságot,

Ahol szomorúság, oda örömet.


Hogy ne vigaszt keressek,

Hanem vigasztaljak,

Hogy ne megértést keressek,

Hanem másokat értsek meg,

Hogy ne engem szeressenek,

Hanem szeretetet nyújtsak.


Mert amikor adunk, akkor kapunk,

mikor megbocsájtunk, nyerünk bocsánatot,

mikor meghalunk, születünk meg az örökkévalóságra! Ámen.


(Assisi Szent Ferenc)


Ha a halál árnyéka völgyében járok is, nem félek semmi bajtól, mert Te velem vagy.

Zsoltárok könyve 23:4



Józsué könyve 1. rész 1-2. 9. vers

"Ezt mondta az Úr Józsuénak: Az én szolgám, Mózes meghalt. Most azért indulj … arra a földre, amelyet én adok. Ne félj, mert veled van Istened, az Úr, mindenütt, amerre csak jársz."

- Isten segítségével tovább lehet menni az élet útján, tovább a szeretteink sírhantjától.


Királyok I. könyve 2. rész 1-3. vers

„Amikor közeledett Dávid halálának az ideje, ezt a parancsot adta fiának, Salamonnak: Én már elmegyek azon az úton, amelyen minden földi ember elmegy. Légy erős, légy férfi! Tartsd meg, amit Istened, az Úr rád bízott! Járj az ő útján, tartsd meg rendelkezéseit, parancsolatait, döntéseit és intelmeit, ahogyan meg vannak írva Mózes törvényében. Akkor boldogulsz mindenben, amit teszel, és mindenütt, ahová fordulsz. ”

- Mielőtt a földi apa keze lehanyatlik, beleteszi fia kezét a mennyei Atya kezébe, hogy ne maradjon gyermeke támasz, vezetés nélkül.


Jób könyve 1. rész 21. vers

„Így szólt Jób: Mezítelen jöttem ki anyám méhéből, mezítelen is megyek el. Az Úr adta, az Úr vette el. Áldott legyen az Úr neve!”

- Isten ajándékozza e földre, Isten szólítja az égbe az embert; Ő rendelkezik felérhetetlen bölcsessége és szeretete szerint az életünk felett.


Jób könyve 19. rész 25. vers

„Ezt mondta Jób: Én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára megáll a por felett („…az én porom felett… - Károli fordítás).”

- A sokat szenvedett Jób megsejti hit által a megváltás titkát, a feltámadás csodáját.


23. zsoltár 1. 4. vers

„Az Úr az én pásztorom. Ha a halál árnyéka völgyében járok is, nem félek semmi bajtól, mert te velem vagy.”

- Az Úr Isten jelenlétében eloszlik a szívünkből az élet-félelem és a halál-félelem.


31. zsoltár 2. 6. vers

„Hozzád menekülök, Uram, ne szégyenüljek meg soha! Kezedre bízom lelkemet, te váltasz meg engem, Uram, igaz Isten!”

- Elmenekülni problémák elől, az élet elől lehetetlen, értelmetlen, de odamenekülni Istenhez imádságban, bizalomban, az maga a megváltás, a szabadulás akár élünk, akár meghalunk.


34. zsoltár 19-20. vers

„Közel van az Úr a megtört szívűekhez, és a sebzett lelkűeket megsegíti. Sok baj éri az igazat, de valamennyiből kimenti az Úr.”

- Isten nem távol van a szenvedő embertől, hanem ellenkezőleg közel hozzá, csak hitetlenségünk, lázadásunk, értetlenségünk köde eltakarja Őt szemeink elől.


62. zsoltár 2-3. vers

„Csak Istennél csendesül el lelkem, Tőle kapok segítséget. Csak Ő az én kősziklám és szabadítóm, erős váram, nem ingadozom sokáig.”

- Ahogyan a gyermek-fájdalom a szülő karjaiban, úgy a lélek-fájdalom az Isten karjaiban enyhül meg, és megnyugszik a sebzett szív Isten vigasztaló szava, szeretete által.


68. zsoltár 20-21. vers

„Áldott az Úr! Napról napra gondot visel rólunk szabadító Istenünk. Isten, a mi szabadító Istenünk, az, a mi Urunk kihoz a halálból is.”

- Isten gondoskodó szeretete végigkíséri földi életünk minden napját, megváltó szeretete pedig örök élettel ajándékoz meg, amely felett nincs hatalma a halálnak.

2010. ápr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kedves válaszoló, ez szép volt.
2010. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kösz:) Legalább te méltányoltad.
2010. ápr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2010. ápr. 3. 17:05
 5/7 anonim ***** válasza:

János 5:28, 29

Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, meghallják az Ő szavát, és előjönnek.

2010. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

22:31

Gyönyörű :))

2010. okt. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

(Jób 14:14) . . .Ha meghal az életerős férfi, vajon élhet-e újra? Kényszerű szolgálatom minden napján várakozni fogok, Míg el nem jön szabadulásom.



(Jób 14:14 [Kecskemethy])

ha meghal az ember, feltámad-e? Hadi szolgálatom egész ideje alatt várom, míg elérkezik felváltatásom.


צָבָא (cábá')

1) kivonul, feláll (harcolni), háborúzik 2) sereget gyűjt, toboroz

Etimológia: alapszó


Sokszor még az életünk során, hadakoznunk kell, felvonulva harcolni a próbáinkkal, Istenre tekintve, hogy mikor jön a felváltatásunk, mikor jön az enyhülést adó megnyugvás. Jehova Isten vágyakozik rá,hogy a segítő kezét kinyújtsa felénk és ezáltal reményünk felragyog, mint egy szuper nova fénye. Ez a remény még a halál sötétségét is átvilágítja a feltámadás csodája által. Erre a földi feltámadásra hamarosan sor kerül, Isten Új Világában.

2011. júl. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!