Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény lányok hordhatnak...

Keresztény lányok hordhatnak arab hidzsabot?

Figyelt kérdés
Nagyon szimpatikus az arab kendő,mert "tetszik" az elve, hogy a nők ne mutassák meg magukat másnak,csak a férjüknek. Keresztény is hordhat muszlim kendőt? :) 14/l

2016. ápr. 12. 21:21
1 2
 1/17 anonim válasza:
71%
Gondoltál már arra, hogy felvedd az ortodox keresztény vallást? Az egyik legősibb, legeredetibb kereszténység, tele csodálatos hagyománytisztelő elemekkel, és liturgián a nőknek illendő a fejkendő viselése :)
2016. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Régen minden férjes asszony hordott (lásd néptáncosok, vagy mostani idős nénik faluhelyen).

Szóval keresztyén szempontból semleges.

2016. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Mármint nem hidzsabot hordtak, csak sima kendőt. :)
2016. ápr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Kematox ***** válasza:
83%
Semmi nem gátol meg a viselésében, tehát ha az tetszik hát hordjad. A vallási aggályaid vannak, akkor csak annyit hogy az ortodox, és kopt keresztények is viselik és nem vallási jelkép.
2016. ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2016. ápr. 12. 22:00
 6/17 A kérdező kommentje:
Az ortodox kereszténységről nem igazán hallottam,csak maga a kifejezés tűnik ismerősnek.:) utána is nézek
2016. ápr. 12. 22:01
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Kendőt köthet akárki.

[link]

A hidzsáb

[link]

[link]

Muszlim szemszögből, ha már elkezdted eltakarni magad, akkor nem dönthetsz utána úgy, hogy mégsem. Én ezért nem próbálom ki a különféle viseleteket.

2016. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2016. ápr. 14. 21:57
 9/17 anonim ***** válasza:
41%

Amiről te írtál az NEM hidzsááb, hanem csak egy pici kendő.

Az iszlámban a nőknek khimaar-t és jilbaab-ot (dzsilbáábot) kell viselniük és ez - az egész testet eltakaró öltözet neve (az arcfátyollal és a kesztyűvel együtt) megnevezése a hidzsááb.

Egyes vallástudósok szerint az arc és a kézfejek takarása nem kötelező, viszont erősen ajánlott.


Én azt a vallási nézetet követem, hogy viselni kell az arcfátylat és a kesztyűket (én magam így is teszek).


Szóval amiről te írtál, az NEM hidzsááb, hanem egy pici kendő.

Aki csak egy kicsi kendőt visel, az NEM hidzsáábot visel, tehát nem takarja el magát megfelelően.

2016. ápr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Miért ne?


Üdv!

2016. ápr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!