Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jól tenném ha a gyerekem...

Jól tenném ha a gyerekem beiratnám hittanra? Van haszna belőle?

Figyelt kérdés

2016. máj. 3. 20:30
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
40%
Annyi haszna van, hogy megismeri a bibliai történeteket, ami része az alapműveltségnek. Egyébként viszont ezt a pokoltüzével riogatást tiltani kellene szerintem.
2016. máj. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
49%
manapság bizonyos ateisták képzeletén és esetleg 1-2 szektán kívül létezik még pokollal riogatás? Nem ezt tapasztaltam
2016. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 Roland G. ***** válasza:
70%

Szerintem nincs.Ha érdeklődik Isten felől,akkor jobb ha te magyarázol el neki dolgokat a Bibliából,olyanokat pl,hogy tiszteld atyádat és anyádat,hogy jól legyen dolgod és hosszú életű legyél a Földön.


A végére egy vicc:Évike elújságolja az anyukájának:

- Ma volt az első hittanóránk!

- És miről tanultatok?

- Ádámról meg rólam!

2016. máj. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
24%
Roland, nem hiszem, hogy bármit el tudna mondani Istenről egy olyan ember, aki a hittan hasznát keresi.
2016. máj. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem ennél ezerszer értelmesebb dolgok is léteznek a világon, amiből tanul, vagy hasznosíthatja a későbbiekben, pl. zene, nyelv, stb.


Én nem íratnám, de ti tudjátok. Ha nem vagytok vallásosak, meg tök feleslegesnek tartom.

2016. máj. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
39%

" manapság bizonyos ateisták képzeletén és esetleg 1-2 szektán kívül létezik még pokollal riogatás? Nem ezt tapasztaltam"


Sima katolikus hittan, 10-15 éve. Igen, rohadtul ment a pokollal riogatás, mai fejjel röhejes az egész.


Inkább írasd be zenélni vagy sportolni valamit. Én pl. mai napig bánom, hogy nem kezdtem el valamilyen hangszeren játszani még pici általános iskolásként.

2016. máj. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 Papi Gonzales ***** válasza:
26%
nem hiszem
2016. máj. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez számodra kérdés, akkor ne írasd be. Ha nem kérdés, csak az emberek véleménye érdekel, akkor írasd be.
2016. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
72%
Akkor írasd be, ha te is hívő vagy és úgy élsz.Egyébként meg ne tedd, mert a példamutatás ha hiányzik a szülő részélről, akkor a gyermek sem lesz kitartó vallásos hívő.
2016. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

Akik a haszon altt anyagi haszonra gondolonak, hát mit mondjak, ki mint él úgy ítél.

nekem eddig pl. olyanból is származott hasznom, amikor saját főnök akart eltaposni. Vagy korábban tanár. Mindig sikerült felállni, és ha azok a negatív dolgok nem történtek volna, lehet egy latymatag proli lennék aki hazaérve más nem tud csak alsógatyában tévé előtt sörözni.

Én erre is azt mondom utólag, hogy hasznom származott belőle, mert az akkori jövöt mindig pozitívan befolyásolták.


Arról meg nem én tehetek hogy a materialisták a haszon alatt az anyagi haszonra asszociálnak.

2016. máj. 4. 21:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!