Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jól tenném ha a gyerekem...

Jól tenném ha a gyerekem beiratnám hittanra? Van haszna belőle?

Figyelt kérdés

2016. máj. 3. 20:30
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Ja, a pokol tüzével riagtásról meg annyit hogy elmeháborodottak vanak mindenhol. Minket templomon kívül meg gumifszú bányrémmel meg rézfszú baglyokkal riogattak.

A hittanon meg azt mondta a pap hogy a legtöbb szülő a ludas aki úgy állítja be istent mintha egy rendőr a gumibottal vigyázna, és ha rosszak vagyunk akkor megkapjuk a magunkét. Inkább úgy képzeljük el hogy a rossz cselekedeteknek az életben mindig meg lesz a következménye valahol.

A pokolról meg nnyit mondott hogy az is egy baromség hogy ott égnek az emberek. Inkább azt jelentené hogy ott vannak céltalanul és isten hiányától szenvednek a lelkek.

2016. máj. 5. 08:22
 32/40 anonim ***** válasza:

Először a gyereket kérdezd, hogy szeretné-e, érdekli-e... Lehet h szívesen menne, lehet inkább angolt tanulna.

Nekünk általános iskolai bibliaóráink voltak, volt riogatás, volt "ne keverjük össze, amit bibliaórán meg amit történelemórán tanulunk".

Később magam is olvasgattam többféle vallásról, és az volt a különbség, hogy jobban meg is értettem idősebb fejjel, gyerekként viszont úgy voltam, hogy "mesél" a tanító néni

2016. máj. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Biblia óra? Az evangélikusoknál van? Mert egy gyerkkori barátom emlegette így aki evangélikus volt.
2016. máj. 5. 18:28
 34/40 anonim ***** válasza:
Általános iskolában volt, heti 1x
2016. máj. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
6%
Persze, muszáj megismernie, hogy Isten hogyan teremtette a világot, Mózes és Jézus története is biztos érdekelni fogja. :)
2016. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 KZitus ***** válasza:
39%

[link] - e a könyv színes képekkel, rövid történetekben összefoglalja az egész Bibliát.

Szülőként, talán, nézd meg, hiszen ebből te is megismerheted a Biblia történeteit.

2016. máj. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
49%

"manapság bizonyos ateisták képzeletén és esetleg 1-2 szektán kívül létezik még pokollal riogatás? Nem ezt tapasztaltam"


Én igen, 90-es évek eleje, római katolikus.

2016. máj. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
9%
35-ös vagyok! Miért kellett lepontozni? Azonnal pontozzatok fel, vagy---
2016. máj. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni. Ha elkezd járni idővel kiderül, hogy tetszik-e neki, vagy sem...
2016. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
52%
Segíthet hogy találkozzon Istennel, de mégjobb ha tőletek is hall Krisztus szeretetéről. :)
2016. máj. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!