Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért az Atyától kell kérni...

Miért az Atyától kell kérni Jézus nevében a szent Szellemet, vagy Lelket, ha egy és ugyanazon személyek, mint ha az egyik a másiknak és a harmadiknak az alárendeltségi viszonyára akarna utalni, pedig ugyan akkora hatalom mind a három?

Figyelt kérdés

Miért nem a Szellemhez, vagy a lélekhez imádkozunk.

És Jézusnak miért kell közvetítőt, közbenjáró szerepet betölteni? Ha Ő az Isten?



2016. jún. 22. 13:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Miért ne lehetnék olyan "okos" mint Ők?

Vagy legalább is igyekezni megérteni azt amit Ők is megértettek?"


Nem lenne baj, ha ezt tennéd.

De nem ezt teszed, hanem abból indulsz ki, hogy eleve tagadod az apostoli tanítást, és megpróbálsz helyette valami mást kiokoskodni.


Hogy ki adta a törvényt?

Az Isten, a teljes Szentháromság, az Atya és a Fiú és a Szentlélek osztatlan egysége.


Az Ószövetségben pedig a JHVH soha nem az Atyára vonatkozik, hanem a Fiúra, a megtestesülés előtti Igére. Konkrétan az Ige adta törvényt (a teljes Szentháromság aktív részvételével) a Sínai-hegyen Mózesnek, egy angyal közreműködésével.


Ez az eredeti apostoli tanítás. Persze ki lehet találni helyette mást is, ha valakinek ez nem tetszik :)

2016. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt találtam: [link]


1Móz 3,3 a kérdezett rész, de én nem tanultam soha hébert. :)

2016. jún. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Senki nem tagad itt semmit, beszélgetés folyik ,amibe te állandóan belepattogsz és ha rajtad múlna, meg az értelmezési problémáidon, akkor mi már rég a máglyán égnénk.
2016. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

# 8


Fogadjunk, hogy hitgyülis vagy. Így már mindent értek. :) Neked hiába is mondanám, hogy ne akarj okosabb lenni az apostoloknál. :)))


Tudod: az apostolok azok, akik azt Újszövetséget írták, amire te hivatkozol. Bár a válaszaidból az derül ki, hogy ezt egyáltalán nem tudod, különben nem hívnád őket hulláknak. De tulajdonképpen nincs ebben semmi meglepő, a gyüliben ez a mainstream.


Ezen válaszom után gondolom a legközelebbi nagyon vidám vasárnapon engem fog átkozni az imakommandó a különteremben.

:D :D XD

2016. jún. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Három személy, Akik tökéletes egységben vannak. Az egység azonban nem személyazonosságot jelent. Hogyan beszélgetne akkor az Atya a Fiúval, hogyan dicsőítené Jézust a Szent Szellem?
2016. jún. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!