Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim férfival kapcsolat/ház...

Muszlim férfival kapcsolat/házasság? Többi lent!

Figyelt kérdés

Régebben rengeteg előítélettel voltam tele, utáltam az arabokat, a muszlimokat, az egész kultúrát. Azonban lett alkalmam/volt alkalmam egy ismerősöm muszlim párjával beszélni, és eleinte ódzkodtam tőle, de egyre jobban kíváncsivá tett. A vallása, a kultúrája, az ünnepek, a női viselet stb. Olvastam több könyvet is az arabokról/muszlimoról... voltak izgalmasak is, visszataszítóak és egy romantikus könyv is... Tudom, nem olyan a való világ, mint a filmek, könyvek, nem minden arab gazdag... szóval mindenki különbözik. Nekem nagyon felkeltette az érdeklődésemet ez az egész. Nagyvalószínűséggel nem lennék képes elviselni (csak ha tényleg nagyon muszáj lenne) a nők viseletét, vagyis sokat kéne még tanulnom.

Ha valaki összeházasodik egy arab (muszlim) férfival, akkor nekem, mint magyar nőnek fel kell vennem a muszlim vallást? Kötelező lesz hidzsábot vagy nikábot viselni? Esetleg csadort? Mikkel találhatom magamat szembe egy keleti férfival? Illetve tudnátok infóval szolgálni Szaúd-Arábiáról, Dubairól? Szaúd-Arábián belül Rijád érdekel, az a város tetszik a legjobban... az ottani helyzetek, nők helyzete, családok, férfiak viselkedése...

Illetve szerintetek mennyire lehet hatással Rijádra, a 'fővárosra' a Szaúd-Arábia többi (szegényebb) részén zajló kivégzések, összecsapások?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. júl. 13. 23:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ezt nem én állítom hanem a Korán.
2016. júl. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
89%

Szia.

Nekem is volt muszlim barátom,egy évig jártam vele.

Volt eszem ott hagytam,nem voltam hajlandó sem a vallását se országába menni.

Nem kockáztattam az életem.Ha jót akarsz magadnak szerintem kerüld őket,az én barátom csak addig "szeretett"amíg meg nem kapta a menekült státuszt.

Amelyik idejönne érted,az csak a menekült státuszra hajt hogy utána ide hozza a feleségét családját.

Biztos van kivétel de mint a fehér holló.

2016. júl. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
4%
A Dubai meg szaudi nőknek kivan vezetve a végbelük... :(
2016. júl. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

#20


Az iszlám nem nőtte túl a kereszténységet, tévedés. Csupán a római katolikusok aránya lett kisebb a muszlimokénál (és ugye keresztények a reformátusok, evangélisták, ortodox keresztények, stb. is). Szóval a világon összességében még mindig a keresztények vannak többen. Szerintem addig örüljünk...


Ami pedig téged illet, kérdező, szerintem ne egy felépített álomvilág (könyv, film) alapján ítélj meg egy egész kultúrát. A kérdésed és válaszaid alapján téged leginkább a fényűzés meg a gazdagság érdekel. Azt megtalálod Európában is. Cserébe talán nem leszel lepedőbe tekert, személyiségétől és egyéniségétől megfosztott rabszolga.

2016. aug. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Jok a valaszok
2018. máj. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!