Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim férfival kapcsolat/ház...

Muszlim férfival kapcsolat/házasság? Többi lent!

Figyelt kérdés

Régebben rengeteg előítélettel voltam tele, utáltam az arabokat, a muszlimokat, az egész kultúrát. Azonban lett alkalmam/volt alkalmam egy ismerősöm muszlim párjával beszélni, és eleinte ódzkodtam tőle, de egyre jobban kíváncsivá tett. A vallása, a kultúrája, az ünnepek, a női viselet stb. Olvastam több könyvet is az arabokról/muszlimoról... voltak izgalmasak is, visszataszítóak és egy romantikus könyv is... Tudom, nem olyan a való világ, mint a filmek, könyvek, nem minden arab gazdag... szóval mindenki különbözik. Nekem nagyon felkeltette az érdeklődésemet ez az egész. Nagyvalószínűséggel nem lennék képes elviselni (csak ha tényleg nagyon muszáj lenne) a nők viseletét, vagyis sokat kéne még tanulnom.

Ha valaki összeházasodik egy arab (muszlim) férfival, akkor nekem, mint magyar nőnek fel kell vennem a muszlim vallást? Kötelező lesz hidzsábot vagy nikábot viselni? Esetleg csadort? Mikkel találhatom magamat szembe egy keleti férfival? Illetve tudnátok infóval szolgálni Szaúd-Arábiáról, Dubairól? Szaúd-Arábián belül Rijád érdekel, az a város tetszik a legjobban... az ottani helyzetek, nők helyzete, családok, férfiak viselkedése...

Illetve szerintetek mennyire lehet hatással Rijádra, a 'fővárosra' a Szaúd-Arábia többi (szegényebb) részén zajló kivégzések, összecsapások?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. júl. 13. 23:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%

Nem feltétlen jó ötlet az arabot összemosni a muszlim szóval. Ha bemész egy budapesti mecsetbe, sok magyart is láthatsz, akinek semmi de semmi köze Szaud-Arábiához. Ha ennyire vonz ez a kultúra, mecsetbe látogass el, ott kérdezz, nem kell félni, nem esznek meg, és nem is rabolnak el.

Nekem az a problémám a kérdéssel, egyébként, hogy nem magáról a vallásról érdeklődsz, hanem a férfiakról és a házasságról, ami tapasztalatok alapján nem jó megközelítés, mert nem tudod, mire vállalkozol, átsiklasz a lényeg felett. NE férfitípus miatt érdeklődj egy más kultúra iránt, hanem vallási nyitottságból, hiszen az iszlám alapja a vallás, ami a hívők napjainak 99%-át adja. Ne a fanatikusokat vedd, tudd azokat elkerülni, tudj válogatni, és ne pasit keress és ne egyből azon gondolkozz, hogy csador. Lásd, hogy miért alakult ez ki, juss el az okokig, és akkor nem fogsz annyira megrökönyödni, talán meg tudod érteni.

Ha dubai érdekel, akkor kérdezd meg a playmate-eket, oda járnak, jól keresnek, de az nem az iszlám :D - bár nem hiszem, hogy egy épelméjű nőnek az kell...

És az arab férfiak viselkedése? NEM LEHET ÁLTALÁNOSÍTANI, bár mégis mindig ezt tesszük, én is sajnos, mert sokat láttam, sokféle embert, a tény: nem becsülik és nem tisztelik az európai nőket, eleve erkölcstelennek tartják őket, könnyen kaphatónak, és sokan ezt még alá is támasztják, ha azonnal összfekszenek velük , mert ugye itt EU-ban így szokás: buliban első-második kérdés: van gumid? - nem a neved. Ez elterjedt. Egyik török kollégám is ezt mondja, akinek a legtöbb eu-s országban van szeretője a családja mellett (munkája miatt utazik sokat): ami adott, azt ki kell használni, ha a nők kínálják magukat, el kell fogadni - és röhög.

Remélem ezzel érted, hogy a megközelítés a rossz.

2016. júl. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
26%

"Ha valaki összeházasodik egy arab (muszlim) férfival, akkor nekem, mint magyar nőnek fel kell vennem a muszlim vallást? "


Nem feltétlen...


Ez a csávótól függ.

2016. júl. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%
Ha muszlim vesz el egy nőt = az minden esetben azt jelenti a nő a férfi tulajdonává válik. Ebben nincs kivétel.
2016. júl. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
96%
Ha muszlimmal házasodsz, akkor a családodnak, és neked is az iszlám elvei szerint kell élnie. A gyerekeid is muszlimok lesznek.
2016. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%
A férjednek mindenben szót kell majd fogadnod. Ha azt mondja, hordjad a viseletet, tartsd meg a ramadámot, akkor azt meg kell tenned, ha akarod, ha nem.
2016. júl. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%

Még egy fontos dolog:

a gyereked AZ Ő TULAJDONA! Ha akarja, akkor hazaviszi magával, és onnan kezdve nem látod.

2016. júl. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, itt egy csomó szubjektív elem van, és emiatt igen eltérő válaszok lehetnek.

Például:

Ha te egy önálló, aktív nő kívánsz lenni, akkor ebbe belehalsz. vagy azért, mert kivégeznek, vagy azért, mert éltedet pokolnak tartván, beleőrülsz.

Ha téged a csillogás, ékszerek, kényelem vonz, a semmitevés, locsogás életelemed, a parancsolgatást imádod, mert mentesít a gondolkodáshoz, akkor még az is elképzelhető, hogy boldog leszel egy arab herceg mellett. Amíg meg nem un.

Hogy te milyen vagy, az valahová a kettő közé sorolódik, e kettőt is beleértve. Az életed is e kettőt közé sorolódik, e kettőt is beleértve.

És nagy ritkán előfordulnak kivételek, amikor a dolog másképp alakul. De ez már megjósolhatatlan.

Ugye nem haragszol meg, ha elképesztően naivnak és álomvilágban élőnk tartalak. Ezért féltenélek.

2016. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
70%

A muszlim vallás a világ politikai meghódításáról szól. Az iszlám SOKKAL inkább politikai ideológia, mint vallás, hiszen oda és vissza tartalmazza, hogy hogyan kell működtetni egy államot, mik az állam törvényei (Sharia), stb.


Az iszlám azért lett létrehozva, hogy ideológiai alapon védje és segítse az arab származású népeket a világ többi vallásával és népével szemben.


Ezért lehetséges, hogy arab férfiak házasodhatnak, sőt, támogatják, hogy házasodjanak nem-arab nőkkel, viszont nem-arab férfiak nem házasodhatnak arab nőkkel, mert az a kultúrájuk és népük pusztulását jelenti.


Erről és a vallásukról hazudni fognak neked, hiszen a "taqiya" nevű törvényük értelmében, ami azt követeli tőlük, hogy szükség esetén hazudjanak arról, amiben hisznek és amit csinálnak. Ezért látod, hogy a nyugati újságíróknak az arab vezetők nyilatkoznak valamit, aztán a társaiknak arabul mást mondanak.


Az iszlám a világ meghódítására törekszik, nem a béke vallása - nem abban az értelemben, ahogyan a taqiya miatt elhitetik az emberekkel. Az iszlám a béke vallása, hiszen addig fog háborúzni és terjeszkedni, amíg meg nem hódítja a világot, és mikor az egész világ iszlamista lesz, akkor eljön a békéjük.



Mindezt egy félig arab lány ismerősöm (volt osztálytársam) mondta. Líbiai. Az apja Magyarországra jött, "első látásra" beleszeretett az anyjába (hogy maradhasson), aztán csinált neki 5 gyereket. A karácsonyt nem ünnepelhetik, az 5 gyerekből 2 fiú drogos, a lány akivel beszéltem nem egyszer próbált öngyilkos lenni, gyógyszerekre ivott, több hetet töltött pszichiátrián, miután az apja és a testvérei már sokadjára összeverekedtek.

Persze az anyját, meg a lányait is veri / verte, a megcsalás és a kurväzás pedig teljes mértékben elnézett neki, a nő már nem is szól érte, mert nem akar feleslegesen bajt - ugyanezen indokból le is fekszik vele, amikor és ahányszor csak akarja, hogy ne kerüljenek ellentmondásba. A rendőrséget fél értesíteni.


A férfi évekig erőltette, hogy költözzenek Líbiába, de már tudja a nő, hogy ha egyszer oda kimennének, akkor soha nem jöhetnének onnan haza. Ez annyira köztudott, hogy még az iskolában a tanárok is erről beszéltek a lánnyal, és mondták hogy nehogy kimenjen.



Sok sikert arab szerelemhez.

2016. júl. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
88%

A muszlimok kevesebb mint 20%-a arab.

Az arabok kb. 90%-a muszlim.


Csak azért mert pontatlan keverni az arabokat a muszlimokkal.


Az előzőhöz meg annyit, hogy a taqiya nem létezik, legalábbis a Korán és az Iszlám tanítása szerint. Az más kérdés, hogy az Iszlámot félremagyarázók mit állítanak.

2016. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Igen, az állításod pontosan beleillik a taquiya-ba. :) Ők is épp a "hamis tanítókról" beszélnek, mikor rákérdezel valamire, ami rossz színben tünteti fel őket.


A százalékok semmit nem mondanak el a valóságról ebben az esetben. Nem mellesleg épp nem rég haladta meg az iszlamisták száma a keresztények számát a világban.

2016. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!