Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit csinálnatok? ( betéréss...

Ti mit csinálnatok? ( betéréssel kapcsolatos )

Figyelt kérdés

Na szóval …tavaly felviteliztem egy 6osztalyos gimibe de nem tanultam Es nem vettek fel ! Es anyukám azt mondta ha nem vesznek fel jövök ide Budapestre apukamhoz ! Na Es itt az év elején kerestünk egy zsido sulit mert apukám zsido -anyukám nem - Es oda járok most ! De a sulinak van egy feltétele ami az hogy 2017 június végéig vagIs a tanév végéig be kell térnem ! De En ezt nem akarom de anyukám azt mondja kell mert a olyan családban vagyok ( amikor anyukám nm is az , a Tesom is betért pár éve ) Es azt mondja ha nem terek be nem mehetek vissza hozza! de a Tesom azt mondja higy nem muszáj csak Jo ember legyek ! De ha nem terek be hova megyek ? Mert apukammal nem járhatok nem zsido suliba ! Ja Es meg annyi ha visszamennek vidékre anyukamhoz, akkor is a Tesom év elején megbeszélte hogy ujra hatodikos legyek mert a hetedikben négy fiú volt ugyhogy szégyen lenne visszamenni mert Jo tanuló voltam Es nem értenek meg miért vagyok ujra hatodikos ( most leszek hetedikes )

Na most hiy minden hülyeséget elmondtam

Mit csináljak ? Beterjek vagy nem ? Anya azt mondja igen a Tesom meg azt hiy elég ha Jo ember vagyok ! A tanárom (aki a barátom is ) azt mondja a szívemet halgassak

Nem tudom mit csináljak !



2016. júl. 19. 16:45
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálnék? Menekülnék ebből a családból.


"! Ja Es meg annyi ha visszamennek vidékre anyukamhoz, akkor is a Tesom év elején megbeszélte hogy ujra hatodikos legyek "


- Mert aztán ebbe bármilyen beleszólása is van. Akkor leszel újra hatodikos, ha megbuktál.


Aztán végképp nem értem, miért volna szégyen visszamenni, ha jó tanuló voltál.

2016. júl. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is a szívedre hallgass. Csakis arra. Kérdezted, hogy mi mit csinálnánk - személy szerint én nem térnék be és azt az iskolát is otthagynám.


Itt már meg is fogalmaztad: "tanév végéig be kell térnem ! De En ezt nem akarom"


Ezek szerint Te sem akarod. Tarts ki!

2016. júl. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Tudom de anyukám ?

Vagy gondoljátok csak fenyegeteskent mondta higy nem mehetek vissza ?

2016. júl. 19. 17:00
 4/36 anonim ***** válasza:
95%
Ha anyád nem akar látni, menj apádhoz. Aztán nem térsz be, és ezt előre közlöd, mert ez nem így megy. Aztán kerestek másik iskolát, vagy megint lepasszolja az egyik nagyra nőtt csecsemő a megunt játékot (ez most sajnos Te vagy), vagy végre felnő valamelyik a szülői szerephez.
2016. júl. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy ez így van? Nem értettél valamit félre?


A "bét din", a vallási tanács nem fogja elfogadni a betérésedet, ha kényszerből csinálod. Ha meg nem kényszerből csinálod, akkor is ez több éves hosszú folyamat lesz, nem lehet egy év alatt betérni.


És ezt egy zsidó iskolában pontosan tudják, éppen ezért teljesen kizárt dolog, hogy ezt mondták volna neked. ;)

2016. júl. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem kényszeríthetnek. Apukád mit mond? Anyukád véleményét már ismerjük. Nekem az ő hozzáállása zsarolásnak tűnik.
2016. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Apukám nem szól bele de nyilván azt akarja hogy Beterjek

Amúgy nem nem értettem semmit se félre van egy papír is amin oda van írva hogy " valami ilyesmi : hogy engem u vettek be a suliba higy ok ugy tudjak hog a beteresem folyamatban van ! Ennek eleget kell tenni 2017 június 15-eig" valami ilyet írtak !

Amúgy szerintem is zsarolás

2016. júl. 19. 17:44
 8/36 anonim ***** válasza:
Hát ha úgy tudják, hogy a betérésed folyamatban van, akkor az csak úgy lehet, ha ti mondtátok ezt nekik. Nem szép dolog füllenteni, de ha már így adódott, akkor viszont neked kéne tisztázni a helyzetet, hogy ez nem így van.
2016. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Hat de a Tesom is meg En is mondtam hogy nem .szóval nem tudom ezt honnan szedtek !
2016. júl. 19. 18:05
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha amúgy tetszik a suli (gondolom jó a színvonal), akkor tisztázd a suli vezetőivel, hogy félreértés történt. Szeretsz ide járni, de még nem érzed magad késznek a betérésre, bármit is jelentsen.

Illetve, tanácsot kérhetsz valamely jófej tanártól is.


Vagy menj át a Lauderba, ott ezt írják: "Kezdetektől fontos alapelvünk, hogy nyitottak vagyunk vallásos és nem vallásos zsidók, valamint nem-zsidó tanulók fogadására egyaránt."


Nem kell ezt elkapkodni, a hit nem öröklődik, azt mindenki maga döntheti el magában. A Jóistentől is kérhetsz segítséget és segít neked hogy megtaláld a saját utadat :) Drukkolok!

2016. júl. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!