Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit csinálnatok? ( betéréss...

Ti mit csinálnatok? ( betéréssel kapcsolatos )

Figyelt kérdés

Na szóval …tavaly felviteliztem egy 6osztalyos gimibe de nem tanultam Es nem vettek fel ! Es anyukám azt mondta ha nem vesznek fel jövök ide Budapestre apukamhoz ! Na Es itt az év elején kerestünk egy zsido sulit mert apukám zsido -anyukám nem - Es oda járok most ! De a sulinak van egy feltétele ami az hogy 2017 június végéig vagIs a tanév végéig be kell térnem ! De En ezt nem akarom de anyukám azt mondja kell mert a olyan családban vagyok ( amikor anyukám nm is az , a Tesom is betért pár éve ) Es azt mondja ha nem terek be nem mehetek vissza hozza! de a Tesom azt mondja higy nem muszáj csak Jo ember legyek ! De ha nem terek be hova megyek ? Mert apukammal nem járhatok nem zsido suliba ! Ja Es meg annyi ha visszamennek vidékre anyukamhoz, akkor is a Tesom év elején megbeszélte hogy ujra hatodikos legyek mert a hetedikben négy fiú volt ugyhogy szégyen lenne visszamenni mert Jo tanuló voltam Es nem értenek meg miért vagyok ujra hatodikos ( most leszek hetedikes )

Na most hiy minden hülyeséget elmondtam

Mit csináljak ? Beterjek vagy nem ? Anya azt mondja igen a Tesom meg azt hiy elég ha Jo ember vagyok ! A tanárom (aki a barátom is ) azt mondja a szívemet halgassak

Nem tudom mit csináljak !



2016. júl. 19. 16:45
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Azert mentem vissza a hatodikba mert a hetedikben négy fiú volt Es a Tesom nem akarta hogy fiúkkal legyek Es hogy pl.: bepasizzak ( ez eléggé hülyeség mert elég hülye gyerekek mennek oda)

Az anyukamat mg nem fogom feljelenteni vagy ilyesmi mert ot jobban szeretem ,

Apukammal nem Jo a kapcsolatom minden nap veszekedunj mert a legkisebb dolgon folbassza magát !

Amúgy itt heti 3 vallás óra van ugyhogy nem,nem vagyok lemaradva ! A Tesom csodálkozott is higy ilyen kves amikor egy zsido orthodox suli !

Mondtam anyukamnak is higy ha akarja beterek de az aki ezt intézi az nem fogja hagyni hogy kényszerből menjek vagyis térjek be !

Igen szerintem is csak egy bűntetes akar lenni ! Mert ha felvettek volna a gimibe akkor ott maradok ! Tulajdonképpen azert vagyok itt mert nem vettek fel Es anyukám szerint elszorakoztam az időt Es nem tanultam Es rosszabbak lettek a jegyeum vagyis nem 5-os hanem 4-Es Es anyukám elvárja hogy ötös leyek vagyis az ilyen fontos tantárgyakból mint matek , töri , nemet , vagy ilyesmik mert eddig kitűnő voltam de utána a Tesom szerint rossz barátaim lettek Es elkezdtem pasizni ( vagyis szerinte ) Es Ja…

2016. júl. 22. 01:13
 22/36 A kérdező kommentje:

Meg annyit hiy amikor anyukamnal vagyok akkor nem tartok semmit vagyok a sabesz-t vagy semmit , nem Jarok szoknyaba Vagy ilyesmi Es ezek nem kóser dolgokat

Apukámnal is van amikor nem kosert eszek van amikor vesz nekem édességet vagy peksutemenyt vagy fagyit Vagy ilyesmiket ( csak néha)

2016. júl. 22. 01:19
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

#20 hozzászólónak:


Amennyiben azzal zsarol egy felnőtt ember (szülő) egy gyereket, hogy nem lesznek biztosítva az alapvető létszükségletei és ebben az esetben a gyermek segítségért folyamodik, az jogos. Hogyan máshogyan érvényesíthetné a jogait, ha teljesen el akarják lehetetleníteni az életét?


Meg lett kérdezve, hogy az édesanyja komolyan gondolta-e a fenyegetőzését. A kérdező erre nem tudott egyértelmű választ adni.


Mindenesetre jobban átérezhetnéd, hogy mivel zsarolta a saját anyja a kérdezőt.


Amennyiben nagyon komolyra fordulna az ügy és olyan helyzetbe jutna a kérdező, hogy nem tudna kitől segítséget kérni, akkor legalább tudná, hogy hova lehet fordulnia.


Ezt csak a kérdező látja át, hogy jelenleg milyen a helyzete.


Nem hiszem, hogy a családsegítőhöz vagy gyermekvédelemhez fordulás az azonnali feljelentést vonna maga után!

Feltételezem, hogy nem.


Miért akarod félrevezetni a kérdezőt? Mondjuk, a választ lehet sejteni.


Senki nem mondta, hogy jelentse fel a szüleit (egyedül te kívántad összemosni, összekeverni az ügyeket ide teljesen nem vonatkozó korszakkal, helyzetekkel).


Egyébként is a kérdező észleli egyedül, hogy mennyire komoly vagy súlyos a helyzet(e) és annak függvényében érdemes megtennie következő lépéseit.


Mindenesetre az, hogy ha valaki zsidóvá válik, nem annyit jelent, hogy szoknyát hord vagy kóser ételeket fogyaszt és 1-2 dolgot betart. Ennél sokkal többről van szó, amire ő még egyáltalán nem lát rá.

Ebből (inkompetencia) is látszik, hogy 13-14 évesen nem időszerű olyan döntést hoznia, hogy zsidó legyen-e vagy sem!

2016. júl. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, megírod majd, hogy változott-e valamit a helyzet? Hogy vagy, mit érzel most? Még bizonytalan vagy (bármilyen téren)? Akár a betéréssel, akár egzisztenciálisan? Megélhetésed biztosított (lesz)?
2016. júl. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

"Azert mentem vissza a hatodikba mert a hetedikben négy fiú volt"


- Ennek még mindig semmi értelme: ha elvégezted a hatodikat, nem járhatod újra. Már csak első osztályban kérheti a szülő, hogy újrajárhassa a gyerek azt az osztályt. Azt végképp nem értem, a testvérnek mi beleszólása lehet.

Végeredményben arra kell jutnom, hogy itt az egész család nem normális.

2016. júl. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Itt megis megengedték hogy ujrajarjam
2016. júl. 22. 18:23
 27/36 anonim ***** válasza:
34%

Röviden, mert mindjárt bejön a Sabbesz és még oda is kell érni, szerencsére közel.


A kényegben egyetértettünk: nem erdemes erõltetni a betérést.

Ha itt járod ezt az évet is, a betérés vége úgyis olyan vizsgaféle, ott úgyis kiderül, h nem igazán akarod és akkor tárgytalan.


Családsegítõ: tudtommal az a pénzügyi gondok megold´sában segít tanáccsal, szüség esetén jogi segítséget ad, de nem a családi problémákhoz.

Arra a családTERÁPIA van, ami csakugyan jó volna, de oda Anyukáddal gyütt kellene menni. A családterápia pont arra van, hogy az ilyen problémék megoldásában segítse, ott szakképzett piszchológusok próbálják meg összebékíteni ez emberkéket úgy, hogy lehetõleg mindkettõnek ( vagy aklár többnek ) igaza legyen. :)


Most ennyi, ha még érdekel, esetleg Sabbesz után több. :)

2016. júl. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
(Úgy gondoltam, hogy ha azokhoz az intézményekhez fordulna, akkor ott, onnan hatékonyan tovább tudják esetleg küldeni, ha szükséges. Bizonyára az ott dolgozók tájékozottak az ilyen ügyekben és kiterjedt kapcsolati hálójuk van, nem úgy mint nekünk, gyékás hozzászólóknak, akiknek a jó szándékuk megvan, de az néha nem elég egy probléma megoldásához. Ezt egy családsegítő oldaláról idézem: "A Zuglói Családsegítő és Gyermekjóléti Központ küldetése, hogy szolgáltatásaival hozzájáruljon a kerület lakosságának jólétéhez, enyhítse a szociális problémákkal küzdők gondjait, képviselje a kiszolgáltatottak, a rászorulók jogait, védje és segítse a gyermekeket." Szerintem el lehet menni hozzájuk és biztosan segítenek, ha másban nem, oda irányítják az embert, ahol hatékony segítséget kaphat. A szociális szó számomra azt jelenti, hogy közösségi, persze, sok mindenre szokták használni a kifejezést. Most a szoc tv.-t nem olvasom azért el. :-))
2016. júl. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Pl: [link]
2016. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Rendben ! Majd beszélek meg Anyukammal Es meglátjuk !

De nem hiszek hogy anya azert nem engedne vissza !

Amuy azt is mondta hiy ha nem most terek be akkor pár evvel később ! Es nem értem miért erőlteti !

2016. júl. 23. 16:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!