Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliával való teljes...

A Bibliával való teljes egyetértés fontos ahhoz, hogy valaki hithű keresztény legyen?

Figyelt kérdés

Egyes részeit úgy érzem, hogy a mai világra nem teljes mértékben alkalmazhatóak. Ha Isten szándéka volt a világ újulása is, akkor talán ő is elnézi, ha bizonyos mértékben másképp közelítjük meg a Szentírást?

Vagy fontosabb az, hogy én érezzem, hogy keresztény vagyok és tudjak megbocsátani és békét és hálát adni?


16/F


2016. júl. 26. 20:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy itt veszekedés nélkül tudtunk eszmecserét folytatni, mert a többi hasonló kérdésnél elég komoly viták kerekedtek. Ment a zöld kéz ;-)
2016. júl. 27. 08:38
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

Ha te 16 évesen azt mondod, hogy nem mindenben értesz egyet Bibliával, az arra utal, hogy nincs meg benned a megfelelő alázat. Pedig jó ha tudod, engedelmesség és alázat szükséges a hitben való fejlődéshez.

Istent nem a látszat érdekli. Nem az számít kire nézel rá, hanem hogy milyen indulattal teszed. Ő a szívek vizsgálója. Ha nem tudod visszafogni bizonyos kívánságaidat, ellenállni a kísértésnek, akkor imádkozni kell érte, hogy apránként fejlődj. A hit mindenkinek egy állandó küzdelem az óemberével. Amikor az egyik bűnünktől sikerült megszabadulni, akkor a következővel kell megharcolni. Van belőlük bőven.

Az nem megoldás, hogy akkor ez és ez nem bűn a mai világban, hanem törekedni kell.

2016. júl. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


A hithű kereszténység az Úr Jézus Krisztus követését jelenti. Vajon Jézus hogyan tekint a Bibliára?


Én azt gondolom, neked is úgy kell tekintened, ha hithű követője vagy az Úr Jézus Krisztusnak!


A hithű kereszténység nem érzelmi alapú vallás. A hit alapja a Szentírás felekezettől függetlenül. Ajánlom figyelmedbe az Úr Jézus Krisztus boldog mondásait (Máté 5:1-12).


Amit pedig példaképpen mondtál azt éppen az Úr Jézus Krisztus tanította ugyanebben a fejezetben megtalálod a 28. versben. Érdemes az egész fejezetet elolvasnod, és minden kérdésedre megtalálod benne a választ.

[link]


Üdv. Péter

2016. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Péter!


Csak egy kis kiigazítás:


Csak a protestánsok szerint tekinthető a hit alapjának a Szentírás, az Óegyháztól távol állt ez a nézet, és nem vallják ezt ma az apostoli jogfolytonosságú egyházak [katolikus és ortodox kereszténység] sem. Ott ugyanis a Biblia az apostoli hagyomány, része és nem külön hivatkozási alap.


Dante

2016. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
1-es/2-es vagyok ,amit írtam azt poénból is írtam ,másrészt komolyan gondoltam. Nem értem minek kellet lepontozni ,de nem is lényeges ,kérdezőnek úgyis válaszoltam privibe. ;)
2016. júl. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
46%

"Vagy az önmegtartóztatás az önkielégítés példájával, ugyanis úgy gondolom, hogy ha ezt az örömérzetet is megteremtette Isten, akkor bizonyos feltételek mellett használható is ez a képességünk.


Illetve a szexuális vágy, a hormonok munkája az ezt is olyan szükségletté teszi, mint az evés, ivás. És arra is azt mondja a Biblia, hogy csak mértékkel, ne legyünk mohók."


Valakinek örömet okoz lopni is, de attól még nem lesz helyes :)

Az önkielégítést az evéshez hasonlítani kicsit erős szerintem, ha nem eszel vagy iszol, akkor meghalsz, ha meg nem ........ abba nem halsz bele.


"akkor talán ő is elnézi, ha bizonyos mértékben másképp közelítjük meg a Szentírást? "

A Biblia szerint Ő nem fordul, mint az árnyék. Az Ószövetséget Jézus betöltötte, de ettől függetlenül a törvények mögött rejlő alapelvek megmaradtak (pl lásd Pál leveleit: homoszexualitás, bálványimádás, vérevés tilalma, stb).


Természetesen senki sincs kötelezve ezek betartására, mindenki azt csinál, amit akar. "mindegyikünk maga fog önmagáról számot adni az Istennek."

"számot fognak adni az ítélet napján"


"fontosabb az, hogy én érezzem, hogy keresztény vagyok"

A leglényegesebb, hogy Isten tekintsen annak.


"tudjak megbocsátani" ez egy nagyon fontos és szép tulajdonság, mindenki részéről, legyen az keresztény, ateista vagy más vallású.

"és békét és hálát adni" - igen ezek a Szellem gyümölcsei :)

2016. júl. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2016. júl. 28. 19:18
 18/20 anonim ***** válasza:

"Az önkielégítést az evéshez hasonlítani kicsit erős szerintem"


Az önkielégítést a lopáshoz hasonlítani kicsit erős szerintem:)

2016. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kéretik a címkézést távol tartani magunktól (fundamentális keresztények). Az USA-ban a fundamentális keresztények egészen másképpen viselkednek és mást képviselnek, mint az itthoni kisegyházak, és jóval nagyobb a befolyásuk is.


Másrészt Dante, te csak a katolikus dogmatikát mantrázod mint egy tibeti buddhista.


"16. Kinek a feladata a hitletétemény hiteles értelmezése?


85-90; 100


"E hitletétemény hiteles értelmezése egyedül az Egyház élő Tanítóhivatalára tartozik, azaz Szent Péter utódára, Róma püspökére és a vele közösségben lévő püspökökre. A Tanítóhivatalra – mely Isten Igéje szolgálatában az igazság biztos karizmájának hordozója – tartozik a dogmák meghatározása is, melyek az isteni kinyilatkoztatásban foglalt igazságok megfogalmazásai. E tekintély kiterjed a kinyilatkoztatáshoz szükségszerűen kapcsolódó igazságokra is."


Mellékesen megjegyzem, hogy a jelenlegi pápa egészen mást képvisel bizonyos kérdésekben, mint a magyar püspökök/érsekek nagy része.


A pedofil püspökök mennyiben testesítik meg a Szentírást? Így persze nem is kell hivatkozni rájuk.

Vagy azok a püspökök, akik hatalmas birtokokat/házakat tartanak fenn és építettek maguknak? Jézusnak nem volt hol álomra hajtani a fejét az evangéliumok szerint.

Tertullianus öregségekor az egyházat már mint elvilágosodott intézményt írja le. Na, ennyit erről meg a folytonosságról.

2016. aug. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a Biblia legalapvetőbb tanítása a szeretet és az egymás iránti tisztelet, hogy úgy bánj másokkal, ahogy te elvárod, hogy veled bánjanak. A parancsolatok, tiltások, tanítások mind erre épülnek, egyik sem ok nélkül született, hanem az emberek testének és lelkének védelmére. Viszont magát a Bibliát óvatosan kell kezelni, mivel ugye hiába állítólag Isten sugallta, mégis csak emberek állították össze, sok részletet kihagytak belőle, és azt se tudhatjuk, hogy ami szerepel benne, az mind hiteles. A fordítások során is torzult a szöveg, de eredeti nyelveken is elég ködös, többféleképp értelmezhető a tartalom. Szerintem a Biblia minden ember számára mást jelent. Nem véletlen, hogy annyi, egymástól nagyon különböző vallás alakult ki körülötte.
2016. okt. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!