Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most hogy már egy keresztény...

Most hogy már egy keresztény papot is megölt az ISIS, elképzelhető hamarosan egy újabb keresztes háború?

Figyelt kérdés

Ráadásul egy templomban vágták el a torkát (egyes információk szerint lefejezték), ez akár casus belli is lehetne.

Ferenc pápa eléggé liberális eszméket vall, de öreg, bármikor jöhet egy tökösebb pápa.


2016. júl. 27. 12:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Meg mondjuk*
2016. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
0%

Jézus nem tanította hogy a követői másokért haljanak meg,


Azt mondta, hogy a követői a hitük, és Jézus nevéért halnak meg, mert nem ismerik azt aki Jézust küldte, és azért, mert nem mondanak le, nem alkusznak meg a hitüket érintő dolgokban.


Ezért tévedés, hogy a keresztényeknek mások miatt kell feláldozniuk magukat. Ezért nem is harcolnak, nem harcolhatnak.

2016. júl. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Hát azért ez nem teljesen igaz, egy katona például nem lesz automatikusan bűnös, amíg igyekszik elkerülni a vérontást, amikor csak lehet.
2016. júl. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%
Egy keresztény nem vonul katonának, és nem harcol nacionalista szellemben mások ellen.
2016. júl. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
65%
Dehogynem, az égvilágon semmi nem tiltja.:)
2016. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%
De tiltja, még pedig a megváltó királyod.
2016. júl. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom hol olvastad ezt, de elgondolkoznék a forrás hitelességét illetően. A Bibliában ilyet semmiképp nem láthattál.
2016. júl. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
17. Hát én nem vagyok vallásos, de a "ne ölj" parancsolat szerintem eléggé kizárja azt, hogy egy keresztény katonának álljon.
2016. júl. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

18: Nem zárja ki, szó sincs ilyenről. Az eredeti héber szöveg szó szerinti jelentése „egy másik személy rosszindulatú, szándékos, előre kigondolt megölése; gyilkosság". Nem magát az emberölést veti el Isten, mert vannak felmentő esetek, az indokolatlan, erőszakos gyilkosságot veti el.

Ha az ember beleolvas a Bibliába számos példát láthat "igaz emberek" által viselt háborúkra, sőt, még halálbüntetésekre is, nem egy ezek közül Isten parancsa alapján ment végbe.

2016. júl. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Röviden: nem.
2016. júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!