Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most hogy már egy keresztény...

Most hogy már egy keresztény papot is megölt az ISIS, elképzelhető hamarosan egy újabb keresztes háború?

Figyelt kérdés

Ráadásul egy templomban vágták el a torkát (egyes információk szerint lefejezték), ez akár casus belli is lehetne.

Ferenc pápa eléggé liberális eszméket vall, de öreg, bármikor jöhet egy tökösebb pápa.


2016. júl. 27. 12:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

A gyilkosság alól nincs felmentés.


Jézus az agape szeretetre tanított, és arra hogy még az ellenségünkért is imádkozzunk, és tegyünk jót velük, mert a bosszú, Isten joga nem emberé.


Ennél fogva ez kizárja, hogy egy Krisztust követő, emberi nacionalista eszméket vegyen az életébe, és más emberek életét kioltsa.

"Ti testvérek vagytok"

Vajon a Testvérek megölik egymást mert nem egy országba születtek? Csak mert emberek uralma miatt két politikai párt között nézet eltérés van?


Egy keresztény kihez Hűséges?

Istenhez, és megváltó királyához, vagy a jelenleg megengedett emberi politikai, nacionalista uralomhoz?

Egy keresztény nem része a világnak ezen dolgainak,

Ha része volna Jézus országa, királysága, akkor igen harcolhatna,


(János 18:36) 36 Jézus így válaszolt: „Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, . . .

(Máté 26:52, 53) 52 Jézus akkor így szólt hozzá: „Tedd vissza kardodat a helyére, mert mindazok, akik kardot fognak, kard által vesznek el. 53 Vagy úgy gondolod, nem kérhetném meg az Atyámat, hogy most mindjárt több mint tizenkét légió angyalt adjon mellém?


(Jelenések 13:10) 10 Ha valakit fogságra szántak, az fogságba is megy. Ha valaki karddal fog ölni, karddal kell annak megöletnie. Itt van szükség a szentek kitartására és hitére.


Aki szent életet él, annak ki kell tartania a hite, és Istene mellett, bármi történjék is.

2016. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Ó, most látom, hogy te vagy a 27-es tanú. Innentől kezdve gondolom felesleges vitába bonyolódnom, hiszen úgyis lezárod a dolgot azzal, hogy igazad van, mert hoztál egy bibliai idézetet (ami nem feltétlenül vág témába + teljesen félreértelmezed, de nem számít).

Ilyen hülyeség például az, hogy most azzal jössz, hogy Jézus nem harcolt gyilkosai ellen. Itt Isten hatalmas tervéről van szó, ha Jézus harcolt volna ellenük azzal elrontotta volna az egészet. Lehívhatta volna angyalok hadát, DE akkor nem lenne megváltásunk.


Jézus soha nem vetette el a nacionalizmust, kifejezetten békés eszméket vallott e téren is, arra tanította híveit, hogy alkalmazkodjanak a fennálló politikai, jogi rendszerhez. ("Adjátok meg a császárnak...")


Értem én, hogy titeket a Bibliának az a része nem érdekel, mikor egymás szeretetéről meg hasonló lényegtelen ökörségekről van szó, de még a szeretetparancs értelmében is jogosult egy keresztény háborúba menni, hazája védelme pedig szinte egyenesen kötelessége szükség esetén. Jézus parancsait a természetjog alapjainak figyelembevételével kell értelmeznünk. Minden embert szeretnünk kell, de természetesen vannak, akik közelebb állnak hozzánk, akiket jobban szeretünk. Ezen személyek védelme érdekében egy igaz keresztény megteszi, amit tenni kell, ha kell akkor háborúba is vonul, ahol igyekszik elkerülni a vérontást, ha csak lehetséges.


Mint írtam, a Biblia számtalanszor ír háborúkról (még támadóról is), emberölésről, melyeket Isten nevében követett el a választott nép. Gondolom ők is bűnösnek tekintendők, sőt maga Isten is, amiért parancsba adta nekik ezeket a dolgokat.

2016. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Mielőtt a muszlimokat kezdi valaki hibáztatni a meggyilkolt pap miatt nem szabad megfeledkeznünk arról sem, hogy az ISIS áldozatainak a 95%-a muszlim.
2016. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Igen meg kell adni a császárnak ami a Császáré,

de a mondat további részét elfelejtik alkalmazni.

"Istennek ami az Istené"


a legfelsőbb hatalom Isten, és addig tartozunk a császári rendeleteknek engedelmeskedni, amíg Isten törvényébe nem ütközőt kér.

(Cselekedetek 5:29) 29 Péter és a többi apostol így válaszoltak: „Mint uralkodónak, Istennek kell inkább engedelmeskednünk, semmint embereknek.


(Cselekedetek 4:18, 19) 18 Azzal hívatták őket, és megparancsolták nekik, hogy ne beszéljenek, és ne is tanítsanak sehol Jézus nevében. 19 Péter és János azonban ezt felelte nekik: „Hogy igazságos-e az Isten szemében inkább rátok hallgatni, semmint az Istenre, ítéljétek meg magatok.


Ezért tudni kell egy kereszténynek, hogy meddig jogos az emberi uralmaknak engedelmeskedni, akik viszonylagosan töltenek most még be állást Isten jóváhagyásával


S azért viszonylagos, mert a Teljes hatalom nem az Övék.

(Róma 13:1) . . .a létező hatalmak Isten által állnak fenn a maguk viszonylagos állásában. . .

2016. júl. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Az akkori háborúkat Isten jóváhagyásával tették, és Isten mondta és határozta meg kik harcolhatnak és milyen helyen milyen feltételekkel.

S más célt szolgált. ezért ne keverjük össze egy lezárult dolgot, egy új létező elvvel.

Isten ezzel a messiásig vezető vérvonalat védte, és a tiszta imádatot, hogy ne keveredjen más istenekkel, meg rituálékkal.


A messiás megjelenése, és a megváltás megtörténése után már nincs szükség effajta "védelemre"

2016. júl. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Én nem állítottam olyat, hogy az állam vagy bármely világi hatalom Isten felett állna, nem értem mit akarsz meggyőzni.


Az Őrtorony magyarázata pedig továbbiakban nem érdekel, nekem a Bibliával érvelj, ne azzal, hogy mi a ti személyes véleményetek az ószövetségi háborúkról.

2016. júl. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

ha megfigyelted volna, Biblia verseket írtam, ennek alátámasztására,

a többi pedig a vers magyarázata, amihez nem kell őrtorony, a vers magáért beszél.

2016. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Versekkel csak azt támasztottad alá, hogy Istené a legfőbb hatalom, ami nem bizonyítja igazad és senki nem vitatta.:)
2016. júl. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Nem nekem van igazam, hanem Istennek.
2016. júl. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Ezért nincs értelme veletek vitázni, abból indultok ki, hogy tévedhetetlenek vagytok és elintézitek a dolgot az előbbihez hasonló "mert csak" érvekkel. Ha készen állsz egy normális vitára, ahol képes vagy igazolni valamivel az állításaid majd szólj.
2016. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!