Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok, ti mit gondoltok...

Muszlimok, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Elvileg az iszlám vallásban elfogadott, hogy egy idősebb férfi egy kislányt vegyen feleségül, mivel Mohamednek is volt 9 éves felesége. ( Egy kislány még nem képes felfogni és megérteni a házasság lényegét, és azzal járó kötelességeket).De ugye ez a legtöbb kultúrában már pedofíliának számít, és büntetendő, elítélendő. Csak a véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy ti mit gondoltok erről, és miért. Elfogadjátok ezt? Vagy legtöbben ti is elítélitek?

2016. júl. 30. 17:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A házasság mindig a szexről szól. Addig nem is házas, legfeljebb jegyes.
2016. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

11-es elég szomorú és sivár lehet az életed, sajnálom a párodat.


6-os egy dolog AMERIKAI(eleve imádom amikor amcsi műsorokkal példáloznak, de azt a videót véletlenül se linkeljem be amin az amerikai katonák a kamerába röhögve erőszakolják az afgán és iráni nőket...)műsorok ÁLLÍTOTT dolgaira hallgatni és megint más amikor rengeteg iráni és afgán nővel beszélsz. Elmondom, a legtöbbet érettségi előtt sem de inkább a diplomáig nem adják férjhez. Igen, a nők ott is járnak iskolába, hatalmas szégyen az ha egy mai lány tanulatlan, nem is veszi feleségül olyan könnyen senki. Max a pashtu népcsoportnál találsz ELVÉTVE példát ilyesmire, de mint mondtam, ez annyira gyakori mint Európában.

A pashtuk, meg elég közeli rokonai a mi romáinknak, most nem akarok rasszista lenni de nézd meg a mi roma lányainkat is Magyarországon szexualitás szempontjából. Általános iskolai ballagásomon egy roma többségű osztályban 3 lány terhes volt és plusz egy várta a másodikat...


És bocs, de tényleg, pont Amerikai műsorokon és infókon nézni az afgán helyzetet legalább akkora marhaság, mintha Izraelből szélsőségeseinek szemüvegén keresztül nézném a németeket. Főleg hogy az Afganisztáni háborút sem az afgánok generálták... ;)

2016. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
És hányszor is olvastad el a Koránt hogy ilyen pontosan tisztában vagy azzal, hogy az iszlámban mi és hogyan számít házasságnak?
2016. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
66%

1400 évvel ezelőtti eseményt mai szemmel nézni és összehasonlítani teljesen értelmetlen. Ma az átlag élettartam kb 75 év, de akkor csak 30-35 év volt, ezért az emberek korán házasodtak. Ma 13-14 évesen még gyerekként tekintünk az illetőre de annak idején már felnőttnek számított. Nemcsak az arabok hanem mindenki más is házasodott, ahogy elérte a serdülő kort. Egyébként a vallástudosók ma is vitatják hogy Aisha 9 éves lett volna a házasságkötéskor. Egyes források szerint 17-20 éves lehetett.

Jelenleg pedig egyáltalán nem elfogadott vagy elterjedt a muszlimok között, nem tudom ezt miből gondolod. Sőt sok muszlim országban törvény is tiltja kiskorúak házasságkötését.

2016. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 -a- ***** válasza:

„6-os egy dolog AMERIKAI(eleve imádom amikor amcsi műsorokkal példáloznak, de azt a videót véletlenül se linkeljem be amin az amerikai katonák a kamerába röhögve erőszakolják az afgán és iráni nőket...)műsorok ÁLLÍTOTT dolgaira hallgatni és megint más amikor rengeteg iráni és afgán nővel beszélsz.”

-> Lehet nem sikerült megnézned, de ez a nő ott élt több évig, és állítása szerint többekkel beszélt erről. Ha valaki amerikai miért lenne az egyenlő a hazugsággal?

Másrészt a videót ki mondta, hogy véletlenül se linkeld ide? De véletlenül mi köze lenne ennek a témához? Semmi! Illetve szélsőséges gondolkozásra vallana azzal bizonygatni, hogy ami amerikai, az nem hiteles, illetve minden amerikai infót egyenlővé tenni a szélsőségeséggel, hazugsággal.

Hasonlóképpen szélsőséges és valótlan azt állítani (5.hsz-ed), hogy azért tartjuk elmaradottnak a térséget, mert nem „jár(-nak) p*csavillantó ruhákban”. Ki állított ilyet rajtad kívül?


„Elmondom, a legtöbbet érettségi előtt sem de inkább a diplomáig nem adják férjhez. Igen, a nők ott is járnak iskolába, hatalmas szégyen az ha egy mai lány tanulatlan, nem is veszi feleségül olyan könnyen senki.”

->Az adataid forrását megadnád? Mert az alábbiakból nem ez derül ki. Vagy 2016-ra ilyen változások álltak volna be?:

„Jelenleg írni-olvasni tud az afgán kamasz lányok mintegy 21%-a.”

[link]

A 15-19 éves lányok 54%-a házas. (19.o)

[link]

”Az UNICEF 2011-es adatai szerint Afganisztánban a 15 év feletti férfiak körében az írástudatlanság 61 százalékos, a nők körében 67 százalékos. 2001 óta mind a nemzetközi közösség, mind az afgán kormány rendkívüli erőfeszítéseket tett az oktatás lehetőségének biztosítása érdekében. 2013-as hivatalos afgán adatok szerint a iskoláskorú gyerekek háromnegyedének van hozzáférése alap és középszintű oktatáshoz. Korábbi felmérések azt mutatják, hogy az iskolások kétharmad fiú, egyharmada lány.” (Az afgán társadalom rendkívül fiatal, a 30 milliós (becsült) lakosság kétharmada 24 évnél fiatalab)(5.o)

[link]


„Max a pashtu népcsoportnál találsz ELVÉTVE példát ilyesmire, de mint mondtam, ez annyira gyakori mint Európában.”

->Mire, hogy férjhez adják őket? Ne viccelj!

Itt találsz egy felmérést, mely szerint 6hónap időszakban, ~22e szülő nő közül 56 volt 12-15 év közötti. Évente ~830e gyerekszüléssel számolva is 2132 lenne a 15 évesnél fiatalabb anyák száma. A fentebbi link adatai szerint (19.o 1000 15-19 éves nőből 111 szül) a fiatal házasok ~11%-a szül (a gyerekkorúak esetében feltételezem jóval kisebb a %), akkor elég magas szám jön ki.

(6-7.o)

[link]

Nem is annira elvétett esetek, még a fiatalkorú szülések sem, de ha 2016-ra általad említett változások álltak volna be, az jó lenne.

2016. aug. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 -a- ***** válasza:
12.hsz-hez küldtem az előbbieket.
2016. aug. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

#1 irod :


"A házasság nem volt Aisha akarata ellenére."


Biztosan nem . Mindegyik 9 eves kislany arrol almodozik hogy meg a tizedik szulinapja elott valami ven majom felesegul vegye.

2016. aug. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Biztosan nem . Mindegyik 9 eves kislany arrol almodozik hogy meg a tizedik szulinapja elott valami ven majom felesegul vegye."


Mint mondtam egyáltalán nem biztos hogy 9 éves volt, továbbá az iszlám szerint akkor érvényes a házasság ha mindegyik fél belegyezik, tehát Aisha akarata ellenére. Továbbá Aisha apja Mohamed próféta egyik legjobb barátja volt.


Todom hogy a hozzád hasonló tanult emberek ezt nehezen fogják fel, de nem ártana utánanézni a dolgoknak és utána nyilatkozni, hátha nem néznek igy teljesen hülyének téged.

2016. aug. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

a-nak

A forrásaim, a családom ami félig arab. A férjem és a családja akik egytől egyig afgánok.Rengeteg barátom akik szintén afgánok, arabok, irániak. És mellé az a saccper 1500 afgán, arab és iráni nő/lány és fiú/férfi akiket megkérdeztem a témában, illetve a saját tapasztalataim, miután jártam ezen országokban, és még apám is aki magyar, kb mindenkit utál a földön és volt katona afganisztánban. Csak ezek a forrásaim.


Szerintem az hogy én gyakorlatilag benne élek ebben, egy kicsit valósabb képet ad, mint mindenféle felmérések amiket vagy ellenőriznek/megcsinálnak vagy nem és csak lefirkantják.


Einstein sem bukott matekból, de aki nem ismerte közelről azzal el tudod hitetni.

2016. aug. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 -a- ***** válasza:

19.hsz-hez:

Konkrétan az afgán helyzetről volt szó, hogy ehhez mi köze az iráni és arab barátaidnak, az rejtély.

Hogy 1500 emberrel beszéltél a témáról kissé hihetetlennek tűnik. Életemben nem beszéltem ennyi emberrel, nem hogy még egy témáról. Kutató vagy, esetleg író, vagy nem hittél a férjed családjának, rokonságának, hogy ennyi emberrel beszéltél még állítólagosan?

Nem hiteles felmérés ha amerikai végezte, nem hitelesek az UNICEF adatai, az afgán kórházak szülészeti jelentései (lehet hogy ide is beférkőztek a hazug amerikai ügynökök?), S. Bahgam és W. Mukhatari tanulmánya, inkább a te felmérésed.

Másrészt a te értékítéleted a „p*csavillantós ruhák”-hoz kapcsolódó állításod miatt nálam eléggé kérdőjelessé vált. Azt hány száz, ezer emberrel történt felmérésedből következtetted ki? Azt gondoltam volna, hogy így csak a dzsihadista kaliberű elmék vélekednek, de ezek szerint egy átlag iszlamista is.

Ha annyira képben vagy, azt miért nem említetted, hogy pár éve már törvényileg is tiltják, szükségesnek látták tiltani a gyermekházasságot?

2016. aug. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!