Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok, ti mit gondoltok...

Muszlimok, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Elvileg az iszlám vallásban elfogadott, hogy egy idősebb férfi egy kislányt vegyen feleségül, mivel Mohamednek is volt 9 éves felesége. ( Egy kislány még nem képes felfogni és megérteni a házasság lényegét, és azzal járó kötelességeket).De ugye ez a legtöbb kultúrában már pedofíliának számít, és büntetendő, elítélendő. Csak a véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy ti mit gondoltok erről, és miért. Elfogadjátok ezt? Vagy legtöbben ti is elítélitek?

2016. júl. 30. 17:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"iszlamista" na kedves ezen a ponton ástad el magad.

Te ennyi emberrel nem beszéltél életedben, én megtettem más okból, az hogy te nem vagy képes valamire az nem jelenti hogy más sem...

Afgán kórházak szülészeti osztálya...egy vicc. Max az olyan városokban mint Kabul és Bamiyan szülnek kórházban a nők, ott is kb 70%, kisebb településeken meg csak akkor, ha gond adódik a terhesség vagy a vajúdás során. Ne legyen gyanús, hogy az afgánok saccper 80%-ának nincsen semmilyen személyazonosító irata a saját hazájából. Ők azt nem kiszórják ám útközben amikor pl ide jönnek, hanem nemes egyszerűséggel nincs, mivel nem kötelező. Születési anyakönyve is csak annak van aki kórházban születik. Ez teszem azt egy akkora tartomány, mint Daykundi nagyjából 100 emberből 10-15.

Hogy az irániaknak mi köze hozzá? Tudod mennyi afgán él vagy dolgozik ideiglenesen iránban?(arról nem is beszélve, hogy az eredeti kérdés a muszlimokra vonatkozik, nem csak az afgán helyzetre...)


Ennyit erről, gondolom, te elmentél oda, beszéltél emberekkel, ott voltál kórházakban és saját háztartásokban és társai. Ja, nem.

2016. aug. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 -a- ***** válasza:

Hogy milyen értelemben használtam az iszlamistát, az kiderül a mondatból(ami a szónak is az eredeti jelentése volt).

Nem Afgán kórházak szülészeti osztályáról, hanem szülészeti jelentéséről beszéltem. Lehet nem sikerült a tanulmányt megnézned, ott 4 kabuli kórházról van szó,-amire utaltam-, ill jelzik is, hogy a fiatalon szülők aránya sokkal nagyobb lehet, mivel vidéken és a szegényebbek nem mennek szüléskor kórházba.

Hogy nincs papírja, attól még tudhatja a nevét, azt meg miért hazudná, hogy fiatalkorú (v gyerekkorú), ill a kórházak miért hazudnának?

Velem az afgán helyzetről beszéltél.

Nem állítottam, hogy elmentem. Hogy megnézz egy jelentést, ahhoz nem kell odamenned.

2016. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

-a- nevű felhasználó!


Te egy hazug uszító vagy!


A kérdés arról szól, hogy a muszlimoknak mi a véleménye a pedofíliáról. Erre te kiválasztottad az iszlám világ legfejletlenebb és legelmaradottabb országát, és annak az adatait úgy állítod be mintha ez lenne az iszlám tanítása. Csak szólok, hogy ez a terved az iszlám elleni uszításra most sikertelen lett, le is írom a cáfolatokat:


--> Dominikai Köztársaságon, Dél-Szudánban, Malawin, Mozambikban, Nepálban stb sokkal nagyobb arányban van gyerekházasság, holott ott a muszlimok alig néhány százalékot tesznek ki. Dominikai Köztársaság pedig szinte kizárólag keresztény, ennyi erővel én is mutogathatom azokat az adatokat és mondhatom, hogy a keresztények pedofilpártiak.

--> Ha megnézzük, akkor azt látjuk, hogy a gyerekházasság arányának semmi köze nincs a valláshoz. Minden esetben szegény elmaradott helyeken jelentkezik. Ami abból a szempontól érthető, mivel azokon a helyeket az is kérdés, hogy nem fogsz-e másnap éhenhalni, így nyilván minél előbb igyekeznek utódokat biztosítani.

--> Más országokban is tiltva van a gyermekházasság. Pl Magyarországon is, itt is szükségesnek látták tiltani?

--> Az pedig hogyha az összes muszlim országban lenne gyerekházasság és kizárólag a muszlimok gyakorolnák ezt az egész világon az sem bizonyítana semmit. Ahogyan az, hogy a keresztények 99%-a szexel házasság el sem bizonyítja azt, hogy a kereszténység szexuális szabadosságot hirdetne. Vagy az, hogy a keresztény hívők 1%-a jár Magyarországon templomba, szintén nem bizonyítja azt, hogy a kereszténység szerint soha nem szabad templomba bemenni. Ugyanilyen a gyermekházasság is, az, hogy néhány elmaradott helyen gyakorolja pár magát muszlimnak valló analfabéta, az még nem bizonyít semmit.

2018. aug. 26. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
-a- nevű felhasználó egy fanatikus keresztény. Jellemző rájuk hogy kiragadnak egyes extrém eseteket az iszlám világból és úgy állítják be mintha ez lenne az általános és az iszlám vallás szerinti.
2018. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!