Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik bibliai rész az ami a...

Melyik bibliai rész az ami a legjobban ajánlott a fiatal korosztálynak?

Figyelt kérdés

2016. aug. 9. 16:29
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:

És jó látni hogy törölték a hozzászólásom pusztán azért mert konkrét bibliai elemeket mondtam csak realisztikus és nem elvakult megfogalmazásban.

Látszik hogy a szólásszabadság már az interneten és egy anoním oldalon is csak hallásból ismert dolog.

2016. aug. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
#7: Sajnos mi leprások vagyunk, és azért nem olvassuk a Te bibliádat, nehogy ha kölcsönadjuk valakinek, akkor azzal továbbterjesszük a leprát... A Te Krisztusod nem éppen arra tanított, hogy ha megdobnak kővel, akkor dobd vissza kenyérrel? Ennyit még én is tudok, pedig nem vagyok keresztyény... Akkor ki kelti itt a feszültséget?
2016. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
51%

Nem az lesz a kukába dobva, aki nem hívő, hanem az, aki gyalázza a hitet.

Mivel nem tudom, ki melyik kommentet írta, ráadásul jó néhányat le is töröltek, így nem tudok konkrét válaszokat nyújtani. Viszont nem szeretnék feszültséget kelteni - elfogadom, ha valaki nem vallásos; nem az én tisztem őt megtéríteni. Azt viszont nem tudom elfogadni, ahogyan itt többen kigúnyolták a Biblia egyes részeit, illetve magát a kereszténységet.

Az én Krisztusom valóban azt mondta, hogy dobjak kenyérrel a kő után, sőt azt is, hogy adjam másik karomat, DE ezek én rám vonatkoznak, az én személyes sérelmeimre. Viszont itt én nem magamat védem, hanem a hitemet, amit az én Krisztusom is védett.

2016. aug. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
9%
Nagyon nem bírom a vallást, de azért azt mondjuk el kell ismerni hogy Jézus jó arc volt a bibliában. Egyetlen pozitív karakter normális értékrenddel.
2016. aug. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
73%
Nem Téged és a hitedet gúnyolom, hanem azokat, akik ezt népbutításra, pénzcsinálásra használják fel. Természetes, hogy egy szolíd, normális vallási elkötelezettség bárki életében csak is pozitívumokkal kecsegtethet (legyen szó bármilyen rítusról a világvallások közül), a fanatizmus viszont erősen visszataszító! Én pl. azokat is elítélem, akik a saját vallásomon belül ezekhez a maradi, agresszív csoportokhoz tartoznak.
2016. aug. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim válasza:

Ovis korom óta járok hittanórákra, f18.


Noé bárkája egy klasszikus, ezen felül Jézus gyógyításai és csodái nagyon hamar előjönnek. (Rajzok, kifestők) Általánosban jön korán a teremtés, Dávid, Salamon, Pál. Mózes, Józsué, a bírák, harc a filiszteusokkal és tovább.

Mindezt sokéves emlékeimből próbáltam felidézni.

2016. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:

A bibliát elolvasni kevés, azt olvasgatni kell. Semmiképpen nem ajánlatos az Ószövetséggel kezdeni, hanem az Újjal. A bibliát a nem-vallásos ember is olvasgathatja, sőt! A biblia egy alapforrás az emberiség teremtésének a megismeréséhez. A tapasztalatom, hogy sokszor kellett átolvasnom ahhoz, hogy kezdjek valamit megérteni belőle, mert a biblia olyan, mint a hagyma, sokrétegű, lassan lehet a rétegeket lefejteni.


Ehhez idő, meg érdeklődés kell. De ha csak úgy, kíváncsiságból itt-ott beleolvasol, az is jó.

2016. aug. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem meg az embereket!

Mielőtt valaki ide, ehhez a kérdéshez belépett volna, láthatta, hogy ez egy vallásos kérdés.

Én például, egy olyan oldalra, ami a rögbivel foglalkozik, be sem lépek, mert nem érdekel a rögbi, és nem is értek hozzá...

Akkor a nem vallásosak miért lépnek ide be? Szemét embereknek tartom őket, mert nyilvánvaló a szándékuk, hogy gyalázzák a vallást/a hívőket/az itt hozzászólókat!

2016. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:

18.válaszoló!


Mindazok,akik az általános emberi normákhoz képest mélyen alulprezentálják magukat,tudják,hogy az,amit tesznek,gondolnak nem helyes,de képtelenek kilépni korábbi istentelen életútjukból.Valami hiányzik rettenetesen nekik:Az igazi,isteni szeretet tőlünk,Krisztus követőitől.

Igazad van.

Amikor valakit nem érdekel valami,figyelmen kívül hagyja azt.Az itt tahóságokat írókat nagyon is érdekli a hit.

2016. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Javaslom,hogy először Jézus tetteit mond el gyermekednek,de nem felolvasva,hanem átfogalmazva az ő szókincsére,lehetőleg úgy,mintha te is ott lettél volna,s mint szemtanú mesélnéd neki.

2016. aug. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!