Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik bibliai rész az ami a...

Melyik bibliai rész az ami a legjobban ajánlott a fiatal korosztálynak?

Figyelt kérdés

2016. aug. 9. 16:29
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
45%

19#

Igazad van. Engem érdekel a hit, hogy hogy lehet valaki annyira befolyásolható, hogy elhiggyen ennyi maszlagot. Én 8 évig jártam egyházi iskolába, minden évben dobogós helyezést értem el bibliaismereti versenyeken, de már akkorsem értettem, hogy hogy képes valaki komolyan venni ezt a mesét, ami ráadásul dugig van hibákkal.

2016. aug. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
19-es. Érdekel a hit annak ellenére hogy nem vagyok vallásos. Pont azért mert a magadfajta embert aki vakon hisz mindenben ha ezzel reménykedhet a túlvilági jólétben, közben pedig a pokoltól fél. Vagy csak jobb embernek tarthatja magát. Amíg ilyen önző motivációkkal járunk a földön sajnos sose lesz egységes az emberiség. Ha a vallás irányít akkor csak háború és szenvedés lesz.
2016. aug. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Paraszt fehér lovon!


Az értelmes hívő ember tudja,hogy az Isten által ihletett bibliai írók,néhán ezer évvel ezelőtt jártak iskolába,és nem a mostani tananyagot biflázták be.

Isten nem diktálta üzenetét,hanem az írót ihlette,aki műveltségének,kora kultúrájának megfegfelelően megfogalmazta az ihletett gondolatokat.

Azóta nagyobbá lett a tudás némely tudományterületen,de a Biblia NEM tudományos értekezés!Isten szeretetének,a megváltásnak dokumentuma,melynek első könyveit, mintegy 3500 éve kezdték írni,és mintegy 2000 éve született a legutóbbi könyve.

A Biblia nélkül a világ,az ősközösségek háborúit vívná.A tudomány,és technika,társadalom,elakadt volna,vagy az emberiség kipusztította volna önmagát.


Az Újszövetség Istene a Szeretet világrendjét mutatta be a világnak.


Igen.Az istentelenség vallási irányzatai is létrehozták álmaikat:A kommunizmust,az anarchiát,a vad kapitalizmust,az"új világrendet",melyeknek rabszolgaság,kegyetlenség,pusztulás a jellemzője.

Erre vágysz?

2016. aug. 13. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:

Kedves 22.válaszoló!


Te nem ismersz engem,és baromságokat írsz ismeretlenül rólam:

1.Nem hiszek vakon.

Én tapasztalataim alapján hiszek Istenben,és a megváltás alapdokumentumában,a Bibliában.

2.Nem reménykedem a "túlvilági létben"!

Én hiszek a feltámadásban,mivel elég okom van erre.

3.Nem félek sem pokoltól,sem pokoli emberektől,és tudom,hogy nincs "örökké égő pokol".Nem is lesz!

A szeretet ugyanis elűzi a félelmet.Ha ismernél nem írnál ilyen zöldségeket rólam!

4.Nem tartom senkinél jobbnak magam!

Ami jó bennem van,az a megváltó Krisztus,aki folyton igyekszik jó döntések meghozatalára indítni.

5.Az egyedüli követendő motivációnak,a feltétel nélküli szeretetet tartom,ami békét,jólétet,és egységet hozhat az emberiséghez.

6.Elvetem a vallásokat!

Az egyház(eklézsia)híve vagyok,melyben annak tagjai-legjobb lelkiismeretük szerint-egymás javát művelik,egymást segítik a feltétlen szeretet elve szerint.

Igazad van!A vallások szekértáborokat hoznak létre,és megparancsolják tagjaiknak,hogy mit kötelesek,és miként hinni,s ez háborút okozott minden korban.

2016. aug. 13. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
81%

23#

Az aztékok, maják, inkák virágzó birodalmat hoztak létre a biblia nélkül, több ezer évig tökéletesen megvoltak nélküle, egészen addig, amíg a spanyolok a biblia nevében ki nem írtották őket.

A kínaiak az ókor legerősebb állama voltak úgy, hogy fogalmuk sem volt a bibliáról. Virágzott a kereskedelem,a tudomány, százévvel voltak az európai ember előtt.

A rómaiak szintén létrehozták a hatalmas és gazdag országukat, bibliaehhez sem kellett.

És akkor nem beszéltem indiáról, egyiptomról, japánról...stb

2016. aug. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim válasza:
76%
Egyiket sem... minek elolvasni. A vallás az emberiség mételye.
2016. aug. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, 24es egyebkent amit leírtal az a biblián belül hol található?(18F, tehát nekem kéne az infó)
2016. aug. 13. 23:40
 28/48 anonim ***** válasza:
Konkrétan mit igazoljak Bibliából?
2016. aug. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Kedves Paraszt fehér lovon!


Ismered,a vonatkozott birodalmak társadalmi,szociális viszonyait?


Igazold "keresztények"kegyetlenkedéseit az Újtestamentum tanításaival!(A "keresztény"kifejezés "Krisztust követőt" jelent.)Hol találsz példát Jézusról,hogy bárkin is a legkissebb erőszakot gyakorolt volna?

2016. aug. 14. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

Rendben,már értem.


Jézus,és tanítványai történetei,a teljes Biblia utolsó negyedében találhatók.(Máté,Márk,Lukács,János evangéliuma,Apostolok Cselekedetei.)

Ha régi Bibliád van,nyelvezete szokatlan lesz eleinte.A történeteket rendszerint le kell fordítani a gyermek,gyermekek nyelvezetére.

2016. aug. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!