Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik bibliai rész az ami a...

Melyik bibliai rész az ami a legjobban ajánlott a fiatal korosztálynak?

Figyelt kérdés

2016. aug. 9. 16:29
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

Kedves Együgyű Paraszt fehér lovon!


Megismétlem,hátha másodszorra felfogod!


"Az,ha valaki erőszakot gyakorol a Biblia nevében,két okból történhet:

1.Nem tud olvasni.

2.Hazudik.


Az ószövetségi gyilkolások a 2. kategóriába esnek.

Isten,ma,és örökké ugyanaz.Amilyennek Isten Fia bemutatta Atyját, mintegy 34 évében,olyan az Isten.

Ami afelett van,az,az ihletett személy saját gonoszságának projekciója(saját gonoszsága Istenre vetítése)."


Ezt sem fogtad fel:


"Azt is mondtad, hogy Isten mindenkit szeret. Akkor miért hagyja, hogy szenvedjenek? Méghozzá egy olyan lény miatt, amit ő hozott létre?


"Isten nem bűntet"

Mégsem vagyunk a Paradicsomban. Ha nem bűntetne, akkor nem űzte volna ki Ádámot és Évát a paradicsomból. Még mindig annak a bűntetésnek a súlyát nyögjük. (Legalábbis szerinted)"


...melyre már válasoltam.Rugaszkodj neki mégegyszer!


Isten tiszteletben tartja a szabadakaratot.(Úgy gyalázhatod őt,ahogy akarod.)Nem lép közbe gyalázóival szemben,hogy ne kelljen senkinek csupán félelemből Őt,vagyis a Szeretetet választania,ugyanis a szeretet sosem épülhet félelemre,mert az elűzi a félelmet.


Nem Isten bünet!


Isten,csupán magára hagyja azt,aki az erőszakot követi,és Sátán vígan szórakozik követőjén,amint zöld utat kapott.

Isten követői szenvedése célja,a rajtunk lévő istentelenségek letisztítása.Testünkben,szellemiségünkben útáljuk meg saját tapasztalatból mindazt,ami idegen a szeretettől!


Ezt is csupán megengedi,és nem okozza Isten.

2016. aug. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

Tehát:

Ami a bibliából neked nem tetszik, azt a gonosz emberek találták ki, de ami tetszik, azt meg isten. Átlagos fanatikus felfogás.


Isten űzte ki az első emberpárt, nem a sátán. Ő miatta kell dolgozniuk és szenvedniük, nem a sátán miatt. Ez mind az ő büntetése volt, azért, mert az ember kísértésbe esett.

2016. aug. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
Amúgymeg én értelmes vitát folytattam. Ne együgyűzzél. Tudom, hogy a sértegetés a magadfajtának a legerősebb fegyvere, de kérlek most az egyszer tényleg élj a hited tanításai szerint és ne akarj másokat megalázni a saját céljaid érdekében
2016. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

Tisztelt Paraszt fehér lovon!


Látom,még mindíg nem érted az egyszerű szót!

Leírom hát lassan,még egyszerűbben,hogy te is megértsd.


Ádámtól Jézusig,(Isten Fiáig) az embernek nem volt közvetlen kapcsolata Istennel.Istenről, az embereknek közvetett információi voltak csupán.


Csak Jézus mutathatta be hitelesen Atyját,aki maga is isten,mivel Isten Fia.


Mindazon tulajdonságok,melyeket közvetve ráaggattak,s Jézusban nem jelentek meg,a ráaggatók önnön tulajdonságai kivetítései.


Mindez,NEM tetszik,nem tetszik kérdése.Csupán ismereté.


Kiűzetés a Paradicsomból:


Az 1.emberpár, Lucifer lázadásához csatlakozott, Isten akaratának egyértelmű szabályával való szembehelyezkedésével.Meg kellett tapasztalnia saját bőrükön,milyen Isten nélkül élni,hogy felülírhassák korábbi döntésüket önként.


Sajnálom,hogy egyszerű mondataimat nem tudtad felfogni,vagy nem olvastad el!

2016. aug. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

Javítás:


Az 1.emberpár, Lucifer lázadásához csatlakozott, Isten akaratának egyértelmű szabályával való szembehelyezkedésükkel.Meg kellett tapasztalniuk saját bőrükön,milyen Isten nélkül élni,hogy felülírhassák korábbi döntésüket önként.

2016. aug. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Ádám és éva beszélt istennel, Mózesnek égő csipkebokor képében jelent meg. Dávidhoz álmában szólt. Tehát volt közvetlen kapcsolat.

Te azt állítod, hogy az ószövetség hamis képet vázol fel istenről, tehát szerinted a bibliának egy elég nagy része hazugság.

Saját magadat hazudtolod meg.


Azt mondtad, hogy Isten nem büntet és nem akarja, hogy félelemből kövessék őt.

Mit is ír a tízparancsolat?

"Ne borulj le előttük és ne szolgáld őket, mert én vagyok az Örökkévaló, a te Istened, a féltve őrködő Isten, aki megemlékszik az atyák bűnéről a fiakon harmadiziglen és negyediziglen azokon, akik engem gyűlölnek"

Tehát megbünteti azokat, akik nem imádják őt. Ez mi, ha nem kényszer?


Senki nem mondta azt, hogy Ádám és éva nem szegült szembe Istennel. Te tagadtad, hogy Isten bünteti azokat akik ellene vannak. Én erre hoztam példaként a kiűzetést. Elismered, hogy Isten megbüntette az első emberpárt? Nem tehetsz mást, úgyhogy kár csavarnod a mondatokat.

2016. aug. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Paraszt fehér lovon!

Igen,de Kainnak már teljesen fals elképzelése volt Istenről,és Nóé 120 évig teljesen eredménytelenül tanított Istenről,és a közelgő katasztrófáról.Egyetlen ember sem hitt neki.stb.


Én sosem állítottam hazugságnak,az ószövetségi Bibliát,csak azt,hogy írói,az isteni ihletés ellenére képtelenek voltak Istenről olyan képet festeni,ami alapján legalább 10 ember felismerte volna Jézusban,az Atyját.

2016. aug. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Ha ismernéd az arámi nyelvet,és a legrégebbi szövegét a "10 parancsolatnak"tudnád,hogy ez nem parancsolat formájában íródott.


A"kiűzetés"történetét jó volna Jézus megfogalmazása szerint olvasni.Erős a gyanúm,hogy másként hangzana,mint a Tórában.

Mindenesetre,nekem alapot Isten lényét illetőleg nem az Ószövetség adja,hanem Jézus.

2016. aug. 16. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!