Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, honnan...

Kedves Jehova tanúi, honnan veszitek a dátumokat?

Figyelt kérdés
Régóta foglalkoztat ez a kérdés, és valahányszor feltettem ezt egy Jehova Tanújának, folyton kitért a válasz alól. Remélem, ez most nem így lesz. :) Elmondom, hogy mért kételkedem ebben a dologban: A Bibliában írva van, hogy az írás teljességgel Istentől ihletett, így az Igaz (2 Timóteus 3:16)! Az pedig, hogy igaz onnan lehet tudni, hogy: "Isten nem ember, hogy hazudjék vagy nem embernek fia, hogy megváltozzék" (4Mózes 23:19). Én a Bibliában nem olvastam olyat, hogy az 1900-as években tért volna vissza mennybe Krisztus és foglalta el a trónt. Én a Bibliában azt olvastam (és ez van az eredetiben is), hogy Krisztus 3 nappal azután, hogy megfeszítették, feltámadt és megjelent a tanítványainak és azután fel ment a mennybe. (Apostolok cselekedetei 1:9) Ez semmiképpen sem lehetett az 1900-as években, mivel akkor mindenki elismerné Istent, ugyanis, Isten az emberek szeme LÁTTÁRA emelkedett fel a mennybe. :) Szóval, én arra lennék itt kiváncs, hogy ezt TI, hogy tudtátok egyáltalán az írásokból ilyen pontosan meghatározni, és elhinni. :) Én a Bibliát olvasom, mivel az az Igaz, úgyhogy, azt kérném tőletek, hogy ti mutassatok rá arra a dologra nekem, ami alapján EZT a dolgot ki lehet következtetni. DE! a legjobban annak örülnék, hogy nem csak következtetés legyen rá, hanem teljességgel írja le a Biblia ezt. Mégegy valami...Isten szava igen erős, és végtelen hatalmú. Szeretném, ha próbálnátok meg hazudni, mert én úgyis az írást helyezem előtérbe, ÉN ott fogok keresni, és valószínüleg onnan is fogok idézni verseket arra, hogy a Ti állításotokat megcáfoljam, vagy hogy alátámasszam. Nem bírát akarok játszani, mert nem ÉN vagyok a Bíró! De, a Szent Szellem sok mindenre rámutat. :) A Kérdés NEM provokatív, szóval ne úgy nézzétek, hogy az! Kérlek titeket arra is, hogy a Tiszteletet adjátok meg a másiknak, mindenkitől elfogadom a választ addig, míg normálisan adja meg azt. Köszönöm!

2016. aug. 21. 13:54
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

Eredeti: "Szeretném, ha próbálnátok meg hazudni..."

Javított: "Szeretném, ha NEM próbálnátok meg hazudni..."

2016. aug. 21. 13:58
 2/41 anonim ***** válasza:
0%

Nem azért hogy belédkössek de honnan tudod hogy a keresztény vallás az igazi?

A judaizmus előbb volt abbol vált ki a többi

Ok értem én hogy neked ez az igaz vallás.

Hail Satan!

2016. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 szp72 ***** válasza:
57%

Jehova tanúinak egyik fő hülyesége, hogy szerintük Krisztus 1914 óta, vagy nem is tudom mióta uralkodik láthatatlanul, addig csak üldögélt az Isten jobbján. Ez persze akkora marhaság, hogy erre nem is igen lehet szavakat találni.


Az igazság az, hogy Isten Országa Jézus Krisztus személyében már eljött a földre, ő pedig elfoglalta királyi trónját, amely Isten trónjával megegyező, hiszen a jobbján ül.


"Nekem adatott minden hatalom a mennyben és a földön." (Mt 28,18)


"Mert őbenne lakik az istenség egész teljessége testi formában, és benne jutottatok teljességre, benne, aki minden fejedelemségnek és hatalmasságnak a feje. (Kol 2,10)


"Nagyszerű erejét Krisztusban mutatta meg, amikor a halálból feltámasztotta, s a mennyben jobbjára ültette, minden fejedelemségnek, hatalomnak, erőnek és uralomnak, s minden néven nevezhető méltóságnak fölé emelte, nemcsak ezen a világon, hanem az eljövendőben is. Mindent lába alá vetett, őt magát meg mindenek fölött az egész Egyház fejévé tette: ez az ő teste és a teljessége annak, aki mindenben mindent teljessé tesz." (Ef 1,20-23)


"Ő kiragadott minket a sötétség hatalmából, s áthelyezett szeretett Fia országába." (Kol 1,13)

2016. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező

Várj egy kicsit jöjjenek le az örtoronybol és aztán válaszolnak.

2016. aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz


A Biblia a Fő "tankönyv", és nem az Őrtorony, ahogy többször írtam is, ez a folyó írat pedig, a Biblia alapján készül.

De forduljunk a Bibliához segítségért, most is.


(Héberek 10:12, 13) 12 Ez az ember viszont e g y áldozatot ajánlott fel a bűnökért mindenkorra, és leült az Isten jobbjához, 13 és attól fogva vár, míg oda nem helyezik ellenségeit zsámolyul a lábának.


Eme versből is félre érthetetlenül olvasható, hogy a visszatérésekor, nem kapta meg azonnal a lehetőséget a királyságának megkezdésére.

Istennek van idő terve, mert a próféciái sem egyszerre teljesednek be.


S akkor lehet igazán megtudni, amikor a prófécia beteljesedik.

Dániellel leíratja, hogy lesz egy időszak, amikor Isten nem választ magának Földi képviseletet, s ezt a pogányok meghatározott idejének nevezi./más fordítás szerint:nemzetek meghatározott ideje/

Az utolsó Isten által választott vagy felkent király Sedékiás volt, akit Babilonba hurcoltak fogságba, ott is halt meg.

S bár Jézus eljött és elkezdte a feladatát végre hajtani az első században, de az nem Isten királyságának a kezdete a földön, hanem a választottak begyűjtésének kezdete, a különböző Nemzetek uralkodásának ideje alatt.


Mivel Jézus királysága nem Földi, hanem égi, ezért nem is lesz Földi uralom azon a módon, ahogy némelyek gondolják, és nem is alkotják a választottak az emberi hatalmak alatt részét semmilyen politikai, vagy világi megnyilvánulásnak, mert a Királyságnak Jézus a királya, vagy is Jézus, és nem egy ember a Földön.


(1Mózes 49:10) 10 Nem kerül el Júdától a jogar, sem a vezéri pálca térdei közül, míg el nem jön Siló; és a népek neki engedelmeskednek.


"Siló" azt jelenti: akié a jog.

S erre egy valakinek lesz joga és az Jézus, Ő "siló"

A pogányok/nemzetek/ ideje alatt nem is volt felkent királya Istennek.

Dániel a próféciájában leírja, hogy egy nagy Fát kivágnak, és lebilincselik. Vagy is az Uralkodási jog megszakad, amíg eltelik a Hét esztendő.

Ebből a próféciából kiszámítható, hogy Az utolsó király, illetve Jeruzsálem elpusztítása felőli szózattól, 2520 év telik el, és akkor a jogos király elfoglalja a Trónját, és megkezdi a nemzetek között, vagy is az ellenségei között az uralkodást.


(Zsoltárok 110:2)  2 Hatalmad pálcáját Jehova kinyújtja Sionból, mondván: „Menj, győzedelmeskedj ellenségeid között!”

Vagy is a győzelem nem az ellenségei felett, hanem ellenségei között lesz. ezért sem látják sokan mert mást értenek alatta mint ami írva van.


János a jelenések könyvében az Úr napját, vagy is a visszatérését, azzal hozza hozza összefüggésbe, hogy Jézus trónra ülésekor, elsőként az eget tisztítja meg Sátántól, és a démonaitól, és a Földre korlátozza mozgás terüket.

Ezt abból lehet tudni, hogy "jajj a Földnek" és globálisan világméretekben megkezdődik az apokalipszis négy lovasának vágtája.

A Növekvő élelmiszer hiányok betegségek, katasztrófák, háborúk, elveszik a Béke a földről.


Valamit Jézus elmondása szerint is, próféciák teljesednek, mint az Isten királysága jó hírének világméretű prédikálása, valamit tanítványképző munka, amit támogat az utolsó napig.

Persze ezeken kívül vannak még leírások ezzel kapcsolatban.


Jézus győzedelmeskedik, mert a sok ellenségeskedés dacára nem tudták teljesen a munkát megállítani, bár sok embert aki ezt a feladatot végzi, börtönökre ítélnek vagy megölnek, de az egész népét Istennek nem tudják eltüntetni.


Ezért lehet tudni, mert aki nem csak néz, de lát is, az megérti, felfogja, az írások beteljesedését.


Persze nem kötelező elhinni, vagy egyetérteni, a Biblia mindenkinek ott van a kezében.

2016. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
88%

"Ezért lehet tudni, mert aki nem csak néz, de lát is, az megérti, felfogja, az írások beteljesedését.

Persze nem kötelező elhinni, vagy egyetérteni, a Biblia mindenkinek ott van a kezében."

De ugyanez rátok is igaz kellene hogy legyen. Mert ti viszont nem a valóságot látjátok, hanem csak annak egyes szeleteit próbáljátok beleerőltetni a saját próféciaértelmezésetekbe, még csak nem is a Bibliába.

De azon felül, hogy két elég súlyos és néhány kisebb háború, és pár katasztrófa ténylegesen elmondható az elmúlt évszázadról, valójában az emberiségnek az írott történelem óta soha korábban nem voltak ilyen összefüggő békés korszakai, a mai generációk nagy része már közvetve sem találkozott a háborúval. Ráadásul ma egy átlagember nagyobb luxusban és kényelembeb él, mint a középkorban a vagyonos nemesek vagy főurak, arányaiban sokkal kisebb az éhezés, nagyságrendileg kisebb károkat okoz egy-egy járvány, mint pár száz éve.

Az egyetlen különbség, hogy ma már az internetnek köszönhetően koncentráltan jönnek a hírek a világ minden tájáról, míg néhány száz éve egy földműves parasztember mit sem tudott arról, hogy akontinens túlfelén a lakosság nagy részeaz éhhalál szélén áll, vagy a szomszéd ország lakosait épp hódítók hányják kardélre.

2016. aug. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
84%

Jehova tanúi a dátumokat bizony az Őrtoronytól veszik. A Tanúk hiedelmével ellentétben viszont az Őrtorony nem a Biblián alapul, hanem csak hivatkozik arra, a kettő pedig nem ugyanaz. A vallásokon kívül még az ateista emberek is időnként a Szentírásból szokták venni az érveiket, hogy kimutassák, szerintük értelmetlen az egész kereszténység. Ezekben az esetekben azonban mégse mondhatjuk azt, hogy ezek a tanítások biblikusak lennének, mert nyilvánvaló, hogy a Szentírás csűrés-csavarásáról van szó.


Jehova tanúi esetében a helyzet azonban még rosszabb, mert nem csak arról van szó, hogy nincsenek megfelelő egyháztörténeti és teológiai ismereteik, aminek következtében félre értik a Bibliát, hanem a megtévesztés eszközéhez is folyamodnak azzal, hogy kiadtak egy teljesen önkényes "fordítást", amit a saját teológiájukhoz igazítottak, több helyen is meghamisítva a Biblia szövegét.


Ebből az következik, hogy Jehova tanúinak nem fontos az, hogy mi van a Szentírásba írva, hanem az a fontos nekik, hogy az Őrtorony tanításokat megpróbálják alátámasztani. Persze ez nem globális esetben igaz: vannak köztük olyan emberek, akik őszintén meg akarják ismerni az igazságot, és ezek rá fognak jönni arra, hogy az Őrtorony szervezet nem Istentől van, sőt, kifejezetten istenellenes, igazi báránybőrbe bújt farkasok, akik Jézus neve alatt próbálják eladni az istenkáromló tanításaikat. Ezek az emberek majd kilépnek onnan, ahogy tudjuk, hogy már kiléptek tőlük. Jehova tanúi egyébként is arra hivatkoznak, hogy ők próféciát teljesítenek be. Nos, ebben egyetértek velük, csak nem azt, amire ők gondolnak (Mt 24,14), hanem ezt:


"És sok hamis próféta támad, a kik sokakat elhitetnek." (Mt 24,11).


Mivel Őrtorony 1972 április 1. száma alapján prófétának mondják magukat, ez előbb említett kijelentést részben ők is beteljesítették. Ezek az emberek egyszerű hamis próféták, akiktől jobb, ha az ember távol tartja magát.


Üdv, Dante

2016. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

"Nem azért hogy belédkössek de honnan tudod hogy a keresztény vallás az igazi?

A judaizmus előbb volt abbol vált ki a többi

Ok értem én hogy neked ez az igaz vallás.

Hail Satan!"


Semmi gond Kedves Válaszoló, mint írtam is mindenkitől szívesen fogadom a válaszok, amíg normális az. :) Több okom is van ezt feltételezni, avagy tudni. :) Az első, amit igazán csak egy igaz keresztény érezhet, az az, hogy Érzem a Szent Szellemet magamban (rendben, feltételezem, hogy most arra gondolsz, hogy ezt bárki mondhatja, de pont emiatt mondtam, hogy ezt igazán csak egy igaz keresztény érezheti). A másik okom, az az, hogy ha a Biblia igaz (és igaz erre bizonyíték 1Mózes 15:1-7; 13-16;18-20) magam is rengetegszer felteszem a kérdést, és akik ismernek, azok tudják, hogy mindennek elősszőr az úgy mond, megmagyarázható részét keresem. De vannak helyzetek amiket nem tudok megmagyarázni és számomra elég gyanúsak, hogy Isten teszi. Vegyünk példának pár dolgot: Volt olyan, hogy imádkoztam, mert féltem a sötétben felriadtam, imádkoztam, hogy valaki mennyen ki wc-re és édesanyám nem sokra rá kiment wc-re (rendben ez is nézhet ki hülyén, de engem éppen akkor ez nyugtatott meg). Aztán, a Feleségemnek van egyfajta betegsége, amit régebben csak gyógyszerekkel tudott elviselni. Úgy döntöttem, hogy imádkozom azért, hogy elhagyhassa a gyógyszereket, már 2-3 éve nem szed semmilyen gyógyszert és jobban van, mint volt (elég fura véletlen volt ez számomra, hogy valamiért imádkozom, és valóra vállik, egyébként, pont ezért gondolkodott el a feleségem a kereszténység igazán, ő akkor még ateista volt). Fura véletlen számomra az is még, hogy imádkoztam, mert sokszor fáj a fejem, vagy a feleségem keze, ezekért imádkozom, és volt baj nincs baj. Ezek nálam megdöntöttek minden úgymond "értelmes választ". Nem tudtam magyarázni mással ezeket, még így logikusan vagy józan paraszti ésszel sem, hogy mért lett jobb imádság után. Ugyan akkor számomra és lehet sokak számára, egyszerű a válasz Isten ott volt, és meghallgatta az imáimat, ahogy ezt a Biblia is alátámasztja (1Péter 3:12), ahol arra mutat rá az írás, hogy meghallgatja az imát/könyörgéseket az Úr. :) Tehát, kedves Válaszoló, emiatt vagyok biztos abban, hogy az én hitem az igaz, mert folyamatosan bizonyítja magát Isten! :)

2016. aug. 21. 17:22
 9/41 szp72 ***** válasza:

opendoor-nak


Nézzük akkor a Zsid 10,12-13:


"Ő ellenben, miután egyetlen áldozatot mutatott be a bűnökért, örökre Isten jobbjára ült, és ott várja, hogy ellenségei zsámolyul vettessenek lába alá."


Természetesen nem arra vár, hogy uralkodhasson, hanem hogy az uralma az ellenségei fölé is kiterjedjen, ezt máshol is egyértelműen mondja:


"Addig kell ugyanis uralkodnia, míg ellenségeit mind lába alá nem veti." (1Kor 15,25)


Sehol de sehol nem mondja a Biblia, hogy Jézus nem király. Sőt az egész Újszövetség arról szól, hogy Jézus a király. Maga az, hogy Isten jobbján ül azt jelenti, hogy Isten Fiaként és minden hatalom örököseként uralkodik. Isten Országa már a földön is létezik, csak még nem a teljes dicsőségében és győzelmében. Jézus már most királya azoknak, akik elfogadják az uralmát mind a mennyben, mind a földön:


"Nagyszerű erejét Krisztusban mutatta meg, amikor a halálból feltámasztotta, s a mennyben jobbjára ültette, minden fejedelemségnek, hatalomnak, erőnek és uralomnak, s minden néven nevezhető méltóságnak fölé emelte, nemcsak ezen a világon, hanem az eljövendőben is. Mindent lába alá vetett, őt magát meg mindenek fölött az egész Egyház fejévé tette: ez az ő teste és a teljessége annak, aki mindenben mindent teljessé tesz." (Ef 1,20-23)


Ha van félreérthetetlen szöveg, hát ez az.

2016. aug. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
Hol van leírva az őrtornyon kívül a Bibliában, hogy minden Jézus lába elé vettetett már 1914ben?
2016. aug. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!