Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, honnan...

Kedves Jehova tanúi, honnan veszitek a dátumokat?

Figyelt kérdés
Régóta foglalkoztat ez a kérdés, és valahányszor feltettem ezt egy Jehova Tanújának, folyton kitért a válasz alól. Remélem, ez most nem így lesz. :) Elmondom, hogy mért kételkedem ebben a dologban: A Bibliában írva van, hogy az írás teljességgel Istentől ihletett, így az Igaz (2 Timóteus 3:16)! Az pedig, hogy igaz onnan lehet tudni, hogy: "Isten nem ember, hogy hazudjék vagy nem embernek fia, hogy megváltozzék" (4Mózes 23:19). Én a Bibliában nem olvastam olyat, hogy az 1900-as években tért volna vissza mennybe Krisztus és foglalta el a trónt. Én a Bibliában azt olvastam (és ez van az eredetiben is), hogy Krisztus 3 nappal azután, hogy megfeszítették, feltámadt és megjelent a tanítványainak és azután fel ment a mennybe. (Apostolok cselekedetei 1:9) Ez semmiképpen sem lehetett az 1900-as években, mivel akkor mindenki elismerné Istent, ugyanis, Isten az emberek szeme LÁTTÁRA emelkedett fel a mennybe. :) Szóval, én arra lennék itt kiváncs, hogy ezt TI, hogy tudtátok egyáltalán az írásokból ilyen pontosan meghatározni, és elhinni. :) Én a Bibliát olvasom, mivel az az Igaz, úgyhogy, azt kérném tőletek, hogy ti mutassatok rá arra a dologra nekem, ami alapján EZT a dolgot ki lehet következtetni. DE! a legjobban annak örülnék, hogy nem csak következtetés legyen rá, hanem teljességgel írja le a Biblia ezt. Mégegy valami...Isten szava igen erős, és végtelen hatalmú. Szeretném, ha próbálnátok meg hazudni, mert én úgyis az írást helyezem előtérbe, ÉN ott fogok keresni, és valószínüleg onnan is fogok idézni verseket arra, hogy a Ti állításotokat megcáfoljam, vagy hogy alátámasszam. Nem bírát akarok játszani, mert nem ÉN vagyok a Bíró! De, a Szent Szellem sok mindenre rámutat. :) A Kérdés NEM provokatív, szóval ne úgy nézzétek, hogy az! Kérlek titeket arra is, hogy a Tiszteletet adjátok meg a másiknak, mindenkitől elfogadom a választ addig, míg normálisan adja meg azt. Köszönöm!

2016. aug. 21. 13:54
1 2 3 4 5
 41/41 szp72 ***** válasza:
Jehova tanúi annyi mindent értelmeznek jelképesen. Nem értem, hogy miért pont a hét évet kell szó szerint venni persze 360-nal megszorozva.
2016. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!