Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, honnan...

Kedves Jehova tanúi, honnan veszitek a dátumokat?

Figyelt kérdés
Régóta foglalkoztat ez a kérdés, és valahányszor feltettem ezt egy Jehova Tanújának, folyton kitért a válasz alól. Remélem, ez most nem így lesz. :) Elmondom, hogy mért kételkedem ebben a dologban: A Bibliában írva van, hogy az írás teljességgel Istentől ihletett, így az Igaz (2 Timóteus 3:16)! Az pedig, hogy igaz onnan lehet tudni, hogy: "Isten nem ember, hogy hazudjék vagy nem embernek fia, hogy megváltozzék" (4Mózes 23:19). Én a Bibliában nem olvastam olyat, hogy az 1900-as években tért volna vissza mennybe Krisztus és foglalta el a trónt. Én a Bibliában azt olvastam (és ez van az eredetiben is), hogy Krisztus 3 nappal azután, hogy megfeszítették, feltámadt és megjelent a tanítványainak és azután fel ment a mennybe. (Apostolok cselekedetei 1:9) Ez semmiképpen sem lehetett az 1900-as években, mivel akkor mindenki elismerné Istent, ugyanis, Isten az emberek szeme LÁTTÁRA emelkedett fel a mennybe. :) Szóval, én arra lennék itt kiváncs, hogy ezt TI, hogy tudtátok egyáltalán az írásokból ilyen pontosan meghatározni, és elhinni. :) Én a Bibliát olvasom, mivel az az Igaz, úgyhogy, azt kérném tőletek, hogy ti mutassatok rá arra a dologra nekem, ami alapján EZT a dolgot ki lehet következtetni. DE! a legjobban annak örülnék, hogy nem csak következtetés legyen rá, hanem teljességgel írja le a Biblia ezt. Mégegy valami...Isten szava igen erős, és végtelen hatalmú. Szeretném, ha próbálnátok meg hazudni, mert én úgyis az írást helyezem előtérbe, ÉN ott fogok keresni, és valószínüleg onnan is fogok idézni verseket arra, hogy a Ti állításotokat megcáfoljam, vagy hogy alátámasszam. Nem bírát akarok játszani, mert nem ÉN vagyok a Bíró! De, a Szent Szellem sok mindenre rámutat. :) A Kérdés NEM provokatív, szóval ne úgy nézzétek, hogy az! Kérlek titeket arra is, hogy a Tiszteletet adjátok meg a másiknak, mindenkitől elfogadom a választ addig, míg normálisan adja meg azt. Köszönöm!

2016. aug. 21. 13:54
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
Ha így volna, akkor sok prófécia hazugság lenne, többek között a pogányok meghatározott ideje is,
2016. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

"Ha így volna, akkor sok prófécia hazugság lenne, többek között a pogányok meghatározott ideje is,"


->Nem a prófécia a hazugság, hanem a ti értelmezésetek a téves nem csak egyháztörténeti, de teológiai szempontból is. Lényegében az egész Őrtorony tanítás úgy hamis, ahogy van. Erre már sokszor rámutattunk itt is, és máshol is sok cikk van erről.


Dante

2016. aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
Szerintetek a tanúk (mondjuk ez a 26-os) tudják ilyenkor, hogy nem válaszoltak a kérdésre tulajdonképpen és egyszerűen nem érdekli őket, vagy fel se tűnik nekik?
2016. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

"A Biblia a Fő "tankönyv", és nem az Őrtorony, ahogy többször írtam is, ez a folyó írat pedig, a Biblia alapján készül.

De forduljunk a Bibliához segítségért, most is.

(Héberek 10:12, 13) 12 Ez az ember viszont e g y áldozatot ajánlott fel a bűnökért mindenkorra, és leült az Isten jobbjához, 13 és attól fogva vár, míg oda nem helyezik ellenségeit zsámolyul a lábának.

Eme versből is félre érthetetlenül olvasható, hogy a visszatérésekor, nem kapta meg azonnal a lehetőséget a királyságának megkezdésére.

Istennek van idő terve, mert a próféciái sem egyszerre teljesednek be.

S akkor lehet igazán megtudni, amikor a prófécia beteljesedik."



Valóban kedves Válaszoló, ennél félre érthetetlenebbül nem is lehetne leírni azt, hogy Jézus Krisztus lábai alá veti az Atya az ellenségeit. Ezzel nem is tudnék vitatkozni, és nem is akarok. De ez nem válasz a kérdésemre! :) Én azt akartam megtudni, hogy honnan vettétek az 1914-es dátumot. Ez nem támasztotta alá azt amire én kíváncsi voltam, itt csak arra vár az Úr Jézus, hogy az ellenségei a lábai előtt térdeljenek. :)



"Dániellel leíratja, hogy lesz egy időszak, amikor Isten nem választ magának Földi képviseletet, s ezt a pogányok meghatározott idejének nevezi./más fordítás szerint:nemzetek meghatározott ideje/

Az utolsó Isten által választott vagy felkent király Sedékiás volt, akit Babilonba hurcoltak fogságba, ott is halt meg.

S bár Jézus eljött és elkezdte a feladatát végre hajtani az első században, de az nem Isten királyságának a kezdete a földön, hanem a választottak begyűjtésének kezdete, a különböző Nemzetek uralkodásának ideje alatt."



Itt nem igazán értem, hogy mire is gondolsz. Jézus mikor eljött a Földre, azért jött el, hogy megmenekülhessünk, és Isten megalázta magát azzal, hogy szolgálni jött nem azért, hogy Őt szolgáják, ahogy ezt (Máté evangéliuma 20:29), csak annyit szeretnék, hogy mutass rá erre a versre, mert így most fejből nem tudom besaccolni, hogy ez hol is volt. :) Nem kötözködés képp csak kíváncsi vagyok rá. :)



"Mivel Jézus királysága nem Földi, hanem égi, ezért nem is lesz Földi uralom azon a módon, ahogy némelyek gondolják, és nem is alkotják a választottak az emberi hatalmak alatt részét semmilyen politikai, vagy világi megnyilvánulásnak, mert a Királyságnak Jézus a királya, vagy is Jézus, és nem egy ember a Földön."



Mivel úgy vélem, hogy itt arra próbálsz meg célozni, hogy a földön semmiféle uralom sem lesz, így azt kell mondjam, hazudsz, vagy az hazudik neked, akitől ezt hallottad. :) Ugyanis, a Biblia erről máshogy vélekedik a Jelenések könyve 20:4-6, ahol arról ír, hogy az Úr Krisztussal fogunk uralkodni 1000 évig! :) Isten lesz a Úr efelől semmi kétségem, de nekünk embereknek, az lesz a legnagyobb dicsőség, hogy Istennel együtt uralkodhatunk 1000 teljes éven át az új földön. :)


"(1Mózes 49:10) 10 Nem kerül el Júdától a jogar, sem a vezéri pálca térdei közül, míg el nem jön Siló; és a népek neki engedelmeskednek. "Siló" azt jelenti: akié a jog. S erre egy valakinek lesz joga és az Jézus, Ő "siló" A pogányok/nemzetek/ ideje alatt nem is volt felkent királya Istennek. Dániel a próféciájában leírja, hogy egy nagy Fát kivágnak, és lebilincselik. Vagy is az Uralkodási jog megszakad, amíg eltelik a Hét esztendő. Ebből a próféciából kiszámítható, hogy Az utolsó király, illetve Jeruzsálem elpusztítása felőli szózattól, 2520 év telik el, és akkor a jogos király elfoglalja a Trónját, és megkezdi a nemzetek között, vagy is az ellenségei között az uralkodást. "



Nem értem, mért szakadna meg? Isten olyan, hogy megváltoztatja a döntését? Tehát, Isten embernek fia, hogy megváltozzék? Mert ha igen, akkor hazudik a Biblia abban, hogy: "Isten nem ember, hogy hazudjon, vagy embernek fia hogy megváltozzék" (4Mózes 23:19). Nem értem, hogy mért akarná elfoglalni a trónt mikor már az övé az? Erről ír Zsidókhoz írt levél 1:8 is, ahol kiderül, hogy a Fiú trónja már megvan, és mindörökké megáll. Nem értem, hogy ebből hogy jött ez ki, tehát, értem, hogy Isten az akié a jog az uralkodásra, ez tiszta, ezzel nincs is semmi bajom, tehát semmi angyalna sem embernek nincs joga ahoz, csak Istennek és az Úr Jézusnak, az Ő Fiának van erre joga. De azt nem értem, hogy erre, hogy jöttetek rá, azt ki lehet számolni, hogy a hét évhét az 70x7 az 490 év ezt ki lehet számítani, de ezt nem tudom, hogy hogyan kéne neki álni is. mi a kezdet és mi a vég? A kezdet, ha jól értem Jézus eljövetele a vége meg az, hogy amikor eljön a 7 év nyomorúság? Mert akkor, az megint rossz számítás mert az már megint csak nem 1914 hanem több mint 2016. Tegyük fel, Jézus eljött 582 hozzá teszem a hét év kezdetét, amit senki nem tudhat mikor kezdődik ahogy az apostolok cselekedetei 1 is mondja, nem a mi dolgunk tudni az időt vagy az alkalmat. csak tegyük fel 20 év múlva lesz, akkor az ugye 2036 nem de az még mindig csak 1454 év. Nem 2520! Tehát én ezt nem igazán értem még mindig. :)

2016. aug. 21. 20:48
 15/41 anonim ***** válasza:
0%

"ezer évig fogunk uralkodni"


Az idézett vers azokra vonatkozik akiket Jehova választ ki, hogy királyok és papok legyenek a Fiával, de nem a Földről, hanem az égből fogja irányítani.

Még Jézus sem döntheti el, kik lesznek ezek a kiválasztottak.

(Máté 20:23) . . .„A poharamat kiisszátok ugyan, de a jobb, illetve bal kezemhez való leülést nem az én dolgom megadni, hanem azokat illeti az, akiknek elkészítette az én Atyám.”


Jehova hozza a döntést ez ügyben nem Jézus.

S ezek a személyek korlátozott számúak, a jelenések könyvében 144.000 ilyen személy lehet, a Többiek az eredeti szándék szerint maradnak a Földön.

2016. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
0%

Amikor a látomás Nabukodonozoron teljesedett, a „hét idő” hét évet jelentett. Ez alatt az idő alatt a király őrült volt, a lycanthropia tünetei mutatkoztak rajta. Felhagyott az uralkodással, és füvet evett, mint a mező vadjai (Dá 4:31–36). Érdekes megjegyezni, hogy a Biblia néhány helyen a világuralmon lévő pogány nemzeteket olyan vadállatokkal ábrázolja, amelyek szembehelyezkednek Isten szent népével és ’a fejedelmek Fejedelmével’

az „idő” kifejezés (az arámi ʽid·dánʹ szóból ered), abban az értelemben, ahogyan Dániel próféciája használja, azt jelenti, hogy ’évek’. (Lásd: KBL. 1106. o.; BDB. 1105. o.; E. Vogt [szerk.]: Lexicon Linguae Aramaicae Veteris Testamenti. Róma, 1971, 124. o.)

A Biblia szerint egy év 360 napnak felel meg, hiszen a Jelenések 12:6, 14-ben három és fél idő „ezerkétszázhatvan” napnak felel meg. (Vö. még: Je 11:2, 3.) E szerint a számítás szerint a „hét idő” 2520 nappal egyenlő.

Vagyis ez alapján a „hét idő” 2520 évet tesz ki.


Érdekes, hogy már Russel előtt már 1823-ban John A. Brown publikált egy munkát Londonban (Anglia), amelyben kiszámolta, hogy a Dániel 4. fejezetében említett „hét idő” 2520 évig tart. De ő nem ismerte fel egyértelműen, hogy ez a prófétai időszak mely dátummal kezdődött, illetve mikor ér véget. Ugyanakkor kapcsolatba hozta ezt a „hét időt” a Lukács 21:24-ben említett pogányok idejével.

1844-ben E. B. Elliott brit lelkész volt az, aki felhívta a figyelmet 1914-re mint lehetséges dátumra, amikor véget ér a Dániel könyvében említett „hét idő”

A londoni Robert Seeley 1849-ben hasonlóan vélekedett a dologról. Nem később, mint 1870-ben Joseph Seiss és társai Philadelphiában (Pennsylvania) kinyomtattak és megjelentettek egy kiadványt, amelyben közzétettek számításokat; ezek 1914-re mutattak mint jelentőségteljes dátumra

2016. aug. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
0%

Ez hasonlít a Jézus megjelenésére vonatkozó várakozással.


sokan amikor közeledett a hetvenedik évhét (i. sz. 29—36) erre az időszakra várták, és ma már tudjuk, hogy a messiás 29-ben keresztelkedett meg, és akkor is számolták a Rabbik. -ezért tudták Kb az időt.


Ámde megjelenésének módja mindkét esetben eltért attól, amire számítottak. A Zsidók más messiást vártak, a mostani gondolkodás szerint sem úgy várják ahogy írva van.

Ennek a próféciának a fő beteljesedése Júda királyságának elpusztításával kezdődött, amely esemény a bibliai bizonyíték alapján i. e. 607 októberében ment végbe. A Jelenések 12:6, 14 rávilágít, hogy a három és fél idő 1260 napot tesz ki, tehát ennek kétszeresének, a hét időnek 2520 napnak kell lennie.

Egy-egy napot” számítva „egy-egy évért”, 2520 év felel meg a ’hét időnek’

Az abban az évben kitört első világháború jelezte ’a gyötrő fájások kezdetét’, melyek azóta is sújtják az emberiséget. 1914 óta igen figyelemreméltó módon erősítették meg az események ezen a vérrel beszennyezett földön, hogy azzal az esztendővel kezdődik Jézus jelenlétének a ’napja’! (Máté 24:3–14).


Érdekes, hogy az 1917-es esztendő vége felé, abban az esztendőben, amikor a modernkori újjáépített Jeruzsálemet a brit csapatok az első világháborúban elfoglalták, Anglia nyolc legnevesebb lelkésze ült össze Londonban, és hét pontból álló kiáltványt tett közzé, amelyben a többi között az alábbiakat jelentették ki:

„ELŐSZÖR. Hogy a jelenlegi válság a pogányok idejének végét jelzi. . . .


„NEGYEDSZER. Hogy Izrael hitetlenségben tér vissza saját országába, és azután megtér Krisztus megjelenésekor, amely Izrael érdekében történik.


„ÖTÖDSZÖR. Hogy minden újjáépítésre vonatkozó emberi terv az Úr második eljövetelének járuléka, mivel minden nemzet alá lesz rendelve az ő uralmának. . . .


„HETEDSZER. Hogy az ebben a kijelentésben megtestesülő igazságok a legnagyobb gyakorlati értékkel bírnak a keresztény jelleg és tevékenység meghatározásában, tekintettel a pillanatnyi égető problémákra.”


ezért az akkori papság is érezte hogy történik valami....

2016. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Ez nem Örtorony!!!

A 70 hét prófécia - A Messiás eljövetelének dátuma

Krisztus-keresztje Messiás prófécia húsvét

A messiási próféciákból több mint 300 van. Ez a lenyűgöző prófécia, amelyet "Hetven hét prófécia" néven szoktak nevezni, kb 500 évvel előre megjövendölte a pontos idejét (év, hó, nap) annak, amikor Jézus Krisztus királyként bevonul Jeruzsálembe, majd keresztre feszítik.

Nabukodonozor babiloni király fogságban tartotta a zsidó népet. Nabukodonozor zsidókat deportáltatott Babilóniába. A zsidók 70 évet töltöttek fogságban.

Dániel ez idő alatt, kb Kr.e. 535-ben prófétálta a következőket:

Dániel próféciája

Dán. 9.25-26 "Tudd meg azért és vedd eszedbe: A Jeruzsálem újraépíttetése felől való szózat keletkezésétől a Messiás-fejedelemig hét hét és hatvankét hét van és újra megépíttetnek az utczák és a kerítések, még pedig viszontagságos időkben. A hatvankét hét mulva pedig kiirtatik a Messiás és senkije sem lesz. És a várost és a szenthelyet elpusztítja a következő fejedelem népe; és vége lesz mintegy vízözön által, és végig tart a háború, elhatároztatott a pusztulás. "

A próféciából világosan látszik, hogy egy meghatározott idő múlva a Messiást (Felkentet) megölik, a város (Jeruzsálem) és a szenthely (A Templom) le lesz rombolva. Az egy jól ismert történelmi tény, hogy néhány évvel Krisztus keresztre feszítése után, 70-ben a rómaiak teljesen lerombolták Jeruzsálemet és a templomot. Tehát a Messiást Jeruzsálem és a templom lerombolása előtt ölik meg.

A zsidó v. bibliai időszámítás

Tudni kell, hogy a zsidó ill. a biblia időszámítás alapja a Hold járásához igazított naptár és az abban kitüntetett helyet elfoglaló ünnepnapok, amelyek nem csupán a mezőgazdasági munka fázisaival függenek össze, hanem a zsidó történelem üdvtörténetileg is meghatározó jelentőségű eseményeire emlékeztetnek.

Manapság használatos időszámításunkhoz képest további eltérést jelent az, hogy a Biblia 30 napos holdhónapokkal és 360 napos holdévekkel számol.

Az Ószövetségben a hónapok újhold napján kezdődtek, amelyet a papok kürtzengéssel jeleztek. Márpedig az újhold - egy fél nappal fölfelé kerekítve - harmincnaponként áll be.

A Jelenések könyvében ugyanazon időszakot hol 42 hónapnak, hol 1260 napnak olvassuk, ami azt jelenti, hogy 30 napos hónappal számolhatunk:

Jel. 11.2-3 "De a tornáczot, a mely a templomon kívül van, kihagyd, és azt meg ne mérd; mert a pogányoknak adatott, és a szent várost tapodják negyvenkét hónapig. És adom az én két tanúbizonyságomnak, hogy prófétáljanak, gyászruhákba öltözve, ezer kétszáz hatvan napig. "

A próféták e sajátos hetes számrendszerben számolták az időt, amit az is mutat, hogy a Jelenések fent említett időszakait egy helyütt "időnek, időknek és az idő felének" is nevezi, amely 1+2+0,5 = 3,5 évet jelent. Ez viszont pontosan fele a hétéves ciklusnak.

(Az özönvízről szóló beszámolóban azt találjuk, hogy Isten Igéje öt hónapról beszél (a második hónap 17. napjától a hetedik hónap 17. napjáig), ez 150 nap (1Móz 7,11.24; 8,4). Később azt látjuk, hogy egy „gyászhónap" mindig 30 napból állt (4Móz 20,29; 5Móz 21,13; 34,8)).

Nézzük meg úrja Dániel próféciáját:

Dán. 9.25-26 "Tudd meg azért és vedd eszedbe: A Jeruzsálem újraépíttetése felől való szózat keletkezésétől a Messiás-fejedelemig hét hét és hatvankét hét van és újra megépíttetnek az utczák és a kerítések, még pedig viszontagságos időkben. A hatvankét hét mulva pedig kiirtatik a Messiás és senkije sem lesz. És a várost és a szenthelyet elpusztítja a következő fejedelem népe; és vége lesz mintegy vízözön által, és végig tart a háború, elhatároztatott a pusztulás. "

A Dán. 9.26-ben használt szó a hét-re a "heptah" és nem a "sabua".

A "sabua" = 7 darabot jelent (nem ez van használva itt)

A "heptah" = sorozata a heteknek

Tehát a "hét hét és hatvankét hét" jelentése 7+62 darab 7-holdéves periódust jelent jelent.


Dániel próféciája szerint a Jeruzsálem újjáépítésére kiadott királyi rendelet kiadásától számítva a Messiás haláláig 7 + 62 = 69 "hét" fog eltelni.

Dániel itt az előbb már említett prófétai évhetekben számol (1 db prófétai "hét" = 7x360 nap = 2520 nap = kb 6.899 naptári év.

Mivel 1 csillagászati év pontosan 365 nap, 5 óra, 48 perc, 45.975 másodperc, azaz kb 365.24219879 nap,

ezért a prófécia szerint a rendelet kiadásától a Messiás megöléséig 69 x 7 x 360 nap = 173880 nap = 173880 / 365.24219879 év = 476.067662981 csillagászati év van hátra.

Artaxerxes király rendelete Jeruzsálem újraépíttetéséről

Történelemi tény, hogy Jeruzsálem újjáépítésére I. Artaxerxes Longimanus perzsa király (uralkodott Kr.e. 465-424) adta ki az engedélyt.

Továbbá a Bibliából tudjuk, Nehemiás könyve 2. fejezete szerint, hogy Artaxerxes az uralkodása 20. évében, a Nisszan hónap elején adta ki.

Neh. 2.1-5 "És lőn a Niszán nevű hóban, Artaxerxes királynak huszadik esztendejében, bor vala ő előtte és én fölvevém a bort, adám a királynak; azelőtt pedig nem voltam szomorú ő előtte. És monda nékem a király: Miért szomorú a te orczád, holott te beteg nem vagy? Nem egyéb ez, hanem szívednek szomorúsága! És felette igen megfélemlém. Akkor mondék a királynak: Örökké éljen a király! Miért nem volna szomorú az én orczám, hiszen a város, az én atyáim sírjainak helye, pusztán hever és kapui megemésztettek tűzben?! És monda nékem a király: Mi az, a mit kívánsz? És könyörgék a menny Istenéhez. És mondék a királynak: Ha tetszik a királynak és ha kedves előtted a te szolgád, azt kérem, hogy bocsáss el engem Júdába, atyáim sírjainak városába, hogy megépítsem *azt! "

A rendeletet tehát Artaxerxes Kr.e. 465 + 19 = Kr.e. 444 adta ki a Nisszan hónapban.

(Azért +19, mert Kr.e 465-ben az uralkodásának az 1. éve van, nem pedig a 0-dik)

A történelem és Dániel próféciája szerint Kr.e. 444 + 69 x 7 x 360 / 365.24219879 év + 1 év = Kr.u. 33-ban kell a Messiás meghalni!

(A +1 év azért kell, mert Kr.e.1 után rögtön Kr.u. 1 jön, nem pedig a 0-dik év)


Tibériusz császár, Keresztelő János és Jézus

A messiás halála az Újszövetség szerint is Kr.u. 33. Nézzük meg!

Lk. 3.1-3 "Tibérius császár uralkodásának tizenötödik esztendejében pedig, mikor Júdeában Ponczius Pilátus volt a helytartó, és Galileának negyedes fejedelme Heródes, Iturea és Trakhónitis tartományának pedig negyedes fejedelme az ő testvére Filep, Abiléné negyedes fejedelme meg Lisániás, Annás és Kajafás főpapsága alatt, lőn az Úrnak szava Jánoshoz, a Zakariás fiához, a pusztában, És méne a Jordán mellett lévő minden tartományba prédikálván a megtérés keresztségét a bűnöknek bocsánatjára; "

A Történelem könyv szerint Tibérius Kr.u. 14-ben kezdett uralkodni. Keresztelő János tehát Kr.u. 28 vagy 29-ben kezdett tevékenykedni.

(Azért lehet Kr.u.29, mert ha Tibérius Kr.u. 14-ben pl május-ban kezdett el uralkodni, akkor uralkodásának 15. éve Kr.u. 28 május-tól Kr.u. 29-áprilisig tart)

Jézus Krisztus nem sokkal Keresztelő János színrelépése után kezdte el nyilvános szolgálatát. Jézus szolgálata kb 3.5 évig tartott, tehát ha 29-ben kezdte, a második félévben, akkor a 3 és fél év miatt Kr.u. 33-ban ért véget Jézus szolgálata, és ez az év lesz a halálának az éve.


A Messiás halálának napra pontos megjövendölése

A pontos hónap és nap kiszámításához pedig nézzük meg hogy Artaxerxész a rendeletét a Niszan hónap -ban adta ki:

Neh. 2.1 "És lőn a Niszán nevű hóban, Artaxerxes királynak huszadik esztendejében, bor vala ő előtte és én fölvevém a bort, adám a királynak....

A Niszan egy holdhónap a héber naptárban. Nisszan a mi naptárunk március és április közé esik, méghozzá a telihold éjszakája utáni első nappal kezdődik. A csillagászati naptárak azt mutatják, hogy Nissan 1-e az Kr.e. 444 évben március 5-re esett.

Tehát Artaxerxes király rendeletének kiadása Kr.e. 444. évben március 5.


A zsidók a húsvétot Nisszan hónap 14-én ünnepelték, Krisztus ezen a napon lett keresztre feszítve.

Jn. 19.14 "Vala pedig a husvét péntekje; és mintegy hat óra. És monda a zsidóknak: Ímhol a ti királyotok!"

Csillagászok szerint ez a nap március 30-ra esett Kr.u. 33-ban.

Tehát Krisztus keresztrefeszítése: Kr.u. 33. március 30. reggel 06:00 óra.

Ezek után nézzük meg Dániel próféciáját hogy mit mond e két időpont távolságáról!

Egy csillagászati év pontosan 365 nap, 5 óra, 48 perc, 45.975 másodperc. Ez kb 365.24219879 nap.

Tegyük fel, hogy Artaxerxész a rendeletét az adott napon délután 13:00 órakor adta ki. Ezt nem tudjuk, de reális lehet.

Ekkor számoljunk:

Kr.e 444. március 5. 13:00 óra + 69 x 7 x 360 / 365.24219879 + 1 év = Kr.u. 33. március 30. reggel 06:00 óra.

Mert 69 x 7 x 360 / 365.24219879 év = 476.067662981 év = 476 év + 24 nap + kb 17 óra.

0.067662981 év = 24.7133759 nap, 0.7133759 nap az kb 17 óra.

A +1 év azért kell, mert Kr.e.1 után rögtön Kr.u. 1 jön, nem pedig a 0-dik év.

Dániel próféciája tehát napra, és szinte órára pontos!


Jézus Krisztus kereszthalálának napját Dániel próféta pontosan megjövendölte.

2016. aug. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

"Az idézett vers azokra vonatkozik akiket Jehova választ ki, hogy királyok és papok legyenek a Fiával, de nem a Földről, hanem az égből fogja irányítani.

Még Jézus sem döntheti el, kik lesznek ezek a kiválasztottak.

(Máté 20:23) . . .„A poharamat kiisszátok ugyan, de a jobb, illetve bal kezemhez való leülést nem az én dolgom megadni, hanem azokat illeti az, akiknek elkészítette az én Atyám.” Jehova hozza a döntést ez ügyben nem Jézus.

S ezek a személyek korlátozott számúak, a jelenések könyvében 144.000 ilyen személy lehet, a Többiek az eredeti szándék szerint maradnak a Földön.



Csupán erre a részre szeretnék válaszolni, Máté evangéliuma 20:23-ban az van írva valóban, amit te írsz, csakhogy itt a arról ír, hogy nem ihatják ki a poharát, ugyan is, nem tökéletesek ez az egyik. A másik az, hogy ha kiis isszák, nem azok fognak jobbján vagy balján állni, mert már megvannak rég azok az emberek. Nem biztos, de én így vélem, ezek Mózes és Illés lesz, mivel ők jelentek meg neki többször is. Mint mondtam, nem biztos, hogy ez így van, de az írás erre enged következtetni. A másik még ennél is rosszabb lábakon áll az az, hogy a 144.000 ember, amit ti erőszeretettel szerettek átértelmezni. A 144.000 valóban kiválasztott, de ezek Zsidók, ahogyan ezt a Jelenések könyve 7:4 is, 12 Zsidó törzs 12.000 megpecsételt. Ezek semmi képpen sem az elhivatottak! Az elhivatottak, azok akiket a Biblia úgy hív, hogy Gyülekezet/Isten Gyülekezete, a 144.000 is keresztény csak ők a Zsidók keresztények. :) Sajnálom, de nem hiszek neked, és nem is fogok soha sem, Istennek van Gyülekezete, akik hiszik a Biblia TELJES igazát! A többi részre csak azért nem válaszolok, mert érdemtelen, a választ megkaptam végülis, rájöttem, hogy teljesen félre értelmezitek az írásokat. Isten, azt mondja Ő nem hazudik, és mindenről feljegyzés került ami fontos a Bibliában, arról viszont valóban nem került feljegyzés amiről ti beszéltek, nem lehet ilyet kikövetkeztetni, én úgy vélem, hogy ti az Őrtornyot helyezitek előtérbe, ahogyan ezt Charles Taze Russell is megmondta, aki ez előtt Mormon illetve az Ezótéria, és a Adventista vallást is, igen jól ismerte, ahogyan erről több feljegyzés is készült, mivel ő Adventista volt előzőleg. :) Ne haragudj, de nem tudok olyan ember szavának hinni, aki csak azért vált ki egy gyülekezetből mert nem értett egyett és helyette a saját hitét kezdte rá erőltetni az emberekre (Igen, erőltetik a Jehova tanúi azt, hogy mindenki Jehova tanúja legyen). Még annyit, hogy Isten Szeret téged, és meg halt érted a kereszten, helyetted itta ki a halálpoharát, hogy neked ne kelljen. Fogadd el, az Ő áldozatát és térj meg. Köszönöm a válaszaitokat, Békesség neked! :)

2016. aug. 22. 00:45
 20/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Keresztény testvéreknek is a válaszokat. :)
2016. aug. 22. 00:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!