Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találtam itt egy érdekes...

Találtam itt egy érdekes megközelítést egy igével kapcsolatban (Gal.6:17), Jehova tanúi mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ti elég jártasok vagytok a Bibliában,sőt egy modern forditásotok is van.

Hogyan magyarázzátok meg a Gal.6:17 et az UVF-ből?



2016. aug. 22. 16:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Majd ha végre az emberek rájönnek, hogy attól mert ők nem ismernek valakit, attól az még él és nagyon sokan ismerik és kapcsolatban vannak vele, majd talán elkezdődhet a lelki fejlődés.
2016. aug. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Zitus te teljesen más irányba tereled el a beszélgetést.

Miért nem lehet legalább egyszer a kérdésre koncentrálni?

Áááh mindegy tényleg nincs értelme...

2016. aug. 22. 20:15
 13/22 anonim ***** válasza:
21%
Mert nem is érti amit kérdezel. A Bibliát se nagyon ismeri, nagyon sokszor bizonyította.
2016. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

"Ha majd az emberek végre rájönnnek, hogy a biblia egy szimbólumkönyv, mejben maga Jézus személye is kétséges, majd akkornelkezdődhet az emberek lelki fejlődése"


Jogos. Másrészt, amikor az emberek végre rájönnek arra, hogy a Biblia egy tanító céllal megalkotott mesekönyv, mely tele van logikai buktatókkal, akkor elkezdődhet az emberek ÉRTELMI fejlődése.

(És józan ítélőképessége).

2016. aug. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Majd ha végre az emberek rájönnek, hogy attól mert ők nem ismernek valakit, attól az még él és nagyon sokan ismerik és kapcsolatban vannak vele, majd talán elkezdődhet a lelki fejlődés."


Nem lehetsz kapcsolatba vele, hiszen nem tudod, hogy létezik. Maximum erőszakosan bemeséled magadnak, hogy létezik. Ezzel önmagadnak bizonyítva azt, hogy van hited és példamutató hívő vagy a vallási körödben.

2016. aug. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

#15

Ismered a szomszédomat? Hülye példa tudom. De attól hogy tagadod a létezését, én még ismerem és létezik. Hidd el, Isten létezik, csak te nem tapasztaltad meg. De a nem tudás nem tesz valótlanná valós dolgot.

2016. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A szomszédod létezését (illetve a nem létezését, abban az esetben ha már meghalt) lehet bizonyítani. Isten nem létezik, mert egy ember által kitalált valami. Ebből kifolyólag nem lehet kapcsolatba kerülni vele. Elmélkedni lehet róla, de az már teljesen más dolog.
2016. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Sajnos nem fogod felfogni, hogy emberek százai, ezrei léptek Vele kapcsolatba, ahogy én is, függetlenül attól, hogy mit hiszel, vagy mivel magyarázod. Ezt elhiszed, elhiszed, ha nem, nem. Ez már a Te dolgod. Ha nem hiszed, hogy létezik, ezáltal nem is kéred meg, hogy szóljon hozzád, akkor nem teszed meg. Ez olyan, mint a lottó nyeremény. Nagyon vágyom arra, hogy megnyerjem, de mivel nem adtam fel a héten sem, így nem fogom megnyerni, az biztos. Lehet, hogy kinyilvánítja neked Magát anélkül is, hogy megkérnéd, ezt nem tudhatom, de ha nem kéred, akkor ne kérd, ehhez sincs semmi közöm.
2016. aug. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem kell kapcsolatba lépni senkivel, hiszen isten nem egy rajtunk kívül álló entitás aki a felhők fölött néz minket egy 90 éves apóka formájába! Mi magunk vagyunk az Istenek, az által, hogy Isten a maga lelkéből adott nékünk! Igy persze, hogy sokan kapcsolatba lépnek vele, hiszen fizikailag el sem tudod magad különíteni tőle, hiszen isten lelke éltet! Isten mint teremtő megteremtette a vilgegyetemet, benne az érzékelhető anyagi valóságot önmagábol, így minden mi körülöttünk anyagi formában létezik, az maga Isten, mint ahogy te magad is az vagy az élő lélek által! Ha te boldog vagy, pusztán azért vagy boldog, mert te mint teremtő megteremted a hozzá szükséges feltételeket, tehát képes vagy élni a teremtő képességeddel. És ha doldogtalan vagy, ugyan ugy megteremted magadnak a doldogtalansághoz szükséges feltételeket, hiszen isten teremtő ereje éltet bennünket. Igy jó és rosz csak a számunkra megtapasztalható valóságban létezik. Megint telefonrol irtam bocsi... 😂
2016. aug. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


A görögben: Τοῦ λοιποῦ κόπους μοι μηδεὶς παρεχέτω ἐγὼ γὰρ τὰ στίγματα τοῦ Ἰησοῦ ἐν τῷ σώματί μου βαστάζω.


Szó szerint: Egyébként fáradtságokat nekem senki ne okozzon, én ugyanis Jézus jegyeit hordozom az én testemben.


Tényleg megdöbbentő az ÚVF, elképzelni sem tudom honnan veszi a "rabszolgájának" szót.


Megnéztem 8 féle görög szövegvariánst, és egyikben sem szerepel a "rabszolgájának" kifejezés. A "Úr" (κυρίου) jelenik meg még a különböző - főképp bizánci -szövegvariációkban.


Lásd: [link]


Az angol nyelvű NWT egyébként zárójelbe teszi a szolga szót, de nem közöl magyarázatot hozzá...


Üdv. Péter

2016. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!