Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért mondanak...

Jehova tanúi miért mondanak ellent önmaguknak?

Figyelt kérdés

Az őrtorony tanítás szerint Jézus egy angyal, aki leszületett emberi testbe, hogy ő vegye el a bűneinket.

Egy kérdés alá viszont ezt írta egy tanú az angyalokkal kapcsolatban:

ezért is valótlan az, hogy az angyalokat fizikai testbe rakja hogy ide szülessenek.


????


2016. szept. 11. 16:52
1 2 3
 21/25 How Arrow ***** válasza:

Kedves kérdező

Jézusnak sok "megnevezése" van a bibliában, az ószövetségben meg az új-ban is.

Angyal megnevezés küldöttet jelent, abban az értelemben angyal hogy az Atya küldte.

Jó pásztornak is emliti az írás,megöletett bárány János igy is látta, Szőlőgazda, stb....

De mint lény maga- Fiu Isten

2016. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 How Arrow ***** válasza:

Zsolt 106:20 Felcserélték az ő dicsőségüket: ökörnek képével, amely füvet eszik.


Itt Istenröl van szó és többesszámba van emlitve.


Ha Isten dicsőségét felcseréljük a második parancs ellen vétkezünk.

Az Atyának az is a dicsősége hogy hárman

tesznek bizonyságot,teremtő,stb...

Jézusnak az is a dicsősége hogy Isten

és ha ezt lecseréljük teremtett angyallá idegen Istenné válik mint az öntöttborjú.

Hogy is hangzik a törvény?

2Móz 20:4 Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

SEMMI HASONLÓT AZOKHOZ AMELYEK FENN AZ ÉGBEN mint például az angyalok!

A SzentLélek dicsősége, hogy Jézus elküldte és

-esedezik érettünk Isten előtt Roma 8:26

-szíveket vizsgálja Roma 8:27

-bizonyságot tesz a mennyben 1János 5:7

-vigasztal Cselek 9:31

-Istennek mélységét vizsgálja 1Korin 2:10

stb....

A Szentlélek káromlás az mikor nem akarok tudomást venni rólla, se munkájárol se beszédéröl- ez a megbocsáthatatlan bűn.


Ha hiszek a Szentháromságba az még nem azt jelenti hogy megmenekültem.

De ha nem hiszek a Szentháromságban a második törvényel kell majd szembenézzek az ítéletkor.


Apcs 17:31 Mivelhogy rendelt egy napot, melyen megítéli majd a föld kerekségét igazságban egy férfiú által, kit arra rendelt; bizonyságot tévén mindenkinek, az által, hogy feltámasztá őt halottaiból.


Jak 2:12 Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint akiket a szabadság törvénye fog megítélni.

2016. szept. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 How Arrow ***** válasza:

Kedves opendoor és a többi tanuk.

Sok tanu ismerősöm van kedves rendes emberek hiszem hogy te is az vagy és a többiek is. "Tudakozzátok az írásokat ha ugy vannak é ezek" Ha valamit észrevesztek amit eddig nem akkor át kell rágni az egészet addig mig nem mond ellen az írásnak a hited.

Szép napot

2016. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 How Arrow ***** válasza:

"nem mond ellen az írásnak a hited.

Szép napot"


Javitás


nem mond ellent az írásnak a hitünk.


Szép napot

2016. szept. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Jó magam is láttam ezt, és megelőztél, ha te nem tetted volna fel ezt a kérdést, akkor én teszem. :D Szóval, köszönöm előjáróban. És most a jelenlévő Jehova Tanuinak: Az Ószövetségben, Lótnál 2 angyal is fizikai testben jelenik meg! Aztán, az már elég kínos szerintem, hogy Opendoor saját maga hülyeségét azzal támasztja alá, hogy nem űl hírtelen a gépnél, mikor nekem meg sok helyre tudott írni és pont neked nem. Szóval, lehet, hogy van abban valami, hogy gyüliben volt, de én a láttottak alapján cáfolnám. :) 3. Kedves Kérdező, Opendoor nekem sem, tudott igazán VÁLASZT írni, csak kitérő mondatokat írt, és a végén azzal zárta le a beszélgetést, hogy úgyse fogunk egyet érteni, vagy hogy Sajnálja, hogy nem értünk egyet. :D
2016. szept. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!