Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, mi a...

Kedves Jehova tanúi, mi a véleményetek erről a versről? A többi lent:

Figyelt kérdés
János evangéliuma 14:26: "De a segítő, a szent szellem, melyet az Atya küld majd az én nevemben, az mindenre megtanít titeket, és eszetekbe juttatja mindazt, amit mondtam nektek" és erről: "Amikor azonban megérkezik az, az igazság szelleme,+ bevezet titeket a teljes igazságba, mert nem önmagától indíttatva szól majd, hanem azt szólja, amit hall, és kijelenti nektek az eljövendő dolgokat." Kíváncsi volnék, hogy mi a véleményetek ezekről a versekről. Komoly kérdés és komoly válaszokat kérek tőletek. :)

2016. szept. 20. 20:35
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

"Mihály egyenlő Jézussal (ha ezek nem győznek meg, a te dolgod):

(Dániel 10:13) De a perzsa királyi birodalom fejedelme huszonegy napig szembeszállt velem, és MIHÁLY, AZ EGYIK ELÖLJÁRÓ FEJEDELEM jött a segítségemre; én pedig Perzsia királyainál maradtam.

(Dániel 10:21) De még elmondom neked, hogy mi van feljegyezve az igazság könyvében, és nincs senki sem, aki erős támaszom volna mindezekben, csak MIHÁLY, A TI FEJEDELMETEK. (Dániel 12:1) . . .És abban az időben FELÁLL MIHÁLY, A NAGY FEJEDELEM, Aki A Te Néped Fiaiért Áll. És olyan nyomorúságos idő lesz, amilyen egészen addig még nem volt, mióta nemzet létezik. Abban az időben a te néped megmenekül, mindenki, aki be van írva a könyvbe."



Éééértem, tehát, az alátámasztja azt, hogy Jézus Krisztus=Mihály, hogy Isten parancsára ide-oda megy egy angyal? ahaaam, ééérteeem. :D De az nem támaszt alá semmit, ha azt mondja a Biblia, hogy Jézus Krisztus magát egyszemélynek mondja az Atyával...hamár így a versekről beszélünk ezt a János evangéliuma 10:30-ban találod. :)


(1Tesszalonika 4:16) . . .mivel MAGA AZ ÚR LE FOG SZÁLLNI AZ ÉGBŐL PARANCSSZÓVAL, ARKANGYAL [arkhaggelú = főangyal, arkangyal] HANGJÁVAL és Isten trombitájával, s először feltámadnak, akik Krisztussal egységben halottak.



Ezt már millió alkalommal hallottam, és nem értem. Hogy lehet félre érteni azt, hogy Isten leszáll a mennyből aki mellett egy angyal fog szónokolni. De igaz, így ebben az értelemben, ahogyan te leírtad ide, valóban így lehet értelmezni, ezt nem vitatom. DE! Nézzük meg mivan az eredetiben: "Mert maga az Úr, Arkangyal hangjával(Szózatával, kiálltásával) és Isten trombitájával (harsonájával) fog leszállni az égből, és feltámadnak elsőként azok akik a Krisztusban meghaltak." És most értelmezzük: Maga az Úr fog leszállni a mennyből ezzel azt hiszem egyetértünk, Főangyal(Arkangyal) hangjával, kérdeznélek kedves "egy Tanú" a Fő angyalnak (vagy Arkangyalnak) nem lehet hangja? Ő megnémúlt? Az, hogy Fő angyal hangjával jön/száll le az égből az Úr az nem azt jelenti, hogy főangyal hangja van az Úrnak, hanem azt, hogy egy angyal fog trombitálni és kiálltani, hogy eljött a Királyok Királya a Krisztus! :) ugyanis, ha tovább olvasod a verset látni fogod, hogy És majd utánna mikor leszáll az ÚR akkor fognak feltámadni azok, akik Krisztusban meghaltak. Erre való vers vagy utalás, hogy kinek a nevére élednek fel a holtak az Ézsaiás 26-ban olvashatsz. :) Itt leírja, hogy a ÚR nevére fognak fel SERKENNI azok akik a porban alszanak. Aztán, Jézus azt mondja: "Én vagyok az ÚT, az IGAZSÁG, és az ÉLET, senki nem mehet az Atyához csakis ÉN általam." Jézus Istenségét, hogy Ő valóban AZ Isten verset ezeken a helyeken találsz: János evangliuma 1:1,14; Római levél 9:5; 1János 5:20; Római levél 14:11-12; 1János 2:22-25 viszont azt olvashatjuk, hogy aki tagadja a Fiút az tagadja az Atyát és ez fordítva. Tehát, csak ennyi vers van kedves "egy Tanú" arra, hogy Jézus igenis maga Isten vagyis a megváltó Krisztus. Földre jövetele előtt egy neve volt: vagyok, aki vagyok; Az EGY, Isten, Úr, a Seregek URA (NEM vezért írtam, hanem URAT az más!) és még sorolhatnám. Tehát, ez nem bizonyít megint csak semmit.



(Júdás 9) . . .PEDIG MIHÁLY, AZ ARKANGYAL [arkhaggelosz = főangyal, arkangyal], amikor nézeteltérése volt az Ördöggel, és Mózes testéről vitatkozott, nem mert becsmérlő kifejezésekkel ítélkezni felette, hanem így szólt: „Dorgáljon meg téged Jehova!”



Aham, tehát azzal bizonyítod, Mihály krisztusi (és ezzel azt is, hogy Ő maga Isten) mivoltát, hogy Mihály azt mondta a Sátánnak, hogy "dorgáljon meg téged az Úr". Aha... És akkor a kérdésem a következő, mért van az a Bibliában (még a tiédben is kedves "egy Tanú"), hogy Minden hatalom Jézusnak adatott mennyen és földön is egyaránt? Vagy, hogy Ővé lett az ítéletnek a joga is? és, hogy csak Isten ítéli el az embereket? Mert, ha csak Ő ítélhet Mihály, aki szerintetek Krisztus maga vagyis a megváltó, akinek MINDEN hatalom megadatott még az ítélet hozatala is, a Sátánt nem ítéli meg, hanem inkább azt, mondja, hogy dorgáljon meg téged az Úr (aki én vagyok nem mellesleg)?



"(Jelenések 1:17, 18) Mikor megláttam, a lába elé estem, mint egy halott. Ő pedig rám tette jobb kezét, és ezt mondta: „Ne félj! Én vagyok az Első és az Utolsó, 18 és az élő; és halottá lettem, de íme, örökkön-örökké élek, és NÁLAM VANNAK A HALÁL ÉS A HÁDESZ KULCSAI. (ez alatt a link alatt elismeri, hogy Jézusról van szó - És a pokol kapui sem fognak diadalmaskodni rajta! [link]



Értem már, ha már magadat sarokba szorítod, akkor már jöhet is a link, nemdebár? Nézzük csak meg ezt a verset kicsit jobban: „Mikor megláttam, a lába elé estem, mint egy halott. Ő pedig rám tette jobb kezét, és ezt mondta: Ne félj! Én vagyok az Első és az Utolsó" és itt álljunk is meg, nézzünk vissza picit, mit is ír a Biblia Jelenések 1:7-8: "Én vagyok az Alfa és az Omega (a kezdet és a vég), ezt mondja az ÚR (nálatok biztos Jehova van), az Isten, aki van, aki volt, és aki eljövendő, a Mindenható." Nos akkor, kérdezlek téged belehet-e bizonyítani ezzel a verssel, amit bemásoltál azt, hogy Mihály egyenlő Jézussal, mikor maga az ÚR mondja ezt saját magáról? :) a link nem igazán érdekel, nem a puszipajtásoddal beszélek, hanem VELED. NEKED írok és VELED vitázom még. :)



"(Jelenések 3:7) 7 A filadelfiai gyülekezet angyalának pedig írd meg: ezeket mondja A SZENT, AZ IGAZ, AKINÉL DÁVID KULCSA VAN, aki kinyit úgy, hogy azt senki be nem zárja, és bezár úgy, hogy azt senki ki nem nyitja: (3. A “Dávid kulcsa” a hatalom szimbólumaként van Jézusnál. - [link]



Erre az előző válaszom, épp úgy érvényes, ezzel nem bizonyítasz semmit, kár a szóért. :)



(Jelenések 9:1, 2) 9 És megfújta trombitáját az ötödik angyal. És láttam egy csillagot, mely az égből a földre hullott, és NEKI ADTÁK A MÉLYSÉG VERMÉNEK KULCSÁT. 2 És megnyitotta a mélység vermét, és a veremből füst szállt fel, mint egy nagy kemence füstje, és a verem füstjétől elsötétült a nap, és a levegő is. (itt Jézusról van szó akinél kulcs van: [link]



A Mélység kulcsa a Sátánnál van, ugyanis ő a lehullott csillag. :) az Hogy Jézus magát fényes csillagnak nevezi azt aláírom, de az azt jelent kedves "egy Tanú", hogy FÉNYES csillag, Isten arca is tündöklik illetve fénylik, nem utalhat ez is arra? Szerintem, DE! :)



(Jelenések 12:7) . . .És háború tört ki az égben: MIHÁLY ÉS ANGYALAI HARCRA KELTEK A SÁRKÁNY ELLEN, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt,


(Jelenések 20: 20) Majd láttam egy angyalt lejönni az égből a MÉLYSÉG KULCSÁVAL és egy nagy lánccal a kezében. 2 És MEGFOGTA A SÁRKÁNYT, az őskígyót, aki az Ördög és Sátán, és ezer évre megkötözte. 3 És a mélységbe vetette, BEZÁRTA ÉS LEPECSÉTELTE azt fölötte, hogy ne vezesse félre többé a nemzeteket, míg véget nem ér az ezer év. Ezek után el kell hogy oldozzák egy kis időre. (itt Jézusról van szó akinél kulcs van: [link]


(egy Tanú)



Nem, itt egy angyalról van szó, aki lekötözi a Sátánt ezer esztendőre. Komolyan, mért baj, az, ha nem Jézus egy angyal hanem MAGA Isten? Ez mért jelent számotokra, teljes felháborodást? Ti nem fogtok üdvözülni nem mi akik hisszük, hogy Jézus a Krisztus. :P

2016. szept. 23. 20:36
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Na barátom itt a bla-bla-bla. Én nem vitázok veled, arkangyal csak egy van, és az Őrtony kijelentések igenis helyesek, (2Kor 4:4) :)

Legyen a te hited szerint

(egy Tanú)

2016. szept. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

"Na barátom itt a bla-bla-bla. Én nem vitázok veled, arkangyal csak egy van, és az Őrtony kijelentések igenis helyesek, (2Kor 4:4) :)

Legyen a te hited szerint

(egy Tanú)"


Hm, hát az evangéliumnak jobban örültem volna, ha hitetlen lennék, bár a ti szemetekben én az is vagyok. :) Meg úgy mindenki más aki nem Jehova Tanúja. :\ Sajnálatos, hogy ti azt a vacak Őrtorony maszlagot olvassátok a Biblia helyett, egy jó helye van annak a füzetnek, begyújtós polcon. ;) És még te próbálsz a Bibliából bárkit is tanítani? Így ne, ha kérhetem! :) Az alá támaszt mindent, hogy arkANGYAL csak egy van? Sátánból is csak egy van, belőlem és belőled is csak egy van, akkor? Most mindenki maga Isten lehet? :) Szerintem, nem szerintem, én csak egy ember vagyok, Mihály, pedig csak egy ANGYAL, ahogy a titulusa is csak arkANGYAL avagy FŐ angyal. :) Az hogy a seregek VEZÉRE (VEZÉRT írtam nem URAT, a VEZÉR az teljesen más, mint az ÚR) irányítja az angyalokat az nem tesz semmit. :) Csak egy tábornok a Király hatalma alatt, aki vezeti a királyi sereget. :) Ez eddig tiszta? Lehet hogy bele taposok a lelkivilágodba, de NEM az Őrtorony még hazugságnak SEM megy el annyira lényegtelen a léte. Maximum csak arra jó, hogy elhitessétek az emberekkel a hazugságaitokat. ;)

2016. szept. 24. 12:51
 14/23 A kérdező kommentje:
Ja, és a "legyen a te hited szerint"-ra csak annyit, hogy: Ámen! Köszönöm a jó kívánságot. :)
2016. szept. 24. 12:55
 15/23 anonim ***** válasza:
Fura, hogy pont egy olyan igét linkelsz be, ami Krisztusról, mint Isten képmásáról beszél, hiszen csak akkor lehet az, csak akkor lehet hogy a Fiúra nézve az Atyát látjuk, ha mindenben teljesen megegyeznek, ha egyek. Ami máris cáfolja JT egy újabb tévtanítását, hogy a Fiú ne lenne Isten.
2016. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Nézd én nem vitázok. Ám nem tudok elmenni mellette, amilyen látszatigazságokat hordtok össze.

Jézus is és Jehova is a zsidó nemzetnek hiába érvelt ők elvetették mindkettőt. Viszont tudatukon kívül Sátánra jobban hallgattak. Hát én mit akarnék a világgal szemben, amikor Sátán e világ istene, és mellette álltok kiforgatva a tiszta szentírást. A Bibliának minden szava mögött értelem és mondanivaló van még egy vesszőnek is a mondatban.

(egy Tanú)

2016. szept. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

A "legyen a te hited szerint" ezzel nem azt akartam mondani, hogy igazad lenne hanem, ha eddig így hitted és nem akarod az igazi megtérést hát maradj ott magadnak ha úgy látod.

(egy Tanú)

2016. szept. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Mindenesetre a jó kívánságot megtartom, mivel én ezt úgy vettem, az a gáz, hogy kitalálni dolgokat nagyon jól tudtok, mese könyvnek pedig kiállítottátok az Őrtorony mizériát, és sajnos a Bibliából is azt csináltatok. :\ Ez itt még a baj... De nem baj, engem mondjuk hidegen hagy ha ennyire csőlátásotok van az Őrtorony mesekönyv miatt. :D Az, hogy Te mennyire nem szereted Krisztus illetve nem imádod Őt, az titeket Jehova Tanúit írja le. Szóval, nem az én problémám lesz ez. :) Én azt javaslom, térj meg (megtérés: elfogadod Krisztust megváltódnak és Istenednek) mert közel az idő. Bár kár volt ezt mondanom, mert ugyan ezt fogod te is mondani...mindegy egyszer TALÁN...TALÁN elgondolkodsz ezeken és megjön az eszed is. :)
2016. szept. 25. 09:26
 19/23 anonim ***** válasza:

"A Bibliának minden szava mögött értelem és mondanivaló van még egy vesszőnek is a mondatban."

Újabb furcsa elszólás, miközben épp ti szerettek úgy játszani a vesszőkkel és mondatok szétválasztásával, hogy megmásítsátok az eredeti szöveg jelentését.

A Róma 9:5 példája elég szemléletes.


Károli "A kiké az atyák, és a kik közül való test szerint a Krisztus, a ki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen."


King James "Whose are the fathers, and of whom as concerning the flesh Christ came, who is over all, God blessed for ever. Amen"


Luther "denen auch die Väter gehören, und aus denen Christus herkommt nach dem Fleisch, der da ist Gott über alles, gelobt in Ewigkeit. Amen."


Revideált új fordítás "akiké az ősatyák, és akik közül származik a Krisztus test szerint, aki Isten mindenek felett: áldott legyen mindörökké. Ámen."


Ehhez képest az ÚVF-ben egyszerűen betoldottak a mondat közepébe egy pontot, nehogy már véletlen valaki azt lássa, hogy a Biblia Istennek nevezte Jézust...

"övéik az ősatyák, és tőlük származott a Krisztus a test szerint. Isten, aki felette van mindeneknek, áldott legyen örökké! Ámen."


Szóval ki is forgatja ki a tiszta Szentírást? Nyilvánvalóan nem egy szekta aki igyekszik mindenben különcködni és szembemenni a kereszténységgel. Tuti hogy minden egyes nyelv akár külön korokban élt fordítói titokban összebeszéltek, és ugyanazokon a pontokon mind pont ugyanúgy meghamisította a Bibliát...

2016. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

A Masznyik fordítást miért hagytad ki?: 5 akiké az atyák s akik közül való gyarló teste szerint a Krisztus is. Isten, a mindenség Ura legyen áldott mindörökké. Ámen

(egy Tanú)

2016. szept. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!