Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, mi a...

Kedves Jehova tanúi, mi a véleményetek erről a versről? A többi lent:

Figyelt kérdés
János evangéliuma 14:26: "De a segítő, a szent szellem, melyet az Atya küld majd az én nevemben, az mindenre megtanít titeket, és eszetekbe juttatja mindazt, amit mondtam nektek" és erről: "Amikor azonban megérkezik az, az igazság szelleme,+ bevezet titeket a teljes igazságba, mert nem önmagától indíttatva szól majd, hanem azt szólja, amit hall, és kijelenti nektek az eljövendő dolgokat." Kíváncsi volnék, hogy mi a véleményetek ezekről a versekről. Komoly kérdés és komoly válaszokat kérek tőletek. :)

2016. szept. 20. 20:35
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Ismét csak azt tudom mondani, kedves Tanú, hogy elég fura, mit hozol fel példának. Ugyanis Masznyik Endre fordításában János evangéliuma a következőképp kezdődik:

"Kezdetben vala az Ige, Az Ige az Istennél volt S Isten volt az Ige."

Ahol ti ugye következetesen ahhoz ragaszkodtok hogy az Ige nem Isten, csak isteni... nehogy már véletlen kiderüljön a Bibliából hogy nincs igazatok, ugye.

Szóval megkérdezném, hogy is van ez. Ha valakinek alapból ellene beszéltek, de valahol véletlen egy olyan mondatot ír, ami - legalábbis látszólag - alátámasztaná az elképzeléseteket, akkor rögtön hitelesített forrásnak számít az illető?

2016. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nézzétek ti, akik ide írtok, én csak figyelem, hogy miket írtok és sajnállak titeket, amiket összehordtok a tanításbelileg, és vádakat mirólunk.

De azért idéztem a Masznyik fordítást, mert te Gabriel.Tailor idézted a Károli és Revideált új fordítást a Róma 9:5-öt.

Evidens, hogy Jézus nem Isten, hanem isten. A Ján 1:1 nem arról tanúskodik, hogy Jézus Isten, bár a Károli „Isten”t ír.


American Standard Joseph Henry Thayer: A Logosz [vagy Ige] isteni volt, de nem maga az isteni Lény.


American Translation, Schonfield: az Ige isteni volt


An American Translation: „Az Ige az Istennél volt és isteni volt az Ige” vagy „az Ige, egy isten volt”


An American Translation, Schonfield: az Ige isteni volt


Das Evangelium nach Johannes (János evangéliuma), 1975 fordította Siegfried


Schulz: és egy isten (vagy isteni fajta) volt a Szó.


Das Evangelium nach Johannes (János evangéliuma), 1978 fordította Johannes Schneider.: és istenszerű volt a Logosz.


Das Neue Testament (Az Újszövetség), 1946 fordította Ludwig Thimme.: és istenféle volt a Szó.


La Bible du Centenaire, L’Evangile selon Jean (Centenáriumi Biblia, János evangélium), 1928 fordította Maurice Goguel.: és a Szó egy isteni lény volt.


Moffatt: a Logosz isteni volt


New Translation of the Bible: A Logosz [a Szó] isteni volt


The Bible—An American Translation 1935 (A Biblia — Egy amerikai fordítás), fordította J. M. P. Smith és E. J. Goodspeed.: és a Szó isteni volt.


The Emphatic Diaglott, hangsúlyos sorközi kétnyelvű szöveg, Benjamin Wilson műve. 1864: és egy isten volt a szó.


The New Testament in an Improved Version, Upon the Basis of Archbishop Newcome’s New Translation: With a Corrected Text, London. 1808 (Az Újszövetség egy javított fordításban, Newcome érsek fordítása alapján: Javított szöveggel.): és a szó egy isten volt.


Kíváncsi lennék arra, hogy nektek akik hisztek a pl. háromság a minden jó ember a mennybe megy stb. melyik az elfogadott fordítás ettől függetlenül, amit itt én idéztem?


Mi Jehova Tanúi hisszük, hogy:

Jehova Isten a Mindenható

Jézus Krisztus isteni (vagy isten) Jehova mellett

szent szellem Isten tevékeny ereje


és nálunk nincs olyan, hogy „nehogy már véletlen kiderüljön”.

Nekünk nem elképzeléseink vannak.

(egy Tanú)

2016. szept. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 József241 válasza:
A sátán katonái mind!az összes tanu a pokolban fog égni.
2017. febr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!