Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tanít Neked Jézus Krisztus?

Mit tanít Neked Jézus Krisztus?

Figyelt kérdés

2016. szept. 21. 16:53
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:

Ahogy Zitus említette, Jézus sok dolgot tanított,amit az embereknek át kell ültetni a gyakorlatba, ha szeretnék bebizonyítani, hogy szeretik Őt is, és az Atyját is.


Többek között a példamutatásával is tanított, és a szavaival is.

2016. szept. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

#20.


Talán azért hagyta, hogy megöljék, mert így tudta "megmutatni" a feltámadást.

2016. szept. 21. 20:02
 23/48 A kérdező kommentje:
Lehetünk annyira tiszták, mint Jézus Krisztus és ha igen, hogyan?
2016. szept. 21. 20:03
 24/48 anonim ***** válasza:
Nem, viszont amennyire tőlünk telik, igyekezhetünk,hiszen akkor nem buzdított volna arra,hogy utánozzuk.
2016. szept. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy - nem fogok pontosan idézni - mintha lenne olyan a Bibliában leírva, hogy Jézus Krisztus azt mondta, hogy képesek leszünk arra, amire Ő.

Így ebben bízom.

2016. szept. 21. 20:28
 26/48 anonim ***** válasza:

Bizonyos értelemben igen.

(1Péter 2:21–23) 21 Valójában erre a pályára hívtak el titeket, mert Krisztus is szenvedett értetek, mintát hagyva nektek, hogy szorosan kövessétek a nyomdokait. 22 Ő nem követett el bűnt, és csalárdság sem találtatott a szájában. 23 Amikor szidalmazták, nem viszonozta a szidalmat. Amikor szenvedett, nem fenyegetőzött, hanem továbbra is ráhagyta magát az igazságosan ítélőre. . .


Bár tökéletlenek vagyunk, de Isten szellemének támogatásával, aki készséggel ad szelleméből azoknak akik kérik, képesek vagyunk kitartani, és utánozni Jézust.

2016. szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

Megtaláltam.

"Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek." János 14:12

2016. szept. 21. 22:41
 28/48 anonim ***** válasza:

Mivel Jézus vissza megy az Atyjához, ezért csak 3. évet tudott szolgálni,és bizonyos területeket bejárni.

A követői,pedig sokkal több időt,és az egész földet be fogják járni, ezzel a munkával, ezért nagyobb a Jézus által végzetteknél.

2016. szept. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

Jézus Krisztusnak tökéletesen tiszta a szíve, szeretete (szerintem). Talán ez - a feltétel nélküli szeretet - amit nekünk is el kell érnünk. Első körben.


Köszi mindeninek!

2016. szept. 22. 09:16
 30/48 anonim ***** válasza:

így van,de mivel tudnánk ez kimutatni?


A Jézus általmutatott önfeláldozó életünkkel.

Sokszor lemondunk a saját érdekeinkről, és kényelmünkről, és mások jó létét tartjuk szem előtt

Jézus egész életét a szolgálattal töltötte.

Ez volt az életének a közép pontja,ez köré építette az életét. Nem véletlen mondta,a Máté 6:33-ban


(Máté 6:33) 33 Így tehát továbbra is keressétek először a királyságot és az Ő igazságosságát, és ezek az egyéb dolgok mind megadatnak nektek ráadásként.


Azért is jött, hogy elmondja Isten királyságának jó hírét.

(Lukács 4:43) . . .hirdetnem kell az Isten királyságának jó hírét, mert ezért küldettem el.”

Azért jó hír,mert Ő mint Isten kinevezett királya fogja az uralkodása alatt megoldani az emberek gondjait.

Megszünteti a betegséget,halált,éhezést.

Ezt bemutatta, amikor itt volt, hogy kapott hatalmat erre,ezért bízhatunk benne,hogy meg teszi.


ezért a követői is elmondják mindenkinek,ezt a jó hírt.

S megtanítják másoknak Jézus parancsát alkalmazni az életükben.

(Máté 28:20) . . .és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek.. . .

2016. szept. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!