Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tanít Neked Jézus Krisztus?

Mit tanít Neked Jézus Krisztus?

Figyelt kérdés

2016. szept. 21. 16:53
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Jó! Köszi!
2016. szept. 22. 12:07
 42/48 anonim ***** válasza:

Számomra Jézus Krisztus ezt tanította:



János15.12. Ez az én parancs(olat)om, hogy (úgy) szeressétek egymást, amint én szerettelek titeket.

János15.13. Ennél nagyobb szeretet senkiben sincs, mintha valaki lelkét adja oda barátaiért.

János15.14. Ti az én barátaim vagytok, ha megteszitek azt, amit én parancsolok nektek.

János15.15. Többé nem mondalak titeket rabszolgáknak, mivelhogy a rabszolga nem tudja, mit tesz az ő ura. Titeket pedig barátoknak mondottalak, mivelhogy mindeneket amiket hallottam Atyámtól, tudtul adtam nektek (megismertettem veletek).

János15.16. Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket és arra rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt hozzatok és a ti gyümölcsötök megmaradjon, hogy bármire kéritek az Atyát az én nevemben, megadja nektek.



Ez számomra azt is jelenti, hogy csak akkor tudok úgy szeretni, ahogyan Jézus szeret bennünket, ha Jézus Krisztus bennem él.

Igen, mert Jézust éppen azért is tekinthetjük az Istennek, mivel Szentlelkével képes bennünk élni, boldogító módon.


Itt olvashatsz ezekről részletesen:

[link]

2016. szept. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. szept. 22. 17:42
 44/48 KZitus ***** válasza:
54%

Szia


"KZitus, 2Kor.5:15, körülbelül az egotlanságra gondolsz?"

Talán a 14.es versel együtt olvasva, érthetőbb lesz mire gondolt Pál, és természetesen én elfogadom a nézetét: "A Krisztusban levő szeretet ugyanis kényszerít minket, mert úgy ítéltük meg, hogy e g y ember meghalt mindenkiért; így tehát mindenki meghalt; és ő azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt."

Amikor megkeresztelkedik valaki, és átadja életét Isten karatának a cselekvésére, jelképes értelemben "meghal" a korábbi élet cselekedeteire nézve: többé már nem az önös céljai, inkább Isten rá vonatkozó akarata a fontosabb.(hiszen Isten szeretmi egész lélekkel, egész erővel, és teljes szívből lehet) Ezt tették a korai tanítványai is, hisz miután Krisztus kérte őket hogy legyenek a követői, felhagytak addigi munkájukkal, céljaikkal, és Urukat követték..

2016. szept. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
a szeretetet, a megbocsátást, az alázatot, az irgalmasságot, a szelídséget, a türelmet, a békét, a jóságot
2016. szept. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:

KZitus, köszi az újabb részleteket, kedves vagy!


#45! Neked is köszönöm! :-)

2016. szept. 22. 21:23
 47/48 anonim ***** válasza:
Nekem azt, hogy a naiv embereket ott verik át ahol akarják.
2016. szept. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megírtad!
2016. szept. 23. 21:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!