Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A ti véleményetek szerint...

Ay carramba! kérdése:

A ti véleményetek szerint milyen előnyei (pozitívumai), és milyen hátrányai (negatívumai) vannak egy vallásnak?

Figyelt kérdés

Az én véleményem: Szerintem azért jó, hogy ha vallásos egy ember, mert az segít neki bizonyos téren neki támaszt nyújtani, erőt meríteni. Meg hát segítenek más embereknek. (De nem mind).

-Az én véleményem ne befolyásoljon! :)



2016. szept. 27. 20:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ez egy tipikus marxista-leninista tévtanítás, ideje lenne már elfelejteni ezeket. Megismerésre javaslom a vallásszociológia ide vonatkozó tudományos megállapításait. Könyvtárnyi hiteles szakirodalma van ennek a témának."


Bibliára gondolsz? :D Az istenek ugyanúgy mint a mondák azért jöttek létre, h megmagyarázzák h mi miért történik, és az embernek lehetősége legyen kontrollálni azt amit egyébként nem tud.

Egy ember aki kiszakad a vallási közösségből, kívülről ránézve az egész hit/vallás dolog nevetséges, de ugyanakkor megértem azt is h miért akarnak annyian hinni benne.

2016. szept. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Eddig mindegyikőtök válaszának 90%-val egyetértek! Köszi az eddigieknek!

+Jöhetnek még a mély gondolatok, gondolkozások!

2016. szept. 28. 16:20
 13/19 anonim válasza:
18%

Szia! Jó a kérdésed! Szívesen válaszolok rá, ugyan is olyan kérdést tettél fel, mely fontos ahhoz, hogy az ember meglelje az értelmét az életében.


Tettszik, amit írtál, hogy egy vallásos ember támaszt érezhet a nehézségek idején. Ez valóban így van. Az is nagyon fontos, hogy egy vallásos embernek van hite. Tudod, hogy mi a hit?


A hit nem egy olyan dolog, hogy hiszem, hogy van Isten, és kész. A hit szilárd bizonyítékokon nyugszik. Azaz te megbizonyosodtál, meggyőződtél arról, hogy létezik Isten. A Bibliát Istentől származónak tartod, és amit benne olvastál, illetve megtudtál, nem csak vakon elhitted, hanem sorra vetted a bizonyítékokat, hogy valóban úgy vannak-e. Tehát nem csak úgy hiszel, és kész. Alapjai vannak a hitednek.


Akinek van hite, erős személyes kapcsolatot tud ápolni Istennel; szoros barátságot. Most jön a lényeg: Amikor problémáid vannak, és nincs egy ember sem, aki igazán együtt érezne veled; Isten meghallgat. Ez valódi lelki békét ad neked.


Most én igazából pozitívan tudtam nyilatkozni inkább. Kérdező: Jó ha elgondolkodsz olyan kérdéseken is, hogy:


1. Honnan tudom a sok vallás közül, hogy melyik az igaz? Melyik vallás tanítja meg igazán, hogy milyen személy Isten?


2. Sok vallás van, de vajon mindegyik elfogadható Isten előtt? Ehhez annyit elárulok, hogy nem. Mert Isten soha nem várna el olyat az emberektől, hogy ha bűnt követnek el üssék magukat, meg ilyenek. Meg, hogy csak gyereknemzés céljából lehet szexuális élet.


Ja, és a tudomány meg a Biblia nem mondd ellent egymásnak. A Biblia tudományosan is pontos. Nem a Bibliával volt a baj soha, hanem akkor az egyházzal, a tagjaival, mert nem jól értelmezték amit a Biblia ír. Szó szerint vettek mindent, és Galileit elítélték.


Bővebb információért keresd meg ezt a honlapot:


WWW.JW.ORG


Ez a hivatalos honlap, ez fontos. Rengeteg hasznos dolgot találsz meg rajta. Jó olvasást. Szia!

2016. szept. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Ez a kérdés is tőlem származik: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

Mi a véleményetek?

2016. szept. 28. 16:24
 15/19 anonim ***** válasza:
91%

"Ja, és a tudomány meg a Biblia nem mondd ellent egymásnak. A Biblia tudományosan is pontos. Nem a Bibliával volt a baj soha, hanem akkor az egyházzal, a tagjaival, mert nem jól értelmezték amit a Biblia ír. Szó szerint vettek mindent, és Galileit elítélték."


Bírom az ilyen elvakult hozzáállást. Nem úgy van az h neked ez így szimpatikus akkor igaz is lesz.


Biblia még önmagával is ellentmondásban van:

[link]

2016. szept. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%

15.Hsz.


A Biblia nem tudományos értekezés!

Az,a maga korának tudományát írja le mellékesen.

A Biblia lényege,hogy Isten szeretete miként nyilvánult meg,a korszakokon keresztül.

Sehol sem állítja önmagát természettudományos munkának!

2016. szept. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

#10 sürgősen utána kéne nézni a marxizmus téziseinek, valamint a vallás kialakulása okainak. Szépen le van ez írva, csak meg kéne érteni. Után össze is lehet vetni.

Súlyos gondban vagyok kérdező. Ha te az egymásnak ellentmondó válaszok 90%-ával egyetértesz, akkor bármivel egyetértesz. Akkor mit írjunk, amit elfogadsz, és mit, amire bólintasz és a tanács szerint elveted?

#13 „a hit szilárd bizonyítékokon nyugszik.” Ha bizonyíték, nem hit! Ha hit, nem bizonyíték! Talán szilárd meggyőződést akartál mondani? Az lehetséges bizonyíték nélkül is. Ami pedig a lényeget illeti: az valóban előfordul, hogy senki ember nem hallgat meg. Ekkor isten úgy hallgat meg, hogy erős hittel elhiszed, hogy ő legalább együtt érez. És ez valóban fontos.

2016. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Előny:

-csapatépítő (ugyanaz a téma beszélgetésekkor,egyetértés van a tagjai közt etikai,erkölcsi,"tudományos",stb kérdésekben.),

-stressz oldó (halálfélelem csökkentése dajka mesékkel),

-gazdaság élénkítő (tized,kevesebb sumákolás az adóval,vagy ha van sumák egy egyházvezető zsebében landol úgy is,aki vesz egy Lamborginit...)


Hátrány:

- NEM ÉN VAGYOK A VEZETŐJE!!! :)

2016. szept. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Ez olyan, mint a két beképzelt veréb vicc:

-Hé! Nekem azt mondta az Isten, hogy én vagyok a világ legszebb verebe!

-NE HAZUDJ! ÉN ILYET SOSE MONDTAM!

2016. szept. 30. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!