Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, hogyan...

Kedves Jehova tanúi, hogyan kell ezt elképzelnem?

Figyelt kérdés

Egy tanú társatoktól nem egyszer hallottam már, hogy nem sokára az összes vallás be lesz tiltva, ki lesz fosztva, meg lesz semmisítve... Ezt mégis hogy? Az ember amióta létezik, azóta szüksége van vallásra is. A Föld lakosságának túlnyomó többsége még most a felvilágosodás ellenére is vallásos maradt. Szerintetek az a kb. 15 százalék ateista (akiknek csak egy még kisebb százaléka vallásellenes) fogja betiltani a vallásokat? És mégis hogyan?


Ja és ez még nem minden, ezt még megtetézte az illető azzal, hogy amikor a vallások betiltása megtörténik majd, egyedül a tanuk fogják tovább gyakorolni a vallásukat, a többi vallás követője mind megalkuszik, beletörődik, hogy nem gyakorolhatja a vallását... Most ti komolyan el tudtok hinni egy ekkora ostobaságot? Mivel van nektek nagyobb hitetek, mint mondjuk egy reformátusnak, baptistának vagy akármilyen keresztény vagy nem keresztény vallásúnak?!


2016. okt. 10. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%

Ez lényegében igaz.


Gondolj bele, hogy már most vannak olyan dolgok, amiben KÖTELES vagy hinni. Nem vallásnak hívják ugyan, de úgy viselkedik mintha vallás lenne. Vannak dogmái, igehírdetői, létesítményei, szobrokat állítanak neki. És ha megkérdőjelezed bármelyik hittételét mehetsz a börtönbe.


Aztán nézd meg, hogy melyik egyház áll a jehovások mögött. Súgok.: nem a keresztény....


Szóval vannak gonosz erők a földön, amik egyre nagyobb hatalomhoz jutnak és egyre jobban terjesztik ki a világméretű diktatúrájukat.

2016. okt. 11. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Mint minden, ez is benne van Isten szavában.

Ezért nem értem miért hihetetlen ha mi mondjuk, a többiek nem.

Ha a katolikus egyház mondaná elhinnéd?

S itt nem a hitről van szó. hanem a keresztény életről.

S nem az ateisták fogják betiltani, hiszen a Biblia megnevezi azt a hatalmat, akik megfogják ezt tenni.



(Jelenések 17:15–18) 15 És ezt mondja nekem: „A vizek, melyeket láttál, ahol a szajha ül, népeket, tömegeket, nemzeteket és nyelveket jelentenek. 16 A tíz szarv pedig, melyet láttál, és a vadállat, ezek meg fogják gyűlölni a szajhát, s elhagyottá és mezítelenné teszik, és megeszik a húsát, és teljesen elégetik őt tűzzel. 17 Mert az Isten adta a szívükbe, hogy megvalósítsák gondolatát, igen, hogy egyazon gondolatukat megvalósítsák azáltal, hogy királyságukat a vadállatnak adják, míg be nem teljesülnek az Isten szavai. 18 Az asszony pedig, akit láttál, azt a nagy várost jelenti, melynek királysága van a föld királyai felett.”


Ami hihetetlen, hogy a vadállat fogja ezt megtenni, és Isten használja fel Őket erre.

A vadállat pedig tudjuk, hogy a földön levő politikai hatalmak összességét jelenti.

S azért hihetetlen, mert most még fantasztikusan jó kapcsolatban vannak egymással, a hamis vallás világbirodalma, akit szajhának nevez a Biblia, mert nem megengedett kapcsolatot ápol a világ politikai és egyéb dolgaival.


Hogy hogyan fog megtörténni nem tudjuk, de akkor nagy lesz a csodálkozás, ahogy a Biblia is írja. Még a politikai hatalmak is akik ezt teszik megfognak lepődni.

Mond-e Isten olyat amit nem tesz meg?


A próféciákat akkor tudjuk meg hogyan zajlik, amikor beteljesülnek,

(Jelenések 18:1–3) 18 Ezek után láttam egy másik angyalt leszállni az égből, nagy hatalommal, és dicsőségétől világosság árasztotta el a földet. 2 És erős hangon így kiáltott: „Elesett! Elesett Nagy Babilon, és démonok lakóhelye lett, minden tisztátalan kigőzölgés rejtekhelye, és minden tisztátalan és gyűlölt madár rejtekhelye! 3 Mert paráznasága haragja borának áldozatul esett az összes nemzet, és a föld királyai paráznaságot követtek el vele, és szégyentelen fényűzése hatalmának köszönhetően meggazdagodtak a föld utazó kereskedői.”


(Jelenések 18:9, 10) 9 A föld királyai pedig, akik paráznaságot követtek el vele, és szégyentelen fényűzésben éltek, sírni fognak, és verni fogják magukat a miatta való bánatukban, amikor égésének füstjére néznek, 10 mialatt kínjától való félelmükben távol állnak, és ezt mondják: »Milyen kár, milyen kár, te nagy város, Babilon, te erős város, mert egyetlen óra alatt elérkezett a te ítéleted!«

2016. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

Minden felekezetből lesznek emberek, akik a végsőkig kitartanak majd és tovább hirdetik az Örömhírt. Ez lesz a megrostálás időszaka.


Csupán a magát egyedüli üdvözítőnek valló egyházak tanítják, hogy csupán ők maradnak majd meg a hitükben és Krisztus követésében.


De hát mit várhatunk a szektáktól?

2016. okt. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Lesz egy világvallás ,de az nem a -Jehova Tanui-csoportlesz.

Lesz egy király ,de az nem Jézus lesz.

Lesz békesség de az nem a bibliai békesség lesz.

Csak az Antiktisztusi uralom fellépése után(7év) ,lesz igazi béke ,ha majd Jézus vissza jön a földdre ,mint Királyok Királya ,és Királyság lesz a földön .

Az igazi keresztyénekkel ,és nem a hamis vallást követő Jehova Tanúi- val.

2016. okt. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Úgy vélem, hogy Jehova Tanúiból is rengetegen üdvözülhetnek. Sok az őszinte és jó (bár becsapott) ember közöttük. Az Úr úgyis a tetteink alapján ítél és nem pedig a vallási hovatartozásunk alapján.


Az Úr irgalmas!

2016. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nagyon gáz lenne ,ha az Úr a tetteink alapján itélne meg minket.

Az üdvösség ajándék ,hit által,és nem cselekedetek által.


Pál levele az efezusiakhoz 2. fejezet


Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.

2016. okt. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Máté Evangéliuma 25.


34.

Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

35.

Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

36.

Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.


Tehát tisztán látható, hogy a jó és önzetlen cselekedetek miatt adja az Úr az üdvösséget.


Nekem személy szerint a Szentlélek így tanította.



Áldás békesség, Istennek dicsőség!

2016. okt. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

2# Mi ez a prűd nyomorult mesebeszéd?

Ennyit érnek a bigott,konzervatív szargombócok.

2016. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

@8

Kötelességednek érezted, hogy ezt idebüfögd?

Nem értem, miért kell hozzászólni neked annyi témához, mikor semmit nem értesz egyikhez se, mindenhová csak a sok értelmetlen, trágár megjegyzéseidet nyomod. Ezzel megmutatod, ki a "szargombóc" - hogy idézzelek.

2016. okt. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

3#.Tudod mit jelent a szekta?

Elszakadás valamitől,jelen esetben Istentől.

Hogy szakad el valaki Istentől?

"Amit Isten kér és nem adunk,és amit nem kér és adunk"Jel.22:18,19.

Mivel a háromság hozzátevés igy szektás vagy.

2016. nov. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!