Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a Szentháromság elsö...

Ki a Szentháromság elsö alapitoja ès mikor volt az?

Figyelt kérdés
Itt már sokat halottam ès meg is èrtettem a Szentháromságrol többmindent, de volt aki azt mondja,már az Oszövetsèg idejèn alakult meg ,mások az elsö századtol,mások Isz.-400-tol.

2016. okt. 12. 17:36
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/148 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

#140


Ön nem veszi komolyan a Szent Írást, Ön nem veszi komolyan a Bibliát.

Úgy tesz, mint egy cipőbolti eladó: ha nem jó a 42-es cipő, majd jó lesz a 38-as, ha az sem jó, akkor a 45-ös?


Ön hivatkozik a #135 -ben a Jer.34,6-ra.

V1LL4S a #139-ben felhívja a figyelmét arra, hogy a Jer.34,6-ban nincs a YHWH tetrgammaton.


Erre Ön a #140 -ben, lazán, mintha csak a palacsinta sütőt forgatná, megjegyzi, hog akkor a - csak így, bécizve -, "Jeri" 37,6-ra javít.


KÉRDEZŐ!

Ön a Bibliát nem is olvassa! Ha olvasná, akkor azonnal látta volna, hogy a héber eredeti nyelvén írott Jeremiás próféta könyve 34. fejezetében a YHWH tetragrammaton hány versben fordul is elő?

Jer. 34:

1,2,4,8,12,13,17, 22 - egyes versekben kétszer is.


Hozzászólásából úgy vettem ki, Ön Jehova Tanúja. A föltett kérdést nem tanulni vágyásból, hanem sokkal inkább egy vita-indító


Ezzel a hozzáállásával Ön ezzel a hozzáállásával inkább sikeresen lejáratja a Jehova Tanúinak a munkásságát, s nem pedig öregbíti.


F.B.

2017. júl. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/148 A kérdező kommentje:
81.Foarte bine.
2017. aug. 12. 17:35
 143/148 anonim ***** válasza:

A Biblia írását isz. 70- ben fejezték be, a niceai zsinat több száz évvel utána volt. Szóval semmi köze a Biblia tartalmához, hiába beszélik be az Isten haragjától nem félők az embereknek.

Amit tudni kell Istenről, a Fiáról, és a Szent szellemről, az benne van. A zsinatot nem Isten akaratából hívták össze.

Senki nem volt ott Istentől felhatalmazva, hogy képviselje.



A Szent Szellemet több ezer évvel később kezdték léleknek nevezni egyesek,szóval sose volt személy, hiszen kitöltötte Isten.

A Fia se volt egy vele, hiszen azt mondta Lázár sírjánál:


"Most megrendült az én lelkem. Kérjem azt: Atyám, ments meg ettől az órától engem?

De hiszen éppen ezért az óráért jöttem!

Atyám, dicsőítsd meg a te nevedet!” Erre hang hallatszott az égből: „Már megdicsőítettem, és ismét megdicsőítem.”


Szerintetek önmagától kért választ?

Azért nevezte Anyának, és ismerte el önmagáról, hogy ő Isten Fia, hogy megértsük az ő kapcsolatukat.

Jézus bizony olyan volt, mint Isten, apja fia, ahogy szoktuk mondani emberekről is.

2017. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/148 anonim ***** válasza:

141.Hát ez a cipőboltos kioktatás nagy volt,méghozzá apalacsinta sütés is.

"A föltett kérdést nem tanulni vágyásbol,hanem sokkal inkább egy vita indító.


Egy pár szó Isten nevével kapcslatosan.

A Biblia Katolikus forditásnak 8o.

A Jahve nevet...a hagyománynak megfelelően,'Úr'forditottuk.

Káldi fordítás:2 Mózes3:15.lábjegyzet"Istennek ez a neve Jáhvénak hangzott.A Zsidók a nevet félelmükben Adonájt-nak mondták.

De vírus inlustribus,3.fejezet.Ez az Evangélium 11 közvetlen idézetet tartalmaz a tetragrammatont a magában foglaló Héber Iratokból.Semmi okunk nincs azt feltételezni,hogy Máté nem a rendelkezésre álló írott héber szöveg szerint idézte volna ezeket.


Igy látjuk,hogy a tetragrammaton ugy a Ószövetségben mint az Újszövetségben eredetileg megvolt,több mint 7000-szer.

Ezért a kérdezőt nem lehet kérdőre vonni,hol van Isten neve és hol nincs.

Sőt ha már gyarló emberek vagyunk mindannyian megérdemeljük azt a titulust amit Jézus az emberekkel tett.

Fentebb a magaslórol azt mondta,hogy a kérdező nem is olvasta a bibliát,akkór mégis hogy tud kérdezni és ön szerint még vitatkozni akar ,bibliai ismeret nélkül.

Hát igen ehez is nagy arc kell mint a cipőüzletességhez és a palacsintasütéshez.

2017. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/148 anonim ***** válasza:

KEDVES KÉRDEZŐ!


A "SZENTHÁROMSÁGOT NEM ALAPÍTOTTA SENKI, HANEM KEZDETTŐL FOGVA igazság, a világmindenség (teremtett) eképpen alkottatott, hogy a "HÁROMSÁG" a jellemzője.

2018. máj. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/148 A kérdező kommentje:

145.Én azt értem,hogy kezdettől van a Szentháromság.De melyik kezdettől?


Mert mivel nincs a bibliában a három istenség,Atya Isten,Fiú Isten,Szent Lélek Isten....plusz a Szentháromság,igy nem is hisszük amig a bibliába bele nem kerül.

Ugyanis Jézus nem tanította,az apostolok még kevésbé,az Ószövetségben semmi.

De a kereszténység a háromságot i.sz 325-től elfogadta ugy halgatolagosan,mert akkor még biblia nem volt és akinek volt azt az inkvizicioban majd elégették a bibliával a nyakában.Nem elég,hogy egy pár ember olvasott,azoknak is megkellett halnija.

Amikor már se biblia sem olvasni tudó ember nem volt,egyszerű volt a háromságon lovagolni.

Most már mindenki olvas ,és aki a bibliát elolvasta már tudja,hogy a háromság nincs.

Nem szeretnélek megsérteni de mivel nem volt és nincs is,ugy mint más hozzá tevés és elvevés ,igy egy hamis bizonyságtétel az Isten szavával szembe.

Ha Nagy Konstantin pogány császár nem lett volna ,akkor Niciai gyülés sem,a háromság még kevésbé.

2018. máj. 1. 15:58
 147/148 anonim ***** válasza:
...hmmm...de volt !...Nagy constantin is, meg Zsinat is...és nyilván Isten ezt használta fel akkor a Szent Szellemével, hogy amit annyira nem értettek addig az emberek (mármint azok, akik egyáltalán ezzel foglalkoztak), azok számára összefoglalta a "Hiszekegyben" a lényeget...és bizony sikerült is, mert még a magyar fordításában is átjön a lényeg, ami által jól megérthető azok számára, akik képesek az analógiás gondolkodásra (többnyire a választottak), majd általuk hitből már bárki az értelmére juthat....egyébként pedig helytelen gondolkodásra vall a "mi lett volna " féle gondolkodás, mert a múlton már nem lehetséges változtatni, a jövőt meg a földi létben képtelenség teljességgel átlátni, kiszámítani, mert nem ismert még hozzá minden factor, aminek alapján alakulnak, fordulnak a sors kerekei.
2018. máj. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/148 A kérdező kommentje:

147."Isten a szent szellemét használta fel". Mivel a biblia Isten szelleme által van megírva ,Isteni ihletés alatt igy,ha a Szentháromság ami nincs a bibliában nem engedi a szent szellem,hogy a megirtakat másképpen érteni vagy megváltoztatni.Ha valaki ilyet tesz azon nem a szent szellem nyilvánul meg,hanem az ellenkezője.

Jézus azt mondta,aki megront egyet e törvények közül,megrontotta az egészet.

Olvasd a :Jelenések.22:18,19.

2018. máj. 2. 10:25
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!