Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a Szentháromság elsö...

Ki a Szentháromság elsö alapitoja ès mikor volt az?

Figyelt kérdés
Itt már sokat halottam ès meg is èrtettem a Szentháromságrol többmindent, de volt aki azt mondja,már az Oszövetsèg idejèn alakult meg ,mások az elsö századtol,mások Isz.-400-tol.

2016. okt. 12. 17:36
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/148 anonim ***** válasza:
78%

# 80


Akármennyire is vergődsz, a niceai hitvallást teljes mértékben alátámasztja a Biblia. A ti hitvallásotokat pedig, mely szerint Jézus nem Isten, hanem egy angyal, nevezetesen Mihály, eddig semmivel sem tudtátok alátámasztani. Egyetlen érvetek, az a Mihály név jelentése volt, de ez kb. semmit nem ér, hiszen pl. Mikeás próféta neve is hasonló jelentéssel bír. Ha azt mondod, hogy a niceai hitvallás nem a Biblia alapján lett megfogalmazva, akkor bizonyítsd is be kérlek. Mutass rá a Bibliából, hogy hol mond neki ellent.


Jól mondod, az akkori császárt nem nagyon érdekelték a teológiai viták, neki az volt az érdeke, hogy a vallási viták ne zilálják szét a birodalmát, hanem legyen egységes, amennyire lehet. De nem értem, hogy ez mit bizonyít. A vitába nem szólt bele, hagyta, hogy a keresztények maguk döntsenek arról, hogy mi számít eretnekségnek és mi nem. A vitát természetesen elbukták az ariánusok, több száz emberből is csak mindössze két ember volt, aki a Krisztus Atyával való egylényegűségének tagadása mellett szavazott. Szóval hogy ennyire kevesen tagadták meg Krisztus Istenségét, az azért jelent valamit, nem? Mégis honnan veszi az Őrtorony, hogy jobban ért a Kereszténységhez, mint a zsinaton résztvevők?

2016. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/148 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező: "Itt van aztán önbizalom.Tökèletlen ember lètedre kimersz egg ilyen dolgot jelenteni,hogy ki menyire ismeri Istent.Te meg a nevèt is tagadod Jehovát,akkor hogysn ismered Intent? "


Istennek nincs személyneve. A Jeghova is pontatlan magyar fordítás. A Jehova gyakorlatilag JHVH tetragrammon, aminek jelentése: Vagyok, Aki Vagyok. Azaz Én vagyok az, Aki öröktől fogva van. Azaz örökkévaló. Ez nem személynév hanem tulajdonságot kifejező szó. Jézus mindig Atyának nevezte az Istent. Jézus kijelentette az Atyát saját személyében. Szerintem ez nem olyan bonyolult. Így lehetséges az, hogy Isten megjelent köztünk testben. Ezért van az, hogy aki nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak az nincs Istentől:


1Jn 4,2. Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van;

1Jn 4,3. És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, a melyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.

2016. okt. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/148 anonim ***** válasza:

Jn 1,18. Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.

Jn 14,8. Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

Jn 14,9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?


Az Istenben áll fenn az egész világ, az egész univerzum. Jézus által teremtett Isten mindeneket. Jézus pedig testet öltött mi érettünk, hogy kereszthalála által életünk legyen Ő benne és Ő vele.

2016. okt. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/148 anonim ***** válasza:
78%

80&.A règi romai időben pld.Juppiter-Mars-Quirinus,a három istensèg egy formálisan beágyazott volt,ugy a vallásban mint a politikában.Kèz a kèzben járt a három istensèget ábrázoló szobroknak,imádatot bemutató vallás ès a politikum is.

Ez szellemi paráznaság volt,a politika ès az akkori három istent imádó vallás között.Egymást tæmogatták semmi szentirási alap nèlkül.Nem mint Jèzus,hogy elzárkozott mindennemü politikátol:mondván"az èn királyságom nem ebből a világbol való"Pál azt monja:"aki e világ barátja akar lenni az Isten ellensègèvè vállik".


A másik isten háromság"Juppiter-Iuno-Minerva".Juppiter kizárolagos szerepet kapott,istenek világában.

Ekkor èpült központi szentèlye a Capitoliumi dombon,amely a hivatalos vallás ,állami,központja lett.

Igy alakult a három istensèg a szent háromságon keresztül napjainkig.

2016. okt. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/148 anonim ***** válasza:

#84

Igen, így van, a római vallásban. Na és?

Hogy Jézus nem Isten, azt a Bibliából is egyértelműen meg kéne tudnod mutatni, ha igazad lenne. De még mindig nem feleltél arra sem, hogy ne lehetne Jézus egyenlő az Atyával miután minden hatalmat megkapott tőle?

2016. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/148 anonim ***** válasza:

82#.""Istennek nincs személyes neve""

Hát neked a biblia ismét hazudik vagy fordítás hiba?83.zsolt:18,19."Szégyenüljenek meg és rémüljenek el örökké,és piruljanak és pusztuljanak,19.Hogy meegtudják,hogy te,a kinek neve Jehova,egymagad vagy felséges Isten az egész Földön.

2Mozes.6:3.Ábrahámnak,Izsáknak,és Jákobnak ugy jelentem meg mint Mindenható Isten,de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes.


Most nagy merészség és szégyen,hogy amit ir a biblia részedre nem igaz és amit nem ir a háromságot az igaz.

Igy érvényes rád a jel.22:18,19.

"Bizonyságot teszek pedig mindenkinek,aki e könyv profétálásának beszédét halja:Hogy ha ezekhez hozzá tesz,e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra".

19.És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédéből az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből,és a szent városból és azokból,a mik e könyvben megirattak."

Mivel az Isten nevét elveszed és a háromságot hozzá teszed,igy érvényes ez az ítélet rád.Pál azt mondja" az ilyet neköszöntsétek és velük ne is egyetek"

2016. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/148 anonim ***** válasza:
84#.János.17:3.Az pedig az örök élet,hogy megismerjenek téged az egyedüli igaz Istent és akit elküldtél Jézus Krisztust.
2016. okt. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/148 anonim ***** válasza:

85#.Miért kéne én megmutassam ,reméllem van bibliád.

1kor.8:5,6....1Péter.1:3....János 20:17....János.17:3.

2016. okt. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/148 anonim ***** válasza:

Pld.A háromság gyökereihez tartozik az egyiptomi pogány hármas istensègek.Igy,Hnum-Anuket-Satet

Amon-Mut-Honszu

Ptah-Szahmet-Nofertum

Igy nèz ki többek között a hármas istensègek egyiptomban de mèg a környező országokban is.Ugyan ez van asziriában is görög országban stb.Ezek a pogány vallások alapja,ami a szent háromság gyökere is.

2016. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/148 A kérdező kommentje:

Eppen èn is utánna olvastam a Niceai zsinat meghivottjai kik voltak.Sok pogány meghivott is volt mivel a birodalom kezdett fellazulni,ès a pogány Consztántin a vallások egyesitèsèben látta a megszilárdulást.

Sikerült meghivni azokat akik keresztènynek vallották magukat,ès termèszetesen a pogány òrszágokat ami 68%-ot tett ki.

Nagy vita alakult ki amig a pogányoknak sikerült több pogány gyakorlattal elfogadtatni a háromságot is.

Aki keresztènynek vallották magukat alig tudtak èrvelni,mert nem volt megfelelö támogatottság a biblia hiánya miatt.

Akik tudtak volna a Jèzus ès az apostolok folytonosságrol beszèlni a pogány Constántin,megintete öket,hogy a háromságot el kell fogadni,ugyanis a pogányok nem alkudtak meg.

Igy akik keresztènynek vallották magukat elfogadták a háromságot,cserèben,azokèrt a gyakorlatokèrt amelyeket a keresztènynek vallott szemèlyek gyakoroltak.De ezek a gyakorlatok is rèszben voltak Krisztusiak.

Igy vált egysègessè a Romai katoliks vallás,hogy az egèsz vallások elegyèböl jött lètre.

Innen szakadtak le több szekta ami vallássá alakult ès másokat eretneknek nyilvánitottak ès az inkviziciò aldozatai lettek.

2016. okt. 25. 22:03
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!