Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fogyasztanak a Krinsa-tu...

Miért fogyasztanak a Krinsa-tudatú hívők tejtermékeket, ha a Bhagavad Gítában levélről, virágról, gyümölcsről, vízről mondja Krisna, hogy elfogadja azokat felajánlásként? A tejről és tejtermékekről szó sem esik.

Figyelt kérdés

Ha valaki szeretettel és odaadással

áldoz Nekem egy levelet, egy virágot,

egy gyümölcsöt vagy egy kevés vizet,

Én elfogadom azt.

(Bhagavad Gita 9.26)



2016. okt. 13. 08:01
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 A kérdező kommentje:

"Andizsuzsi nevű felhasználó válasza:


Kedved kérdező! Mennyire ismered a Krisna-tudatú vallást?"


Erre mégis hogyan lehetne válaszolni? Hiszen, ha nem tudom, hogy mekkora a 100%, illetve mit tartalmaz, akkor még százalékban sem tudom kifejezni, hogy mennyire ismerem.

2016. okt. 13. 20:42
 22/64 Andizsuzsi ***** válasza:
21%

Jó lenne, ha egy konkrét kérdésre konkrét választ adnál. Akkor lehetne értelmesen eszmét cserélni.

Opciók:

- nem ismerem

- felületesen

- érdekel a téma, utána olvastam

- Komolyabban érdekel, elmélyedtem benne

- egészen komolyan érdekel, folyamatosan foglalkozom vele (ez gondolom nem áll, különben nem itt érdeklődnél.

2016. okt. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 A kérdező kommentje:

Tökéletesen, abszolút pontost választ adtam, az zavar?


Éppen leírtam azt, szerintem érthetően megfogalmazva, hogy véleményem szerint, ha valaki valamit nem ismer, akkor nyilvánvalóan azt sem ismeri, hogy mekkora részét nem ismeri.


Felesleges volna értelmetlenséget "válaszolni", te pedig ezt várod tőlem. Azt viszont én nem teszem meg, mivel elképzelésem szerint az értelmetlen reagálás nem egyenlő a valódi válasszal.


Tehát, ha egy kérdésre nem tudom a választ és az az igazság, akkor egyszerűen nem lehet, hogy mást írjak, mint azt, hogy nem tudom.


Te mennyire ismered Istent? Amennyiben erre tudsz válaszolni, vagy azt hiszed, hogy tudsz, az a te dolgod, de ha valaki nem olyan, mint te és nem tudja erre a kérdésre a választ, akkor képes lehetnél ezt elfogadni.

2016. okt. 14. 10:23
 24/64 A kérdező kommentje:

Ezekre viszont elég könnyű lenne válaszolni:

1. A "Srímad-Bhágavatam 3.5.7, magyarázat"-ot ki írta?

2. Krisna írta?

2016. okt. 14. 10:25
 25/64 A kérdező kommentje:

Egy konkrét példa: ha egy csecsemőt megkérdezel arról, hogy mennyi 1+1, lehet, hogy az számodra egyszerűnek és könnyen megválaszolhatónak tűnő kérdés.


Az viszont tény, hogy a csecsemők (legalábbis az általam ismertek 100%-a) nem tud válaszolni erre a - bizonyos nézőpontból egyszerűnek látszó - kérdésre.


Amennyiben te ezért a csecsemőnek leállsz verni magadat, hogy hogyan képzeli, hogy nem válaszol neked konkrétan az egyszerű kérdésedre, akkor szerintem nem a csecsemővel vannak gondok.


(Persze, nyilván vannak olyan csecsemők, akik a tudás birtokában születnek, öltenek testet, de személy szerint én nem ismerem egyiküket sem jelenlegi megtestesülésemben.)


Tehát a kérdésedre a válaszom: NEM TUDOM. Az általad felállított skatulyákat pedig nem fogom magamra húzni.

2016. okt. 14. 10:46
 26/64 anonim ***** válasza:

Még nem is olvastam az előző kommentedet, kérdező, mikor pontosan az a kérdés merült fel bennem, hogy Krisna tesz-e említést az anyatejről.

Azt elfogadja, vagy az is tiltott étel?

Ha már a csecsemőknél tartunk...

2016. okt. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 A kérdező kommentje:

Az anyatej az nem tehéntej. :-)


Nem tudom, hogy tesz-e említést Krisna az anyatejről, nagyon érdekes kérdés.


Ám úgy vélem, hogy az természetes, hogy az anya szoptatja gyermekét, miként az állatok is kicsinyüket bizonyos korig tejükkel táplálják. (Ez csak az én véleményem, nem tudom, hogy Krisna mit mond erről.)


Ugyanakkor az állatok is csak saját (fajuk) szülőinek tejét szokták fogyasztani.


Miután kinő a fogazat - állatoknál, embereknél - utána áttérnek az anyatejről a másik táplálkozásra, ami a fajra jellemző. (Különböző fajok különböző táplálkozást folytatnak, pl. ragadozók, mindenevők, rágcsálók, stb. Az emlősök kicsinyei viszont kezdetben anyatejjel táplálkoznak, saját anyjuk tejével.)

2016. okt. 14. 11:11
 28/64 anonim ***** válasza:
18%

Kezdettől fogva érdemben válaszolta a kérdésedre - sajnálatos, hogy nem tudod felfogni a válaszok lényegét Ezúttal kíséreld meg.

---------

"a keserűséget és azt a célodat, hogy másokat megpróbálsz megbántani.

Az én kérdésem nem bántó, de te nyilván annak vetted és azt próbálod megbosszulni - a vélt sértést."

"Nem szükséges Krisna-tudatú, buddhista, sintoista, taoista, keresztény vagy akármilyen vallásúnak lenni, hogy ezeket belássuk."


Kérdező! Világosan leírtam: egy rendszerbe kívülről beleszólni veszélyes. Hitrendszerbe pedig LEHETETLEN. Aki nem hiszi - nem is érti, ez ilyen egyszerű. Mert a vallások a hiten nyugszanak, nem a racionális megfontolásokon. Ezért a kérdésed bántó - és bántó, hogy azt hiszed, hogy nem válaszoltam. Válaszoltam, sőt AndiZsuzsi nagyon is pontosan és jól - és lévén több türelme nálam - udvariasan és készségesen válaszolt. Sajnos helyetted nem tudja más megérteni, ezért dől továbbra is sötétség belőled.

----

A cinizmusért bocsánat 'efendi', de nem "bosszúból" van - a keserűség, amiatt, hogy minden oldalról mindenki bántja minden vallás hívőit valóban nagy bennem, és megpróbálok ez ellene tenni - itt a gyk-n is, nem sok eredménnyel, de nem baj.


Felébredtél egy szép reggelen és elmerengtél.. nézzük csak a hülye, nyomi hívőket.. kereszténység - őket lefejezik napi szinten, üldözik, becsmérelik, kipipálva. Muszlimok - őket most sokat bántják a terroristák miatt. pipa. Na de a Krisnások.. hogy? csak úgy elvannak? ideje piszkálni őket.

És kierőltetted ezt a kérdést magadból.


-a fentiekben elgondolkoztam a "kérdés valódi lényegén".

-------------


"A kérdés az, ha valaki hű Krisnához, miért nem tartja be az általa kérteket?" "Krisna mondta?"

"Krisna, amit kért, miért nem tartják be a "krisnások"?


Igen - a szent irtatok azért szent iratok, mert az Abszolútumhoz kötik.

Srímad Bhágavatam egyike a 18 fő puránának, a hinduizmus szent hagyományának, szent iratainak, a szmritinek része, mind közül a legnépszerűbb. A védikus szanszkrit irodalom kimagasló alkotása. A Bhágavata széles körben elismert, mint a legismertebb és legbefolyásosabb a puránák közül és néha az „ötödik Védának” is tekintik.

Ma ezek a szentiratok csak a fordító magyarázataival tudnak eljutni azokhoz, akik nem tudnak szanszkrit nyelven.

Ezeket - mint minden fordítást- kizárólag az tudja kritizálni, aki ismeri a forrásnyelvet.

-----------------------

"Látod, ha valaki felvet vagy kérdez valamit, akkor úgy kedves, ha válaszolunk arra (persze ehhez szükséges sok minden, például becsületesség, őszinteség. Nyilván őszinte másokhoz akkor tud lenni az ember, ha önmagához az. Ez sokakból hiányzik.) "


- ezt az üres fráziszuhatagot kihagyhattad volna.

-----------------------

"egyetlen vallás híve sem vagyok, nem vagyok vallásos."

Köszönöm, hogy válaszoltál, így gondoltam.

-----------------


"Az ember az ember és vagy kétszínű vagy igaz, ez független a vallásától. Döntés kérdése."

Frázis. Üres.

A vallássokkal kapcsolatban a lenini szinten vagy. Ez sajnálatos, és valószínű nem is tehetsz róla. Két generáció ebben a vallásellenes, materialista ideológiában nőtt fel. Valószínű itt nem is tudunk ezen segíteni.

Soha nem fogod megérteni a vallások a hit lényegét.

A mérhetetlenül sötét tudatú V.I. Lenin - akit Svájcból lepecsételt vagonban szállítottak a tett színhelyére, értsd: sötét erők küldték őt Oroszországba a kísérletet végrehajtani - képes volt ezt leírni: "a vallás papi furmány." A mérhetetlen sötétség gazemberséggel is társult - ennek az ideológiának

100 millió áldozat írható (s ezek csak a halálos áldozatok), a tudati megnyomorítás nincs benne.

A marxizmus-leninizmus sajnos elintézte a világképet - mi a kísérlet eredményeként benne maradtunk a lombikban. Győzésre is áll, a világ fiai legyőzik itt a földön a hívőket. Az egyéni, szabad, tudatos ascenzió lehetősége az ember számára továbbra is van, ki -hogy ki hova akar emelkedni, azt tudnia kell -

-----------------------

Éhezés.

A krisnások finom ételeket főznek - és a finomság abból adódik, hogy a főzés imádság, az elkészített ételt felajánlják. És kígyózik a szegény emberek sora az ételosztásukon egyszer állj be te is, világosabb lenne hogy mit írok. Ők tudnak az éhségről.

[link]

Nem számolgatnak kalóriát, ch-t indexeket, a sorban többségében elgyötört 50 körüli férfiak állnak.

--------------

Elnézést kérek a türelmetlenségért és a hosszú hsz-ért

-aa-

2016. okt. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 A kérdező kommentje:

Totális tévedésben vagy. Mivel tele vagy indulatokkal, kivetíted azokat másokra és azt hiszed, hogy harcolod kell.


Jelzem neked - bár állapotod folytán nem fogod megérteni - magaddal harcolsz.


A kérdésemet félreérted még most is.


Az én érdeklődésem (a kérdésem) egy nem értésből fakad és valódi választ kívántam kapni, hogy legyen megértésem a témában.


Egyáltalán nincs problémám a Krisna-tudatú vallással. Vajon honnan tudnék bármit az életükről, ha nem érdekelt volna a téma???


Nyilván neked erre is van megkeseredett tévképzeted, de az sajnos tévképzet, nem a valóság.


A kérdésemre értelmes választ nem kaptam.


Amennyiben kicsit is tisztában vagy Gítával, illetve a spiritualitással, akkor nagyon jól tudod, hogy nem csak ennyit mond Krisna.


A bhaktaáknak miért mondana olyat Krisna, hogy tegyenek olyat, amibe belehalnak? Miért kérné tőlük - elméleted szerint - hogy haljanak éhen?!


Azért kéri a felajánlások meghatározott körét, mert attól nem halnak éhen. Ha ennyit nem tudsz felfogni, akkor óriási meg nem értésed lehet - de ez látszik is minden megszólalásodból és ráadásul folyamatosan tagadod.


Ráadásul Krisnára akarod fogni, hogy meg akarja ölni a bhaktákat, tehát még Krisnát is hibáztatod. Ugyanakkor a hittel is súlyos problémáid vannak.


A türelmetlenségedet, rosszindulatodat, haragodat, egyéb átformálásra vagy elengedésre váró tulajdonságaidat kivetíted folyamatosan. Így sajnos soha nem azt fogod hallani, amit az emberek mondanak, hanem a benned levő kisördög szavára hallgatsz. Az pedig nem jó tanácsadó.

2016. okt. 14. 16:38
 30/64 anonim ***** válasza:
33%

Köszönöm hálásan, hogy te elmondtad énrólam a te véleményedet.


Viszontlátásra, további jó érdeklődést a tejről és Krisnáról.

Majd csak jön egy olyan válasz, amit hallani akarsz. :)


--------------

"Minden, amit hallunk, vélemény, nem tény, és minden, amit látunk, nézőpont, nem a valóság."

Marcus Aurelius

[link]

2016. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!