Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fogyasztanak a Krinsa-tu...

Miért fogyasztanak a Krinsa-tudatú hívők tejtermékeket, ha a Bhagavad Gítában levélről, virágról, gyümölcsről, vízről mondja Krisna, hogy elfogadja azokat felajánlásként? A tejről és tejtermékekről szó sem esik.

Figyelt kérdés

Ha valaki szeretettel és odaadással

áldoz Nekem egy levelet, egy virágot,

egy gyümölcsöt vagy egy kevés vizet,

Én elfogadom azt.

(Bhagavad Gita 9.26)



2016. okt. 13. 08:01
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:

#54

Nem szeretnék vitatkozni, nem akarok senkit sem meggyőzni semmiről, csupán azt az álláspontot írtam le, amit a Bhaktivedanta Hittudományi Főiskolán tanultam.

Isten mindent elfogad, amit szeretettel ajánlanak Neki.Én személy szerint néha tojást is eszem, ha megkívánom, természetesen nem ajánlom fel, de imádkozok a csirkéért és áldásért is.

2017. jan. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
Igen sajnalatos, hogy a Bhakti foiskolan ezt tanitjak, de becsulendo a te oszinteseged. Jo ejt
2017. jan. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 A kérdező kommentje:

Köszi!


Érdekes, amit írtatok!

2017. jan. 11. 18:38
 64/64 anonim ***** válasza:
0%

Bármit fel lehet ajánlani prasadamként csak le kell önteni tejjel.

-disznósajt

-kenőmájas

-Rák ( Prabhupada különösen szeretett rák lábakat ropogtatni hamvazó szerdán este 20-20:30 között)


Remélem tudtam segíteni az odaadó bhakti jóga folyamatban.

2019. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!