Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fogyasztanak a Krinsa-tu...

Miért fogyasztanak a Krinsa-tudatú hívők tejtermékeket, ha a Bhagavad Gítában levélről, virágról, gyümölcsről, vízről mondja Krisna, hogy elfogadja azokat felajánlásként? A tejről és tejtermékekről szó sem esik.

Figyelt kérdés

Ha valaki szeretettel és odaadással

áldoz Nekem egy levelet, egy virágot,

egy gyümölcsöt vagy egy kevés vizet,

Én elfogadom azt.

(Bhagavad Gita 9.26)



2016. okt. 13. 08:01
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
92%
Kit erdekel, hogy ki koszoni meg a valaszom? Ez nevetseges!
2016. okt. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
21%
Senkit nem érdekel, hogy téged nem érdekel a köszönet. Jó nevetgélést! :D
2016. okt. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
Koszi :(
2016. okt. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 A kérdező kommentje:

38-as én voltam! Bocs, többen használjuk a gépet!


És mindenkinek a válaszát, reagálását köszönöm! Köszi, hogy megosztottátok velem elképzeléseiteket.


Nyugodtan írjatok még, ha eszetekbe jut valami.

2016. okt. 20. 11:15
 45/64 A kérdező kommentje:

#41-es hozzászóló: Külön köszönöm hozzászólásaidat. Szerintem korrekt viselkedés az, ha egy személy nem azért tesz valamit, mert azzal kapcsolatban számít valamire.

Tehát te nem vagy számító, érdekember. Ez mind a szememben tiszteletreméltó viselkedés.


Örülök, hogy írtál, így duplán.



#42. hsz: durvaság, otrombaság, vérszomj, bosszúvágy. Biztos, hogy így szeretnél viselkedni?

Attól, hogy vidám jelet teszel a mondatod végére, még nem lesz vicces, humoros. Biztosan sokan felhívták már erre a figyelmedet, ideje lenne megfontolnod ezt.

Észreveszed, hogy milyen ellenséges vagy?

2016. okt. 20. 13:56
 46/64 anonim ***** válasza:
🌸🌺🌸🌼🌸🌺🌸
2016. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:

A 9.26-os vers nem a táplálékokat sorolja fel, hanem a rituális imádat kellékeit. Az imádat legegyszerűbb formája során e négy dolgot szokták felajánlani az oltáron. A víz és a virág más kellékeket, a gyümölcs pedig a többi ételt helyettesíti.


A híveknek Bhagavad-gítán kívül más szentírásaik is vannak, amelyek részletesebben tartalmazzák a felajánlható ételeket.

2016. okt. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 A kérdező kommentje:

#46. Nem jelennek meg nálam az ikonok. :(


#47.

"A híveknek Bhagavad-gítán kívül más szentírásaik is vannak, amelyek részletesebben tartalmazzák a felajánlható ételeket."


Megadnád kérlek ezek (más szentírásaik) címét és fellelhetőségét (a felajánlható ételeknek)?

2016. okt. 24. 09:25
 49/64 anonim ***** válasza:
kedves kérdező! a Srimad Bhagavatam magyarazatat Srila Prabhupad irta, aki hiteles tanitomester,az ISKCOn megalapitoja, a konyvek forditoja, ácsárja, igy krisnaként látják és tisztelik, tehát amit ir,azt Krisnától közvetíti. remélem segitett a valasz
2017. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Köszönöm a részleteket! :-)
2017. jan. 8. 12:26
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!