Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fogyasztanak a Krinsa-tu...

Miért fogyasztanak a Krinsa-tudatú hívők tejtermékeket, ha a Bhagavad Gítában levélről, virágról, gyümölcsről, vízről mondja Krisna, hogy elfogadja azokat felajánlásként? A tejről és tejtermékekről szó sem esik.

Figyelt kérdés

Ha valaki szeretettel és odaadással

áldoz Nekem egy levelet, egy virágot,

egy gyümölcsöt vagy egy kevés vizet,

Én elfogadom azt.

(Bhagavad Gita 9.26)



2016. okt. 13. 08:01
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:

#1.

Első hozzászólásodban írtad, hogy azért fogyasztják a krisnások a tejet, "Hogy ne vesszenek éhen." Csak emiatt írtam le azt, hogy véleményem szerint tejtermékre egyáltalán nincs szükség az egészséges táplálkozáshoz. A te elképzelésedre válaszoltam.


Reagáltad: "értem, bölcs efendi, erre fut ki a kérdés." Nem egyáltalán nem érted - pedig azt hitted.


A kérdés az, ha valaki hű Krisnához, miért nem tartja be az általa kérteket?

2016. okt. 13. 12:06
 12/64 A kérdező kommentje:
Inkább gondolkozz el a kérdés valódi lényegén.
2016. okt. 13. 12:09
 13/64 Andizsuzsi ***** válasza:
36%

A gabona sincs a felsorolásodban.

A vallás az erőszakmentességet követeli meg. Ezért "szelíd" gazdaságokból származó tejet, illetve ebből készült tejterméket fogyasztanak.

" „A tehén a legfontosabb állat az emberi test tökéletessé fejlődésének folyamatában. A testet bármilyen étellel fenn lehet tartani, de a tehén teje különösen nélkülözhetetlen az emberi agy finomabb szöveteinek kialakulásához, hogy megérthessük a szerteágazó transzcendentális tudást” (Srímad-Bhágavatam 3.5.7, magyarázat)."

2016. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
32%

13-ban a szép és jó válasz

"Inkább gondolkozz el a kérdés valódi lényegén."

Nem tartom szerencsésnek a kívül állók beleszólását egy hitrendszeren belül álló hívek magatartásába (arra gondolok, ami a hitéleten belül van, és nem a társadalmi vonatkozások felé mutat). Hogy mit csinál jól és rosszul. Ilyenek az emberek. Tökéletlenek. Egy példa mire gondolok: Fárasztó, amikor pl egy nem keresztény rátámad egy keresztényre és azzal jön egy keresztény felé: hát te milyen keresztény vagy? hol a szeretet, miért ütsz vissza,miért nem tartod oda a másik orcádat stb. A válsz ez esetben pl az lehet felé: "rossz keresztény" - mert nincs semmi jelentősége, hogy ő minek tart.

2016. okt. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 A kérdező kommentje:

Pontosan, a gabona sincs a felsorolásban, így azt sem fogadja el Krisna.


A SB magyarázatot ki írta? Krisna?

2016. okt. 13. 17:49
 16/64 A kérdező kommentje:

#14.

A kérdés annyi, hogy Krisna, amit kért, miért nem tartják be a "krisnások"?


Amikor ezt be tudják látni (a tejtermékfogyasztó "krisnások"), akkor lesz változás, ameddig nem, addig a viselkedésük Krisnának nem tetsző, de ők ezt nem látják be, az az ő bajuk és persze Krisnáé is, mert ebből a viselkedésből az érződik, hogy a bhakták semmibe vették a szavait. Ebben ez a lényeg.


Az állatok kihasználása náluk megtörténik. Láttam videót arról, ahogyan a Krisna völgyben a tehenész bánt az állatokkal. Egyáltalán nem veszi őket - a teheneket - emberszáma, tehénszáma, szent állatként nem bánt velük.


Erőszakot elkövetni pedig nem csak úgy lehet, ha az ember megöl valamit, hanem úgy is, ha máshogyan bántja, durván szól hozzájuk vagy lenézi őket, az élőlényeket.


A kérdésem pedig nem beleszólás mások akármijébe, hanem egy kérdés, amire, ha olyan ember válaszolna, akinek tiszta a szíve, akkor annak a válasznak lenne értelme.


Természetesen, ha Krisna a gabonát sem sorolta fel elfogadására méltónak, akkor gabonát sem kell fogyasztani a híveinek.


Vannak olyan napok, az ekadashi napjai, amikor KIFEJEZETTEN tiltott a gabonák és hüvelyesek fogyasztása a bhakták számára. Valószínűleg, ha úgy értelmeznék Krisna szavait, ahogyan Krisna szánta a követőinek, akkor itt mélyebbre lehetne ásni - ebben a témában is.

2016. okt. 13. 18:00
 17/64 anonim ***** válasza:
9%
kérdező, ha szabadna megtudni, milyen vallást gyakorolsz?
2016. okt. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 A kérdező kommentje:

A nagyon lejön, hogy nem tudsz a hozzászólásaimra érdemben reagálni. Remélhetőleg ennyit be tudsz vallani magadnak.


Látod, ha valaki felvet vagy kérdez valamit, akkor úgy kedves, ha válaszolunk arra (persze ehhez szükséges sok minden, például becsületesség, őszinteség. Nyilván őszinte másokhoz akkor tud lenni az ember, ha önmagához az. Ez sokakból hiányzik.)


Válaszolok a kérdésedre: egyetlen vallás híve sem vagyok, nem vagyok vallásos.

2016. okt. 13. 18:14
 19/64 Andizsuzsi ***** válasza:
9%
Kedved kérdező! Mennyire ismered a Krisna-tudatú vallást?
2016. okt. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:

Milyen különös, hogy én tettem fel a kérdést és a hozzászólók kérdezgetnek tőlem. Ennek vajon van valami célja?


Az feltűnt nektek, hogy én értelmesen reagáltam a ti hozzászólásaitokra, ugyanakkor az én kérdésemre nonszensz reakciók voltak, pl.: "hogy ne haljon éhen".


Nem tudom, hogyan lehetnek manapság ennyire tájékozatlanok emberek, de ha már azok, akkor ez úton lesznek tájékoztatva arról, hogy létezik olyan étrend, amely abszolút nem tartalmaz tejterméket és az említett étrendbe nemhogy nem halnak bele az emberek, hanem egészségesebbek, mint pl. a tejtermékfogyasztók (vagy akár a gabonafogyasztók).


Krisna nyilván éppen ezt szeretné a híveinek (az egészségességet), valamint bizonyára azt is, ha a szavainak lenne tekintélye bizonyos olyan "hívei" körében is, akik bort isznak és vizet prédikálnak.


Nyilván vannak olyan szerzetesek, akik minden tőlük telhetőt megtesznek és szép számmal akadhatnak olyanok is, akik kiforgatják a Gítát, Krisna szavait.


Nem szükséges Krisna-tudatú, buddhista, sintoista, taoista, keresztény vagy akármilyen vallásúnak lenni, hogy ezeket belássuk.


Az ember az ember és vagy kétszínű vagy igaz, ez független a vallásától. Döntés kérdése.

2016. okt. 13. 20:40
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!