Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fogyasztanak a Krinsa-tu...

Miért fogyasztanak a Krinsa-tudatú hívők tejtermékeket, ha a Bhagavad Gítában levélről, virágról, gyümölcsről, vízről mondja Krisna, hogy elfogadja azokat felajánlásként? A tejről és tejtermékekről szó sem esik.

Figyelt kérdés

Ha valaki szeretettel és odaadással

áldoz Nekem egy levelet, egy virágot,

egy gyümölcsöt vagy egy kevés vizet,

Én elfogadom azt.

(Bhagavad Gita 9.26)



2016. okt. 13. 08:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 A kérdező kommentje:

Nagyon szívesen, máskor is.


"Viszontlátásra" - azért tettem idézőjelbe, mert eddig sem láttuk egymást.


A kérdésem Krisna kijelentésével kapcsolatos, amelyet vagy szó szerint veszünk vagy sehogy. A többi félremagyarázás, belemagyarázás.

2016. okt. 14. 18:37
 32/64 anonim ***** válasza:

"Az anyatej az nem tehéntej."


Ez így vanm kedves kérdező, de a kérdésben nem tisztáztad, hogy milyen tejről van szó.

Ezek szerint a juhsajtot vagy a kecsketejet elfogadja Krisna?

Ennek jobban utána kellene nézned, mert nem valószínű, hogy "levélen, virágon, gyümölcsön és vízen" egy ember képes lenne megélni.

Ugyanakkor a gabonáról sincs szó, azt minek lehet számítani? Nem levél, nem virág, nem gyümölcs.

Értem én, hogy a Krisna által elfogadott felsorolás erősen szimbolikus, de ezek nem adnak konkrét választ arra, hogy szabad-e másféle (és milyen) tejterméket, rizst stb. enniük a Krisna-tudatú hívőknek.

2016. okt. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 A kérdező kommentje:
Krisna azt fogadja el felajánlásként, amit ő maga felsorolt. Azért ezt mondta. "Volt ideje/lett volna ideje" bármit elmondani, így bármivel kiegészíthette volna, de nem tette.
2016. okt. 15. 13:48
 34/64 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy olvastad-e a többi hozzászólást, abban kitértem a gabonákra vonatkozó témára is és egyebekre (ezért nem írom le újra, ha gondolod, olvasd el azokat is).
2016. okt. 15. 13:50
 35/64 anonim ***** válasza:
Krisnanak azt ajanljak, amit szeret. Leven Makhan-chora (Krisna egyik neve, jelentese: aki vajat lop), szereti a tejtermekeket nagyon is. De nagyon jo kerdes, varom en is egy valodi hivo valaszat.
2016. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy Téged is érdekel! :-)
2016. okt. 15. 18:45
 37/64 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Nagyon jo a kerdesed. De mielott valaszolnek a kerdesedre, szeretnem megkerdezni, hogy elolvastad-e a Bhagavad-gitat? Mert anelkul nem fogod megerteni ezt a verset. Mit is akar itt Krisna mondani.

Termeszetesen e vers nem arrol szol, hogy egy vaisnava mit ehet es mit nem. Van itt egy kulcsszo: az odaadas, a bhakti. Ezen van a hangsuly. Srila Prabupada pedig a magyarazatban hozzafuzte, hogy milyen tipusu elemiszereket, eteleket lehet felajanlani Krisnanak, amelyeket O elfogad.


Krisna a kesobbiek soran sehol nem fog beszelni arrol, hogy pontosan mit lehet enni es mit nem, csak azt, hogy mely etelek mely anyagi kotoerohoz tartoznak, es milyen hatassal van a fogyasztasuk.

A Bhagavad-gita a lelki elet fontossagarol beszel, elveket fektet le, a vedikus, illetve a vaisnava kultura elveit.


Ha azt szeretned tudni, hogy mit lehet enni, es mit nem, akkor kerlek tanulmanyozd a Srimad Bhagavatamot, a Caitanya-caritamritat es a Manu-samhitat. Foleg az utobbit, hiszen az irja le pontosan, hogy mi az, amit az embernek enni lehet.


De ahogyan az elozo hozzaszolo is mondta, hogy a vaisnavak Krisnanak tenyleg azt ajanljak, amit Omaga is szeret. A Srimad Bhagavatam 10-dik eneke pedig beszel arrol, hogy Krisna mennyire is szereti a tejet, a tejtermekeket.

2016. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:

Kedves 37. Hozzászóló!


Köszönöm válaszodat és azt, hogy Te nem vetted a kérdést támadásnak - miként nem is szántam annak!

Köszönöm hozzáállásodat.

2016. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent a krisnasok nem veganok/egetarianusok, hanem praszadamarianusok. Praszadam=Krisnanak felajanlott etel. A hivok csak felajanlott etelt fogyasztanak. A tej a josag kotoerejeben van, igy felajanlhato.
2016. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
0%

38-as kérdező, elfelejtettél váltani:D

Egy pohár tej=tiszta fej! Igyá'!% :D

[link]

39-es válasz szép! Megköszönöm én, más úgyse fogja.

2016. okt. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!