Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezetét miért...

A Hit Gyülekezetét miért utálják sokan?

Figyelt kérdés

A Hit Gyülekezete egy modern egyház,de mégis ragaszkodik az elveikhez.


Szemben a pápával, aki kereszténynek mutatja magát, tud szépen szónokolni, de az összes muzulmánt beakarja engedni.

A pápa és, akik ilyesmit támogatnak, azok mind farizeusok.A történelemben volt létezett már hamis pápa.

Remélhetőleg minél hamarabb lemondatják.


Emlékezzünk, a Szent Föld népe mennyit szenved nap, mint nap az arabok miatt.Nem élhetnek biztonságban, még szegény nőknek is fegyvereket kell fogni pólya helyett.

Szerintem, nekünk nincs szükségünk erre.


2016. okt. 13. 15:07
1 2 3 4 5
 21/45 Pietrosol ***** válasza:
35%

Szia!


Magam inkább szánalmasnak tartom. Kicsit olyan érzésem van, mintha szándékosan hoztak volna létre egy szektát a kereszténység lejáratására.


Az meg hab a tortán, hogy a mérsékelt tisztelere méltó szektavezér médiabirodalmat épít a szektatagok pénzén. Persze mindezt a keresztény szeretet jegyében.

2016. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
30%
Pietrosol, te és a kereszténység olyan távol vagytok egymástól, mint temetőbogár a nappali pávaszemtől. A keresztények soha nem voltak individualisták, te pedig önmagadból vezeted le a világot, és önmagadat vetíted ki rá. Nem csoda, hogy az ego szó rendszeresen a szádon van. Az egoista szót is a tükörképed mögül mondod másokra. Ami nem hasonlít rád, azt gonosznak nevezed, ami igen, az jó és elfogadható. A keresztények etalonja nem a saját személyük, hanem Jézus. Ráadásul nem egy általuk kitalált Jézus, mint a tied, hanem az, Akit a Biblia bemutat. Bárki, és bármi abban a mértékben jó és elfogadható, amilyen mértékben egyezik Jézus természetével, a maradékában változásra szorul, ez ugyanúgy igaz rám, rád és bárkire. Te kb. két mondatot ismersz a Bibliából, legalábbis nem többet fogadsz el az eddigi hozzászólásaid alapján, közben pedig a kereszténység ismérveit boncolgatod. Mintha csak pattanásos kamasz fiúk értekeznének arról, hogy tényleg indokolt-e a No-Spa szedése menstruációs görcsök esetén. Na, lapozzunk!
2016. okt. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 Pietrosol ***** válasza:
40%

Asperrimus!


Köszönöm méltató szavaidat! Csak úgy sugárzik belőled is a felebaráti szeretet.


Ha már feldobtad a ki keresztény, ki nem témát..., a múltkor kérdeztem, de biztos eltört az összes ujjad és csak azért nem válaszoltál.


Krisztusi mérce szerint Németh Sándor épp szétszórja a kincseit, netán gyűjtöget?

2016. okt. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
63%
#22 Sajnos a kedves társad nem tudott választ adni, úgy érzem, visszavonulót fújt, engem viszont továbbra is érdekelne, hogy ha azok a régi videók teljesen hitelt érdemlőek, és a kritikusok mind "félreértik" akkor miért nem látok mostanában hasonló fetrengést, és őrjöngést egyetlen egy vidám vasárnapon sem? Nem érzed azt, hogy ez önmeghasonlás? Számomra eléggé az jön le, mint a Jehova Tanúinál, hogy addig amíg valaki bizonyos dolgokban egyetért, addig látszólag kedvesek, és segítőkészek, viszont amikor valaki feltesz egy egyértelmű kérdést, amit a szervezet helytelenségéről szól, akkor vagy nem történik válasz, vagy az üldözöttség szerepében való tetszelgés valósul meg, esetleg úgy, ahogy te is előző kommentedben, kicsit sem megfelelő stílusban válaszoltál. Szóval a fentebbi kérdés továbbra is fent áll.
2016. okt. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
63%

"Szemben a pápával, aki kereszténynek mutatja magát, tud szépen szónokolni, de az összes muzulmánt beakarja engedni."


Mert aztán Izraelt dicsőíteni nem probléma, ahogy azt a Hitgyüli teszi...

2016. okt. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
43%

Kedves huszonnegyedik!


Legközelebb vasárnap lesz némi időm, hogy veled foglalkozzam, ráadásul már ígéretet tettem másnak, hogy reagálok a tisztítótűz témakörében, úgyhogy majd azután.


Elöljáróben csak annyit mondanék dióhéjban, amit anno Pietrosolnak, Rasztás Dzsiminek és másoknak mondtam. Elég intelligens vagyok ahhoz, hogy bárkivel megtaláljam a hangot, és egy akár homlokegyenest ellenkező előjelű hitrendszer követőjét is tudom respektálni, ha méltó rá. De nem én rántottam fegyvert ebben az esetben sem, így az általad kifogásolhatónak tartott stílusú válaszom csupán következmény, amit viszont én az előzmények fényében nagyon is helyénvalónak látok. Tedd el a kardodat, és én is elteszem. Veled szemben.


Nincs az a kérdés, amit ne lehetne kulturált keretek között feltenni az egymás emberi méltóságát tiszetletben tartva, de nem szükségszerű a végén konszenzusra jutni. A békés egymás mellett élésbe símán belefér, hogy teljesen máshogy gondolkodó emberek éljenek egymás tőszomszédságában úgy, hogy egyik sem akarja a másikat megváltoztatni, nem szidalmazza, nem akarja átvágni a torkát. Persze ennek vannak korlátai, de ha valakivel nem tudok együtt élni, akkor otthagyom: ha ő balra, én jobbra, ha ő jobbra, én balra, de nem folytatok ellene hadjáratot. Mindenkinek meg kell azzal elégednie, hogy elmondja a másiknak a véleményét, elsősorban akkor, ha kérdezik, bizonyos esetekben akár kéretlenül is, de ez semmiképpen sem általános eljárás. Ám ezzel a kérdés le is van zárva, mert egyik fél sem követelhet a másiktól több odaadást, mint amennyit nyújtani hajlandó.


Tedd fel a konkrét kérdésedet, de ne abban a stílusban, hogy "Mind tudjuk, hogy hülye vagy, mond miért van ez, vagy az?" Az ehhez hasonló stílus nem tartozik az általam tolerálható dialógushoz, és a válaszom is ehhez méltó. Pietrosol akkor rúgta el nálam a pöttyöst, amikor kvázi lehülyézett, vagy két évvel ezelőtt. Egészen addig hajlandó voltam vele polgári hangnemben beszélni. Utána jó ideig egyáltalán nem olvastam az írásait. Ha megláttam a nevét, már tekertem is át olvasás nélkül. Aztán pár hónapja lehetőséget adtam neki, hogy elássuk a csatabárdot, de nem élt vele. Nem én választottam ezt, hanem ő. Ez magyarázza a stílust vele szemben. Nem is fogok változtatni rajta: amíg ő lő, én viszonzom a tüzet. Ez vonatkozik minenki másra is, aki figyelmeztetés nélkül csípőből tüzet nyit. Soha nem fogok vallási kérdést csinálni a verbális önvédelemből. Mi az, ami ebben nem korrekt?


Szóval kérdezz, de ne vádaskodj, ne szektázz, ne agymosottozz, mert az olyan, mintha anyáznál, és nem tudom békés baráti gesztusként értelmezni, hanem kifejezetten rossz néven veszem, te is így tennél a helyemben. Nem kell egyet értened velem, velünk, nem kell megértened sem, de a minősítéseidet tartsd meg magadnak. Úgy gondolom, hogy a társadalomban mindenkinek joga van a meggyőződéséhez, és ahhoz is, hogy ezért ne kelljen állandóan a másik oldal lehúzásaival szembesülni.

2016. okt. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudom, mit képzelsz, rólunk, de nem áll hatalmunkban semmit sem kitöröltetni. Az tény, hogy egyetlen alakalmat sem mulasztok el, hogy jelentsem a moderátornak a szabályszegő hozzászólásokat. Idézem:


" Tilos


(a) trágár kifejezéseket, sértő szavakat, másokban megbotránkozást, félelmet keltő kifejezéseket használni;


(b) a személyeskedni, azaz olyan megjegyzést tenni amely másokra nézve sértő lehet (különösen ami egy másik Felhasználót zavarhatja kora, neme, származása, vallása, faji, nemzetiségi hovatartozása, világnézeti meggyőződése, véleménye, élethelyzete miatt),

továbbá mások becsületére, jóhírnevére sérelmes tartalmat elhelyezni, függetlenül attól, hogy az valós vagy sem, kiemelten a közszereplőkre vonatkozóan"


Hogy ő törli-e, vagy nem, a szíve joga. De miért nem kulturáltan fogalmazzák meg a kritikusok a vélemyényeiket? Ha így tennének, tehetetlen lennék az írásaikkal kapcsolatban. Vagy nem képesek némelyek kulturáltan kommunikálni? Ezt nem fogom a szívemre venni. Én képes vagyok, és mindenki más előtt is nyitva az út, hogy hasonlóan járjon el. Sőt, ha túllövök, és én írok szabályszegő módon, az is jelenthető. Csak tessék. Hol itt a probléma?

2016. okt. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
Sajnos ezen az oldalon a moderátorok fittyet hánynak a saját szabályaikra is, abszolút személyes szimpátia alapján teljesen szabályos hozzászólásokat is kitörölnek, ha éppen olyan kedvük van (gyanítom, ez attól is függ, éppen ki olvassa a feljelentett posztot). Jó szokás, hogy ha hosszú választ írsz, akkor azt másold ki magadnak jegyzettömbbe, és ha kitörlik, így legalább nem veszik el az egész hozzászólás, és egy kicsit átalakítva megpróbálhatod újra visszaírni (sajnos az gyakran lutri, hogy éppen mit ítél a moderátor szabályellenesnek, és ezáltal mit kell átírni).
2016. okt. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
24%
Ha beleteszed a szekta szót az írásodba, az már szabályszegő, ha értelmezed a fenti idézetet. A szekta szó mára szitokszóvá vált, és a használata a 'hülyék', 'hitetők', 'eretnekek', és más rokonértelmű kifejezésekkel analóg. Innen nézve sok bevett, benőtt közösségre lehetne rámondani, hogy szekta, mégsem így nevezem őket, és nem is úgy gondolkodom róluk, még a jehovistákról sem. Nekem továbbra is az a véleményem, hogy Isten nem haragszik a tévedéseinkért, hanem ki akar onnan hozni. Ő értékeli azt, aki Őt keresi, akkor is, ha téved. A keresést és a nyitottságot értékeli. És Isten nem szándékozik az ember útjait a fejéhez verni, nem cikizi, nem tesz keresztbe. Ha az emberek legalább ezt az egyet megtanulnák értékelni a másik félben, akkor sokkal könnyebb lenne szót érteni, mint a cikornyás szitokáradat kereszttüzében.
2016. okt. 15. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 Pietrosol ***** válasza:
100%

Asperrimus!


Remélem hamar rendbe jön a szelektív kézsérülésed és ügyesen válaszolsz a kérdésemre!


Nem emlékszem rá, hogy lehülyéztelek volna, bár az tény, hogy a kukoricát még sosem neveztem pontynak.


Érdekes, hogy jogosultnak érzed magad annak megítélésére, hogy ki, mennyire keresztény(bár ez nem verseny), magad mégis a követ kővel választ élteted. Hallottad már azt, hogy: "Ha megdobnak kővel..."?

2016. okt. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!