How Arrow kérdése:

Mi az Igazság?

Figyelt kérdés

2016. okt. 15. 06:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Csak azt tudjuk, hogy odaát van ;)
2016. okt. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz? Pontosítanád a kérdésed?
2016. okt. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Amit a szellemi szinten elfogadsz, és be tudsz illeszteni a saját viszonyrendszeredbe. Ez természetesen folyamatosan változik, ezért mondhák, hogy az igazsághoz az is hozzá tartozik.... 😊
2016. okt. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

(János 17:17) . . .; a te szavad igazság.


A Bibliában nem közölt velünk mindent a világegyetemről, de amit feljegyeztetett, az nem spekuláció; az az igazság. A Bibliában azt is közölte, hogy mi a szándéka a földdel és az emberiséggel, s hogyan fogja azt megvalósítani.


Isten Szava a valóságnak megfelelően beszél a dolgokról, feltárja Jehova tulajdonságait, szándékait és parancsait, valamint az emberiség valódi helyzetét. Isten igaz Szava megmutatja, hogy mire van szüksége egy személynek ahhoz, hogy szent legyen, vagyis hogy Jehova elkülönítse őt az Ő szolgálatára, illetve ahhoz, hogy megőrizze a szentségét. Ezért imádkozott így Jézus a követőivel kapcsolatban: „Szenteld meg őket az igazság által; a te szavad igazság” (Jn 17:17; vö.: Jk 1:18). Azzal, hogy engedelmeskedtek az Isten Szavában feltárt igazságnak, megszentelődtek; az igazság volt az, ami által megtisztították lelküket (1Pt 1:22). Ennek köszönhetően „nem [voltak] része a világnak”, mely nem ragaszkodott Isten igazságához (Jn 17:16).

2016. okt. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet;
2016. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Monda azért néki Pilátus: Király vagy-é hát te csakugyan? Felele Jézus: Te mondod, hogy én király vagyok.

Én azért születtem, és azért jöttem e világra, hogy bizonyságot tegyek az igazságról.

Mindaz, a ki az igazságból való, hallgat az én szómra.

2016. okt. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Mi adja Jézus szavahitellessését?

Vallás? Egyház? Szekta? Vagy valami más?

2016. okt. 15. 12:47
 8/30 anonim ***** válasza:
64%
Mi adja Jézus szava hitelességét? Ehhez magával Jézussal kéne beszélned,és megbíznod benne,hogy igazat mond,beleértve,hogy ő is tévedhet.Ami a Bibliában van,meg amit az egyházak mondanak,nem ajánlott készpénznek venni.
2016. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Szia!


Maga az Úr Jézus Krisztus az Igazság, szavának hitelességét az egész élete, halála, feltámadása adja.


Üdv. Péter

2016. okt. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók köszönöm a válaszokat. Tudom és hiszem hogy Jézus és beszéde az Igazság, de akkor miért hirdetik az egyházak mind másképpen Jézus beszédét,Jézus lényét, Jézus tanitásait?

Mind igazság? Vagy sátán müködik hogy megtévessze az emberiséget?

Az Ördög menyire ismeri Jézust?

2016. okt. 15. 16:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!