Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted te a mennyországba...

Szerinted te a mennyországba fogsz kerülni?

Figyelt kérdés
És én?

2016. okt. 17. 01:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Helló! Én a Pokolban fogom végezni.
2016. okt. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
46%
Ha véletlenül odakerülnék, attól tartok, nem találkoznék túl sok ismerőssel. De majd külön, Neked megírom a GYIK-en, milyen ott a környezet.
2016. okt. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
2%

most még viccelődnek némelyek.

Hogy szeretném látni az arcokat akkor.....

2016. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Krisztus mikor volt ilyen nagyképű, tanú? Ő sírt Jeruzsálemért, neked meg a szíved sem moccan. Ha már utánozni akarod, akkor ebben is.
2016. okt. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
39%

"Hogy szeretném látni az arcokat akkor..."

Nézd: én csak egyféleképpen tudom elképzelni ezt a helyzetet:

- mindenki örömmel és üdvözült arccal hallgatja Isten Szavát.

Te hogy képzelted? Egy VÉGTELENÜL JÓ istennel? Mindenki reszketni fog előtte?

2016. okt. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
19%

A Biblia versnek fényében:


egyáltalán nem viccnek szántam. Csak fájdalmas ilyet olvasni, hogy sokan a nem létező pokolba mennek és viccelődnek vele....s ha itt lesz az idő, vajon akkor is viccelődnek majd?


De a kérdésedre a válaszom Bibliai


(1Péter 4:17, 18) 17 Mert itt a meghatározott idő, hogy megkezdődjön az ítélet az Isten házán. Ha pedig először rajtunk kezdődik, mi lesz a végük azoknak, akik nem engedelmeskednek az Isten jó hírének? 18 „És ha az igazságos nehezen részesül megmentésben, hol látni majd az istentelent és a bűnöst?. . .


Isten először a nyáján belül tesz rendet.....

2016. okt. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%

Én sem viccnek szántam, komolyan írtam.

Egyszerűen nem tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy ott bárki is rosszul érezze magát. Inkább megkönnyebbülést éreznék, hogy végre kiderül MINDEN. Egy jó isten pedig a jó szándékú embereket CSAK a mennyekbe viheti - a vallásuktól függetlenül. Az ateistákat is.

Aki pedig nem kér belőle - ilyen is van, mindenhol - az megy a megsemmisülésbe, vagyis az örök nyugalomba. Sokan vágynak erre is.

2016. okt. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

17-es oké!

Egyébként is ha igaz, hogy Jézus mindenki bűnét elszenvedte a kereszten, akkor most mit paráztok, hogy esetleg bárki a pokolba kerülhet?? Megyünk a mennyekbe, értitek: mennyek be!!

2016. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nem kerülhetek oda, ami nincs. Tetteim alapján másik testben születek újjá. Nekem ez ezerszer értelmesebb elmélet. A Bibliát sem hiszem el. Főleg nem az Újszövetséget. Ebben igazuk van a zsidóknak.
2016. okt. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Igen, Jézus mindenki bűnét elszenvedte a kereszten. De Isten nem vette el ezzel a cselekedetével az ember szabadságát. Aki Jézus keresztje ellenére lázadásban éli az életét Isten ellen, annak Ő el fogja ismerni a szabadságát arra, hogy a pokolba kerüljön.


Amikor eljön az ítélet napja, két dologban fognak hinni az emberek.

Vagy abban, amit a Jelenések 6:15-17 ír le:

"A föld királyai, a fejedelmek és a vezérek, a gazdagok és a hatalmasok, a szolgák és a szabadok mind elrejtőztek a barlangokban és a hegyek sziklái között, és így szóltak a hegyekhez és a sziklákhoz: Essetek ránk, és rejtsetek el minket a királyi trónon ülő arca elől, és a Bárány haragja elől, mert eljött az ő haragjuk nagy napja, és akkor ki állhat meg?"


Vagy abban, amit a 2Timóteus 4:7-8 ír:

"Ama nemes harcot megharcoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam, végül eltétetett nekem az igazság koronája, amelyet megad nekem az Úr, az igaz bíró azon a napon; de nemcsak nekem, hanem mindazoknak is, akik várva várják az ő megjelenését."

2016. okt. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!