Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted te a mennyországba...

Szerinted te a mennyországba fogsz kerülni?

Figyelt kérdés
És én?

2016. okt. 17. 01:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Olvastam az itteni kommentárokat, és láttam a Tanúkat is és hát, azt mondják, hogy a Biblia azt írja, hogy csak a kiválasztott 144.000 ZSIDÓ (emelném ki) kerül a mennybe. Nos, én Tisztában vagyok azzal, hogy Isten lakhelyén leszek aranyozott utcákon fogok sétálni. :) Cáfolnám a téves TANÚ teóriákat:


Tanúk szerint: A Fölodön uralkodunk és nem lesz új föld.


A Biblia szerint: Jelenések 21:1 "És láttam új Földet és Új eget, mert az első ég és az első föld elmúlt és a tenger sem volt többé." Károli Gáspár féle Biblia. az "elmúlás" szó, ebben a témában IS "eltörlést" vagy "elpusztulást" jelent.


Aztán, a "Őrtorony tudósai" vagy "Őrtorony tanúi" szerinti hiányos feltételezés: Nem lesz megdicsőült test, hanem elvátozol és olyanná válsz, mint az angyalok.


A Biblia szerint: Efézus 4:22-24 és 1Korintus 15:53-54 versekben azt írja az Írás, hogy az ember levedli az Óembert, majd az Újember teste lesz rajta, ami nem romlandó, hanem romolhatatlan test!


Aztán a Fikció amit az Őrtorony társulat talált ki: NEM KELL HATALMASÁGOKÉRT, ILLETVE MÁSOKÉRT IMÁDKOZNI!


A Biblia ahol tudja cáfolja ezt a teóriát:

Jeremiás 29:7: Ahol levan írva, hogy Könyörögjetek (tehát, imádkozzatok) az Úrhoz, hogy jó léte legyen annak a városnak ahol épp a Zsidók vannak, mert az ő jólétük a Zsidók Jóléte!

Jakab 5:16: Ahol, azt írja, hogy Imádkozzunk egymásért, mert így gyógyulunk meg igazán.

Filippi levél 1:9-11: Ahol, Pál arról ír, hogy imádkozik a Filippibeliekért, hogy legyen meg nekik a tisztán látásuk és az értelmük is továbbá, hogy tisztúljanak meg (térjenek meg) az Úr napjáig.

Márk evangéliuma 9:29: Ahol Jézus imádságra búzdította a tanítványait, hogy démonokat tudjanak kiűzni. :)

Római levél 15:30-31: ahol Pál arra kéri a népet, hogy imádkozzanak érte.


A Tanúk szerint: NINCS szentháromság, mert nincs így kiírva a Bibliában. De! Fura mód, hogy az Ő Bibliájukban is megjelenik az Atya(néhol kisbetűvel ami helytelen, a Bibliai értelemben!) A Fiú (ez is kisbetűvel ami épp úgy helytelen) a Szent Szellem viszont tevékeny erőnek van beállítva, Ami épp ugyan olyan fura számomra mint minden más a Kedves Őrtorony rajongókkal kapcsolatban.


A Biblia Számos helyen cáfolja ezt a fajta Isten káromlást is: A Szentháromság tana: Ézsaiás 48:16-ban Az Atya is az Isten (1Péter 1:2) A Fiú is az Isten:János evangéliuma 1:1 és 14; Római levél 9:5; 1 János 5:20 (a sokból), és a Szent Szellem is az Isten: 1Korintus 3:16; Apostolok cselekedetei: 2:1-4; Római levél 8:9! A tevékeny erőre való bizonyítás képp, viszont a Biblia megint számos dolgot hoz fel, mivel egy erő KÉPTELEN gondolkodni, cselekedni saját akartából, elszomorodik és mitőbb még közben is jár értem itt a Földön. :) Ezekre való utalás és bizonyíték a Bibliából: Tud szomorú lenni: Efézus 4:30; Gondolkozik: 1Korintus 2:10; Közbenjár értem: Római levél 8:26-27; Saját akarata szerint döntéseket hoz: 1Korintus 12:7-11; És Ő a Vígasztaló akit Jézus megígért: János evangéliuma 14:16 és 26; 15:26. :)


A Jehova Tanúi szerint, a hatalom csak is kizárólag a Sátántól eredhetnek!


Nade, mit mond erről a Biblia? Az összes hatalom Istentől van, Római levél 13:1 szerint.


Azt hiszem egyenlőre ennyi, van még rengeteg, de ha azt mind leírnám soha nem mennénk haza, szóval egyenlőre ennyi, ami leginkább szemet szúrt az Őrtorony munkásságában. Én bizton állítom, hogy a Mennybe kerülök mert megvan írva: "Ti akik hisztek, Isten Fiának nevében (tehát Jézus Krisztusban!) örökéletetek van!" Érdemes ezeken elgondolkodni kedves Tanúk. :)

2016. okt. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Tévedés nem ezt írtam.


A Földön nem fogsz uralkodni. az uralkodás az égben lesz.

Jézus királysága nem földi, hanem égi, nem ebből a világból való.

Továbbá, nem csak Zsidó származásúak a kiválasztottak, mert már nem nemzethez köti Isten Jézus halálától a választást.


A földi emberek uralkodása pedig viszonylagosan van megengedve, a legfelsőbb hatalom Isten és nem egy ember uralma.

S azért viszonylagos, mert az embereket nem Isten nevezte ki uralkodónak, hanem e világ Istene támogatásával vannak ott.

Ezért az uralmukat úgy Sátánnak úgy az Őt képviselő embereknek, csak megengedi, de nem ért vele egyet és nem támogatja.


(Zsoltárok 2:1–3) 2 Miért háborognak a nemzetek? Miért morognak hiábavalóságot a népek?  2 A föld királyai fölkerekednek, A főemberek egybegyűlnek Jehova ellen, és az ő felkentje ellen,  3 Mondván: „Törjük szét bilincseiket, Dobjuk le magunkról kötelékeiket!”


A zsoltárokban is azt írja, hogy az emberi uralkodók is bilincsnek, rabságnak tartják, hogy Isten uralkodjon, és nem is akarják ezt.

ezt a jelenések könyve is írja


(Jelenések 19:19) 19 És láttam, hogy a vadállat, a föld királyai és a seregeik egybegyűltek, hogy háborút viseljenek a lovon ülő ellen és az ő serege ellen.


Nem akarják Jézus uralmát.


Javaslom gondolkozz ezen, hogyan lehetne ez Istentől?

2016. okt. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem biztos.
2016. okt. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 világvége1 ***** válasza:

Igen. De nem mennyország, hanem menny.


Nem.

2020. jún. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!