Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem is számít Istennek a...

Nem is számít Istennek a felekezet és az egyház?

Figyelt kérdés

Ha sok nemzetségből és népből állnak majd előtte emberek akkor nem tartozhatnak nyilván mind ugyan ahhoz a felekezethez.

Tehát akkor Istennek nem is számít,hogy ki melyik egyházhoz tartozik?

Talán még a vallás sem? Mert ha a nagy sokaságban biztos lesznek olyanok akik nem is keresztények.

Mondjuk el sem jutott hozzájuk Jézus híre.



2016. nov. 2. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Pontosan így van!

Istennél csak az fog számítani,hogy valaki,hitt e Jézus Krisztusban.

A bűnbocsánat csak Jézus vére árán lehetséges.

De megnyugtatlak,Isten ítéletei igazságosak lesznek,senkit nem fog felelőségre vonni a mások hibái ,bűnei miatt.

De azért felelőségre fog vonni,hogy nem törődtek,Isten kegyelmével,ami megjelent Jézusban.

Akikhez el sem jutott Jézus híre? Gondolom ez nem a te problémád,ne hogy már Istent hibáztad valamiért.

2016. nov. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem, csak a Mormonok jutnak a mennybe! :D
2016. nov. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Aki a vallása alapján ítéli meg a másikat az az ember. Ez az ember tulajdonképpen a kollektív egoizmus híve, mert a nekem van igazam formulát lecserélte a nekünk van igazunk jelszóra.

2016. nov. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

Az üdvösség szempontjából nem számít, nem kell ahhoz kereszténynek lenni, hogy valaki a mennybe jusson.


Krisztus azonban mégis okkal alapította meg az egyházat, melynek élére személyesen választotta ki az apostolokat. Aki tehát Krisztus egyházának tagja, annak meg kell őriznie az apostoli tanítást és az apostoli hagyományt.


Egy nem kereszténynek jó esélye van üdvözülni az egyház nélkül is, de egy keresztény csak akkor juthat a mennybe, ha nem tagadja meg Krisztus és az apostolok egyházát.

2016. nov. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 imakommandós ***** válasza:
64%

Isten nem szabadelvű. Nem bízta az emberekre, hogy had menjen mindenki a saját feje után, és keresse, tisztelje és imádja Istent ahogy épp jónak gondolja, hanem parancsokat, Istentiszteleti rendtartást adott. Nem csak az ószövetségben, hanem az újszövetségben is. Ezek isteni tekintéllyel kizárólag a Szentírásban vannak lefektetve, és nem apostoli hagyományokban meg emberek által kitalált liturgiákban. Lehet felkavarja sok vallásos ember lelki világát, de ha a felekezete ahol keresi és tiszteli Istent, áthág isteni parancsokat, vagy nem azon az úton közeledik Isten felé amit a Szentírásban Isten közölt velünk, akkor nem biztos, hogy célba is ér.


Mindenkinek akkora a felelősége, amennyi igazság eljutott hozzá. Ha valaki ismeri a kinyilatkoztatást, sokat hallotta, de nem cselekszi meg azokat, sokkal büntettetik. Ha valaki nem hallott Jézusról, nem ismeri a Szentirást, és úgy cselekedett gonosz dolgokat, kevesebbel bűntettetik.

2016. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! :)


Ezt írtad: "Tehát akkor Istennek nem is számít,hogy ki melyik egyházhoz tartozik? "


Ez nem egészen így van! Ahhoz,hogy szeretnéd megtudni Isten mi ként is gondolja az egészet.Ismerni kell az eredeti Bibliát! Tehát...vannak benne dolgok,amikre nagyon figylemezteti az embereket,de még is nem azt teszik,amit kéne.Sokan azért ,mert nem figylenek oda,és ha olvasnak valamit,nem járnak utána.

Ilyen a szombat vagy a vasárnap kérdése is!

A Bibliában számos helyen Isten figyelmezteti az embert a szombati nap jelentőségére.

Nos..utána néztem ennek a kérdésnek én is!...Megtaláltam.A szombati nap,az maradt a nevében szombati nap.Csak annak idején mikor átalakították a hét napjait,a 6. napra tették.De érdekes módon a nevét nem változtatták meg!

Itt vissza kellet nyúlni a gyökerekhez,ami a zsidósághoz vezet,hisze ők azok akik megőrizték több évezredeken keresztül a nézeteiket!A hitükből kiindulva is ragaszkodtak a szokásaikhoz,így teljesen kizárt a tévedés esélye.


[link]


Ez is egy ilyen kérdés! Én azt mondom,a Bibliából vedd ki a kérdéseidet,és a válaszokat ott találod meg.

2016. nov. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Még ez kimaradt az elöbbi írásomból:


Szeretném megkérdezni tőled,hogy Istennek,vagy a vallásnak szeretnél megfelelni?


Ha úgy ahogy azt kell Istennek szeretnél megfelelni ,akkor a Biblia választ ad,és megfogod találni a megfelelő választ a kérdésedre!

2016. nov. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az Úr Jézus Krisztus tanításai szerint nem:

"Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: Uram, Uram, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem azon a napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, nem a te nevedben űztünk-e ördögöket, és nem a te nevedben tettünk-e sok csodát? És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!"

(Mt. 7:21-23)


Üdv. Péter

2016. nov. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nos. Kedves Péter írásával tudok egyet érteni! Mint írtam is a 6. és 7. hsz-emben.


Az embernek Istenre kell támaszkodnia ebben a kérdésben,és nem ember alkotta vallásokat kérdezni először.


Én is a Bibliából bizonyosodtam meg utána járással,hogy hol kell keresni! Mikor kilincseltem az utána járással, amit itthon magam jártam utána, kerestem kutattam,elkezdtem helyekre járni meghallgatni hol,mit mondanak,és az volt a lényeg,hogy megtaláltam azáltal,hogy ott ugyan azt mondták,amit előtte nekem senki ember nem mondott. Tehát Isten segítségével találtam rá az igaz Biblia segítségével! :)

DE ehhez igazán csak az igazat kell keresni.


Útravalóul:

Péld 8,17

Én az engem szeretőket szeretem, és a kik engem szorgalmasan keresnek, megtalálnak.

2016. nov. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%

Hitet gyakorolni Krisztusban.


Vagy is ez nem passzivitást jelent, hanem aktív keresztény életet kell élni,

S ahogy Péter említette, maga Jézust elismerni, mint urat nem jelent semmit, ha nem az Atya akaratával egyezik az imádata.

Hiszen sokan sok félét tesznek Jézus nevében, amit Ő nem kért, ezért nem tudja elfogadni akkor sem ha a nevére hivatkoznak.


A nagy sokaság pedig nem a minden vallásból valók, hiszen a Teremtő a Jelenések könyvében leírtak szerint a vallások hatalmas büntetésre számíthatnak a közel jövőben azért, mert a világgal egyesültek.

S nem csak a vezetőik, de az oda tartozó híveik is ugyan azt az elmarasztalást kapják.


Mindent tesznek Jézus nevében az emberek milliárdjait elhitetve, és ez nem csak a kereszténységre vonatkozik.


A Biblia két nyájról beszél.

a kicsiny nyáj tagjai lesznek Jézus társuralkodói, és nyilván nem minden vallásból, hanem egy egységes imádati formából, és a nagy sokaság tagjai is ugyan ebben vannak csak Ők földi reménységűek.

2016. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!