Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenben megtalálható-e az ördög?

Istenben megtalálható-e az ördög?

Figyelt kérdés

2016. nov. 11. 12:24
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Istenben három egylényegű személy van, Atya, Fiú és Szentlélek, és senki más és semmi egyéb.
2016. nov. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Nem.


Ez kb. olyan, mint ahogyan benned sem található meg pl. Donald Trump... :-)


Üdv. Péter

2016. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2016. nov. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
30%

Benne vagyunk...

Csel 17,28

Mert ő benne élünk, mozgunk és vagyunk; miképen a költőitek közül is mondották némelyek: Mert az ő nemzetsége is vagyunk.


Ha mi benne vagyunk, akkor???? :)

2016. nov. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
51%

Az előttem szólónak:


Az általad idézett vers nem erről szól.

hanem arról, hogy Ő hozott létre bennünket, tőle származunk, ezért a további versekben Pál kifejti, hogy nem szűkölködik, mint ha az ember terveire vagy tetteire szüksége lenne, mint pl, egy templom vagy bár mely emberi alkotás.

2016. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
56%

Isten SZENT, a szó teljes értelmében. így semmilyen rossz dolog, vagy gondolat nincs benne,


a hatalmát tökéletesen igazságosan gyakorolja, a többi tulajdonságával egységben.

Sátán pedig egy személy, tőle független szabad akarattal rendelkező angyal, ahogy mi is szabad akarattal rendelkezünk, és nem kényszerít, hogy függjünk tőle.

2016. nov. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

# 4


"Ha mi benne vagyunk, akkor???? :)"


Jól írja az előttem szóló, az idézet nem arról szól, ahogy te értelmezed. A szövegkörnyezetet is mindig figyelembe kell venni.

2016. nov. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

5-ös, 6-os, 7-es válaszoló!


Ennyire azért nem egyszerű a történet. Igen, Pál a nemzettségről beszélt. Isten megteremtette Ádámot, és belőle származik minden ember, stb. Csakhogy Ádám Isten képmására lett teremtve. Mint egy tükörkép. Ez a tükörkép bűnt követett el, engedetlen lett. Lehet azt mondani, hogy a sátán csábította el, de ez már az Úr előtt sem jött be. Ádám azt mondta, hogy az asszony, akit mellém adtál… az asszony, hogy a kígyó… Aztán az Úr megbüntette mind a hármat, egyértelművé téve, hogy a ludas nem a kígyó egyedül. Ádám büntetése ugyan úgy megvolt, ahogy a kígyónak, és az asszonynak. Ezzel egyértelművé téve, hogy Ádám a maga képmású teremtésében bűnt követett el. Ha Istenben nincs ilyen, akkor a képmásban sem szabadna lenni. Ha ezt feloldjátok Mózes, Ezékiel, Dániel, Ézsaiás (akikre Jézus is hivatkozott, mint Isten szócsöveire) írásai által, vagy Jézus, Isten fiának beszéde által, akkor elfogadom az érveiteket, amúgy nem tudom elfogadni, bármennyi emberi érvet is vonultattok fel.

2016. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Isten képmására azt jelenti, hogy bizonyos tulajdonságokkal felruházta az embert ami Istenben is megtalálható.
2016. nov. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Mondtam 9-es,az emberi okoskodással nem mész semmire. Volt egy Jézus által is prófétának elfogadott ember, Ézsaiás. Ő ezt írta :


Ézs 45,7

Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!

2016. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!