Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus sosem mondta ki a...

Jézus sosem mondta ki a jehova szót, még akkor sem, amikor meghalt. Akkor ő is hitehagyott?

Figyelt kérdés
2016. nov. 21. 14:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

Zitus, elárulok neked egy apró titkot.

A héberben nincs külön szó a személyre, hanem a "név" főnevet használják helyette, Isten egyik neve is "ha-Sém" (A név)


"Valóban babonás félelemből nem ejtették ki Jehova nevét egyes zsidók. Látta ezt Isten is, és azt íratta népének Jeremiás(23:26,27) által:

Meddig lesz ez még a próféták szívében, akik hazugságot prófétálnak, és akik saját szívük csalárdságának prófétái? Úgy gondolják, elfeledtetik népemmel a nevemet az álmaik által, melyeket egymásnak mesélgetnek, ahogy atyáik is elfeledték nevemet Baál miatt.

Sajnos ma is hasonló a helyzet :-("


Itt sem konkrétan "névről" van szó, hanem magáról Isten személyéről. Nem arról szól az idézet, hogy lenne bármilyen név, amit el lehetne felejteni, hanem elfelejtik magát Istent.



Pl:


"Jóel 2:32 De mindaz, aki az Úrnak nevét hívja segítségül, megmenekül; mert a Sion hegyén és Jeruzsálemben lészen a szabadulás, amint megigérte az Úr, és a megszabadultak közt lesznek azok, akiket elhí az Úr! "


Itt is arról van szó, hogy az Úrt magát hívjuk segítségül, nem pedig a nevét.

Csak hát persze 0 háttértudással mindenki azt olvashat ki a Bibliából, amit csak akar, ugye ugye..

2016. nov. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
12%

Nem nem kedves előttem szóló.


(Jóel 2:31, 32) . . .. 32 És mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmenekül; . . .


Az eredeti fordításban Isten neve a Jehova név van ott.

Pál apostol ezt a verset idézte az írásaiban is.

(Róma 10:13) 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”. . .


Az Úrnak mi a neve, amit hívni kell?

Kizárt dolog hogy az Urat Úrnak hívják, ez nem név.

Sőt van sok Isten és van sok Úr, s épen ezért különbözteti meg magát ezzel a névvel.


(1Királyok 8:43) 43 őt is hallgasd meg az egekből, szilárd lakhelyedről, és tedd meg mindazt, amiért hozzád kiált az idegen; hogy a föld összes népe megismerje nevedet, hogy ugyanúgy féljenek téged, ahogy néped, Izrael, és megtudják, hogy a te nevedet viseli ez a ház, amelyet építettem.


Isten nevét viseli a ház, vagy is Jehova elismerését élvezik azok akik ott mutatnak be imádatot.


Egyébként pedig ha azt vesszük alapul, hogy babonás félelemből nem merik kiejteni, az máris elárulja, hogy ez a neve, egy ideig használták, vagy is létezik a név,


még akkor is ha most különféle magyarázatokkal megszüntetnék Isten nevének a létezését.

2016. nov. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Living witness, olvasd újra azt a 11. kommentet, légy szíves!

Pontosan arról van szó, hogy a Biblia eredeti szövegében a név és személy kifejezésére ugyanazt a szót használták. Ennélfogva természetesen ugyanúgy értelmetlen tőled is azt a hibás értelmezést erőltetni, amelynek hibájára mutatott a korábbi kommentelő.

2016. nov. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Irwin, Zitus meg a többiek...

Sajnos ti nagyon távól álltok az alábbiaktol azzal a név bálványozással;


Mt 28:19

Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentszellemnek nevében,


De hát ha nektek ez kell! :)

Ám legyen..

Csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni a kérdéshez.


Üdv

2016. nov. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ha Jézus nem használta Istene Jehova nevét, akkor nincsen értelme a miatyánknak....akkor milyen nevet kellene megszentelni? ....mert az adonáj az nem név, csak cím, mint az úr, mindenható, allah, stb."


Isten szava megerőtleníti ezt az erőtlen érvkísérletet:

"Öltözetén a csípő körül ez a név volt felírva: Királyok Királya és Urak Ura." (Jel 19,16)


Vagyis egy cím is szolgálhat névként, ahogy például most is van olyan ember, akinek az a neve, hogy Király Gábor. A Teremtőnek pedig sok neve van: Úr, Atya, Isten, Jahve, Örökkévaló stb...

2016. nov. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 How Arrow ***** válasza:

"Jel 19:12 És az ő szemei olyanok, mint a tűzláng; és az ő fején sok korona; az ő neve fel vala írva, amit senki nem tud, csak ő maga."


A bibliában rengetegszer előfordol a "neve" szó.

Ez nem egy pár betüböl álló nevet jelent, ért alatta hanem a személy valóját egész lényét, tudatát, személyiségét.


Az tény hogy az Isten neve Jehova vagy Jahve ez a név egybefoglalja az összes többi jelzőt, Úr, Teremtő, Megváltó, Immánuel, Örökkévaló, Szabadító stb...


A JHWH egybefoglalja az Atya,Fiú,Szentlélek NEVÉBEN.

Nem neveiben hanem nevében ami JHWH,


azaz a lényöket a személyiségöket mert mindenben eggyek. Nem térnek el egymástol még gondolatban sem.

Ezt mik nem tudnánk szavakkal pontosan leirni ezt az egységet ninvs rá jelző vagy magyarázat.

Tökéletes egység!



Ján 1:18 Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, aki az Atya keblében van, az jelentette ki [őt].


Ján 8:58 Monda nekik Jézus: Bizony, bizony mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.


2Móz 3:14 És monda Isten Mózesnek: VAGYOK AKI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izrael fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.


Jézusnak földi élete előtt mi volt a neve?? -arra reflektálva hogy Én és az Atya egy vagyunk.

Jehova!

2016. nov. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16


"Az tény hogy az Isten neve Jehova vagy Jahve ez a név egybefoglalja az összes többi jelzőt, Úr, Teremtő, Megváltó, Immánuel, Örökkévaló, Szabadító stb"


De ezek is ugyanúgy Isten nevei, amin ugyanúgy hívhatjuk Őt. Felesleges a Jahve nevét erőltetni, ha egyszer Jézus sem erőltette. A Jahvét egyébként vagyoknak vagy letezőnek lehetne lefordítani, ez volt Isten Ószövetségben használt leggyakoribb neve. Az Újszövetségben viszont már nem ez, hanem legtöbbször az Úr, Atya, Isten megszólításokat használták.

2016. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 How Arrow ***** válasza:

#17

Erröl beszéltem.

2016. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 How Arrow ***** válasza:

"AZZÁ VÁLOK, AMIVÉ VÁLNI AKAROK.”


Ezt szerintem Lucifer mondta mielőtt megkisértette Évát!

2016. nov. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 KZitus ***** válasza:

Szia Lucifer-666


Amit Jézus mond az mindig igaz. De az, hogy együk a Jézus testét, az életbevágóan fontos minden ember számára, mondhatni azt is, hogy az élete függ ettől. De mivel akkor sem ették, és ma sem kell ennünk szó szerint, akkor biztosan vam valami nagyon nagyon fontos jelentése Krisztus ezen tanításának is.


Szertettel üdvözöllek :-)

2016. nov. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!