Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az üdvösséghez fontos az egyház?

Az üdvösséghez fontos az egyház?

Figyelt kérdés

A kérdésem inkább arra vonatkozik, hogy fontos e, melyik egyházhoz tartozunk üdvösség szempontjából? Ugyanolyan "esélye" van mennybe jutni egy reformátusnak, katolikusnak, evangélikusnak, ortodoxnak?

Esetleg van egy "igaz" egyház, akiknek ha nincs is privilégiumuk az üdvösségre, mégis ők biztosítják a legjobb utat Istenhez? Mit gondoltok?


Szívesen meghallgatom bárki véleményét, de nagyon szépen megkérnék mindenkit, ne menjen át a téma hittérítésbe, meg értelmetlen vitákba, amik amúgy se vezetnek sehova. Köszönöm



2016. nov. 28. 18:04
1 2 3 4 5
 11/43 imakommandós ***** válasza:
60%

Istent nem érdekli, hogy mennyire vagyunk vallásosak.

Megigazulni úgy lehet, hogy hiszünk az evangéliumban és örökre elkötelezzük magunkat Jézus Krisztus mellett.

Sajnos az evangéliumot elég sok felekezet kezdi felvizezni.

pl. nincs hyper-kegyelem. Nincs olyan, hogy jó hiszemű tévedők is üdvözülhetnek. pl. buddhisták, muzulmánok, stb...Jézus kijelentette, hogy aki velem nincs, az ellenem van.

A tiszta evangéliumot az hirdeti, aki megmutatja az embereknek Isten kegyességét is, és a keménységét is. Ezért lehetnek bizonyos egyházak mankók, de lehetnek akadályozók is.

2016. nov. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az Úr Jézus Krisztus nem hagyott senkit bizonytalanságban azzal kapcsolatosan, hogy mi fontos az üdvösség szempontjából. Csak el kell olvasni a Máté 25:31-46 verseit.


Én nem látom ebben az egyházhoz tartozás kritériumát...


Üdv. Péter

2016. nov. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
51%

Imakommandós!


"Nincs olyan, hogy jó hiszemű tévedők is üdvözülhetnek. pl. buddhisták, muzulmánok, stb...Jézus kijelentette, hogy aki velem nincs, az ellenem van. "


Azért ajánlom figyelmedbe Jézus azon kijelentését is, hogy aki nincs ellenünk, az velünk van. Mk 9;40

És mind a két ellentétes kijelentés szövegkörnyezetét, és mondanivalóját is figyelmedbe ajánlom az ítélkezés helyett.

2016. nov. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! :)


"Esetleg van egy "igaz" egyház, akiknek ha nincs is privilégiumuk az üdvösségre, mégis ők biztosítják a legjobb utat Istenhez?"


Elnézést, itt nagyon fáradt voltam, fogalmam sincs, hogyan lett a monopóliumból privilégium..

2016. nov. 29. 08:39
 15/43 imakommandós ***** válasza:
62%

#13-nak.


1.

"Aki nincs ellenünk, az melletünk van". Pont nem egy jóhiszemű tévelygőre mondta ezt Jézus, hanem olyan emberre, aki az Ő nevében démont űzött, vagyis a Szent Lélek által tett csodát. Jézus mondta, hogy démont űzni csak Szent Lélek által lehet.


2.

Nem ítélkeztem, hanem a tiszta evangéliumot hirdettem.

Sem a buddhizmus, sem a muszlim hit, sem a jóhiszeműség nem üdvözít, hanem egyedül csak a megtérés és az evangéliumban való hit. Hiába másoltok be számtalan igét, ezekkel csak el akarjátok ferdíteni az evangéliumot:


2Kor 4:3 Ha mégis leplezett a mi evangéliumunk, azoknak leplezett, akik elvesznek:

2Kor 4:4 Akikben e világ Istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangéliumának világosságát, aki az Isten képe.


# Kérdezőnek:

A legjobb utat biztositó egyház az, ahol a legtöbb bibliai igazságot hirdetik, és meg is tartják.

Meg kell kérdezni a jó pásztort, hogy hol a legjobb legelő. :)

2016. nov. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
40%

Imakommandós!


Amit Te mondasz, olyat soha nem mondott Jézus. Nincs az üdvösségnek kizárólagossága.


A tanítványok is ezt kérdezték Jézustól. Jézus válasza egyértelmű, nem tudsz kizárólag azért üdvözülni, mert megtértél vagy jót cselekedtél vagy tartozol egy egyházhoz:


"A tanítványok pedig ezeket hallván, felettébb álmélkodnak vala, mondván: Kicsoda üdvözülhet tehát?

Jézus pedig rájuk tekintvén, monda nékik: Embereknél ez lehetetlen, de Istennél minden lehetséges.


A kizárólagosságot meg Jézus szintén elvetette. Meg kell nézni, hogy a zsidó ifjú, amikor pont ezt kérdezte, mit mondott Jézus:


16. És ímé hozzá jövén egy ember, monda néki: Jó mester, mi jót cselekedjem, hogy örök életet nyerjek?

17. Ő pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat.

18. Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy;

19. Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint temagadat.


Tehát a törvény megtartása üdvözít, de ez embernek lehetetlen, ahogy az ifjúnak is az volt:


20. Monda néki az ifjú: Mindezeket megtartottam ifjúságomtól fogva; mi fogyatkozás van még bennem?

21. Monda néki Jézus: Ha tökéletes akarsz lenni, eredj, add el vagyonodat, és oszd ki a szegényeknek; és kincsed lesz mennyben; és jer és kövess engem.

22. Az ifjú pedig e beszédet hallván, elméne megszomorodva; mert sok jószága vala.


Mit mond a követésről? ÉS... Tehát parancsolatok megtartása, anyagi javak nem bitorlása, és csak aztán követés. De Jézusban való követés nem az, hogy ismereted van Jézusról. Ahogy már említettem Jézus pontosan elmondta, hogy mi módon fogja megítélni az embereket, és mit jelent a követése. Ha vennéd a fáradságot, és elolvasnád Máté 25;31-46 sorokat, egyértelművé válna, ahogy az is, hogy nincs, és nem is lehet igaz egyház. Az egyik fele törvénykezik, a másik fele felmagasztalja magát, és van, amelyik mind a kettőt műveli. Mind a kettő kizáró ok az igaz egyház titulusból.

2016. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 imakommandós ***** válasza:
36%
Tökéletes egyház csak addig lenne itt a Földön, amíg be nem lépnél. :)
2016. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
42%

Ez mindenképpen keresztényi mondat volt, úgy gondolod?

Felhívnám a figyelmedet, hogy Jézus a bűnösök barátja volt. Inkább vagyok velejéig bűnös, aki hányingert kelt magát kereszténynek mondott emberekben, mint képmutató jófiú, akit Jézus nem ismer.

2016. nov. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 imakommandós ***** válasza:
38%

Jól van látom megsértődtél. :)

A sértődékenység és a gyűlölet egy tőröl fakad.

A mondatom nem állitott olyat, hogy van tökéletes egyház, így nem fokoztalak le Téged se, mert mindenki kegyelemre szorul, de legalább tudjuk mi van a szívedben.

2016. nov. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
44%

@ NightWanderer #9

""Az üdvösséghez fontos az egyház?" Általánosságban az mondható a Biblia fényében, hogy nem..."


Nem akarok a világért sem kötekedni, de ezt szerintem a Biblia fényében nem lehet elmondani.


Minden félreértés elkerülése végett, én sem azt akarom ezzel mondani, hogy csak egyházban lehetne üdvözülni, vagy kritérium lenne az egyházhoz tartozás az üdvösség szempontjából - de kérlek, magyarázza meg valaki nekem, hogy akkor Jézus miért "hozott létre" egyházat? Mi célból? A páli levelek java része egyházaknak szól. Ismétlem, nem gondolom, hogy valaki ne térhetne meg vagy ne élhetne Istennel csak egy egyházban. NEM. Én sem tartozom egyetlen felekezethez sem. De ha lenne a környezetemben egy BIBLIKUS EGYHÁZ, nagyon szívesen tartoznék oda. Jelenleg csak testvéri közösségem van másokkal, akik ugyancsak nem tartoznak egy felekezethez sem.


De Jézus nem véletlenül beszélt egyházról. Pál nem véletlenül beszélt egyházról, és "alapított" egyházakat. Nagyon sok ige a Bibliában arra int, hogy tartsunk ki a hitben, különben nem érünk célba. Az Istennel való életnek vannak kihívásai, ára, amelyet meg kell fizetni, bűnök, amelyekből meg kell tisztulni, és ez nem mindig egyszerű vagy kézenfekvő. Sőt, sokszor az ember szubjektív önmagával szemben, és egy kívülálló sokkal tisztábban meg tud látni dolgokat, amik még Isten és a másik ember közé állnak. Az egyházban egymásnak segítséget lehet nyújtani abban, hogy megálljon a hívő a hitben, és képes legyen letenni minden megkörnyékező bűnt, ezáltal a szíve tiszta és "puha" maradhasson mindvégig, olyan, amit Isten formálni tud, a Fia képére.


Zsidó 3:12-15 "Vigyázzatok atyámfiai, hogy valaha ne legyen bármelyikőtöknek hitetlen gonosz szíve, hogy az élő Istentől elszakadjon; Hanem intsétek egymást minden napon, míg tart a ma, hogy egyikőtök se keményíttessék meg a bűnnek csalárdsága által: Mert részeseivé lettünk Krisztusnak, ha ugyan az elkezdett bizodalmat mindvégig erősen megtartjuk. E mondás szerint: Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveiteket..."


Máté 18:15-20 "Ha pedig a te atyádfia vétkezik ellened, menj el és dorgáld meg őt négy szem között: ha hallgat rád, megnyerted a te atyádfiát; Ha pedig nem hallgat rád, végy magad mellé még egyet vagy kettőt, hogy két vagy három tanú vallomásával erősíttessék minden szó. Ha azokra nem hallgat, mondd meg a gyülekezetnek; ha a gyülekezetre sem hallgat, legyen előtted olyan, mint a pogány és a vámszedő. Bizony mondom néktek: A mit megköttök a földön, a mennyben is kötve lészen; és a mit megoldotok a földön, a mennyben is oldva lészen. Ismét, mondom néktek, hogy ha ketten közületek egy akaraton lesznek a földön minden dolog felől, a mit csak kérnek, megadja nékik az én mennyei Atyám. Mert a hol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük."


János 13:34-35 "Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok."


János 17:20-23 "De nemcsak ő érettök könyörgök, hanem azokért is, a kik az ő beszédökre hisznek majd én bennem; Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem. És én azt a dicsőséget, a melyet nékem adtál, ő nékik adtam, hogy egyek legyenek, a miképen mi egy vagyunk: Én ő bennök, és te én bennem: hogy tökéletesen egygyé legyenek, és hogy megismerje a világ, hogy te küldtél engem, és szeretted őket, a miként engem szerettél."


Efézus 5:21 "Engedelmesek legyetek egymásnak Isten félelmében."


1Péter 1:22 "22. Lelketeket az igazság iránt való engedelmességben képmutatás nélkül való atyafiúi szeretetre tisztítván meg a Lélek által, egymást tiszta szívből buzgón szeressétek"


1Thesszalonika 3:2 "És elküldöttük Timótheust, a mi atyánkfiát és Istennek szolgáját és munkatársunkat a Krisztus evangyéliomának hirdetésében, hogy erősítsen titeket és intsen titeket a ti hitetek felől..."


1Thessalonika 5:11,14-15 "Vígasztaljátok azért egymást, és építse egyik a másikat, a miképen cselekeszitek is. ... Kérünk továbbá titeket, atyámfiai, intsétek a rendetleneket, bátorítsátok a félelmes szívűeket, gyámolítsátok az erőteleneket, türelmesek legyetek mindenki iránt. Vigyázzatok, hogy senki senkinek rosszért rosszal ne fizessen; hanem mindenkor jóra törekedjetek úgy egymás iránt, mint mindenki iránt."


1Thessalonika 2:2-8, 11-12 "De szívélyesek valánk ti közöttetek, a miként a dajka dajkálgatja az ő gyermekeit. Így felbuzdulva irántatok, készek valánk közleni veletek nemcsak az Isten evangyéliomát, hanem a mi magunk lelkét is, mivelhogy szeretteinkké lettetek nékünk. ... Valamint tudjátok, hogy miként atya az ő gyermekeit, úgy intettünk és buzdítgattunk egyenként mindnyájatokat. És kérve kértünk, hogy Istenhez méltóan viseljétek magatokat, a ki az ő országába és dicsőségébe hív titeket."


Apcsel 14:21-22 "És miután hirdették az evangyéliomot annak a városnak, és sokakat tanítványokká tettek, megtérének Listrába, Ikoniumba és Antiókhiába. Erősítve a tanítványok lelkét, intvén, hogy maradjanak meg a hitben, és hogy sok háborúságon által kell nékünk az Isten országába bemennünk."


1Timóteus 5:1-2 "Az idősb embert ne dorgáld meg, hanem intsed mint atyádat; az ifjabbakat mint atyádfiait; Az idősb asszonyokat mint anyákat; az ifjabbakat mint nőtestvéreidet, teljes tisztasággal."


2Timóteus 4:2 "Hirdesd az ígét, állj elő vele alkalmatos, alkalmatlan időben, ints, feddj, buzdíts teljes béketűréssel és tanítással."


2Timóteus 2:24-26 "Az Úr szolgájának pedig nem kell torzsalkodni, hanem legyen mindenkihez nyájas, tanításra alkalmas, türelmes. A ki szelíden fenyíti az ellenszegülőket; ha talán adna nékik az Isten megtérést az igazság megismerésére, És felocsudnának az ördög tőréből, foglyokká tétetvén az Úr szolgája által az Isten akaratára."


Júdás 22-23 "És könyörüljetek némelyeken, megkülönböztetvén őket. Másokat pedig rettentéssel mentsetek meg, kiragadva őket a tűzből, és útálva még a ruhát is, a melyet a test beszennyezett."


Jakab 5:13-20 "Szenved-é valaki köztetek? Imádkozzék. Öröme van-é valakinek? Dícséretet énekeljen. Beteg-é valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak felette, megkenvén őt olajjal az Úrnak nevében. És a hitből való imádság megtartja a beteget, és az Úr felsegíti őt. És ha bűnt követett is el, megbocsáttatik néki. Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése. Illés ember volt, hozzánk hasonló természetű; és imádsággal kéré, hogy ne legyen eső, és nem volt eső a földön három esztendeig és hat hónapig: És ismét imádkozott, és az ég esőt adott, és a föld megtermé az ő gyümölcsét. Atyámfiai, hogyha valaki ti köztetek eltévelyedik az igazságtól, és megtéríti őt valaki, Tudja meg, hogy a ki bűnöst térít meg az ő tévelygő útjáról, lelket ment meg a haláltól és sok bűnt elfedez."


Nem beszélve az 1Korintus 12-14 fejezetekről, ami Krisztus testéről beszél...


A Biblia számos esetről ír, amikor valaki eltévelyedett vagy akár el is vesztette a hitét, hajótörést szenvedett hit dolgában, megszerette a világot és elpártolt Istentől, stb....

Isten úgy tervezte, hogy őszinte, mély testvéri kapcsolataink legyenek más hívőkkel, és ha ezen felül még egyház is van, ahol egység van, szeretet és szentég, akkor az annak megvalósulása, amiért Jézus imádkozott halála előtt. :)

2016. nov. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!